Autor Zpráva
edy02
zdravím,
nedávno dneska jsem dodělal jednu stránku... Jsem začátečník a tohle je vlastně moje první stránka, která skončila na internetu.
Soustředil jsem se na čitelnost a za hlavní funkci toho menu považuju možnost uživatele přidávat menu na web, tzn Mysql.
Vím že webdesign není světovej, dělal jsem to v Gimpu = naposledy.

Za každej názor budu rád, kromě těch co mi budou říkat že web není validní... :)

www.uelka.cz

Medla
margin
Profil *
Máš chybu v deklaraci znakové sady, některé prohlížeče zobrazí web chybně.
Nadpisy, odstavce, tabulky na tabulková data... http://www.semantika.name/fekalni-styl.html
Nikdy nepodtrhávej, co není odkazem.
Jakožto první dílo je to nadprůměr, ale prostor pro zlepšení je obrovský.
preca1
Zdravim,
mam problémy s kódovánim.
Menu (nabídka) by mohlo mít hezčí font (psací, jako je ten nadpis Menu) a mohlo by zabírat celou tabuli, ne jen vrchní půlku.
Položky v navigaci sou zbytečně dělaný pomocí obrázků a JS. Stejnýho efektu se dá jednoduššeji dosáhnout jen pomocí CSS.
V patičce je odkaz na přihlášení, ale nikdy nevidim registraci. Proč tam ten odkaz je?
Chybí klikací logo.
Čudlíky v galerii by mohly bejt lepší a opět nadpis Galerie nemusí bejt obrázek.
Sjednotit vzhled odkazů (Menu vlevo, stránka Denní menu) (viz margin).
Jinak mi to přijde v pohodě. Žádný zbytečnosti navíc, všechny informace, co chci, tam sou.
Camo
edy02:
"dělal jsem to v Gimpu = naposledy."
Asi s tým nevieš robiť.

Imho je to veľmi slabé. Také prvé stránky bývajú. Uvidíme o rok...
edy02
margin, preca1, Camo:

díky za reakce.

Jo, všiml jsem si, že mi tam chybí uvozovka, díky.
Tlačítko "přihlásit" je pouze pro jednoho uživatele, který bude na web přidávat menu, ale asi bude lepší když to změnít třeba na "administrace".
Tabule Menu je děláná, tak aby se tam vešli všechny 4 výběry z menu daného dne, tento týden tam jsou jenom 2, proto je tam tolik volnýho místa.
Stejně tak nadpis v té vrchní liště... Pod nápisem Restaurace elko, si opět uživatel může napsat nějakou "aktualitu", proto je tam volné místo. A už tam jedna je.

Jinak v Gimpu jsem se toho naučil dost, ale přesto mi příjde trochu nevychytaný, je to prostě open source. Raději přejdu na Photoshop, do budoucna se to bude určitě hodit víc.

Jinak furt nemám moc ponětí o tom, jaký je finanční ohodnocení stránek. Můžete mi ukázat pár příkladů stránek za více či méně pěněz? Případně za kolik bych mohl "prodat" tu mojí stránku?

díky
peta
- proc se denni menu nezobrazi cele?
http://www.restaurantsokolovna.cz/?str=menu
(ten vzhled tady za moc nestoji, ale je tam cele menu bez nutnosti neco dalsiho rozklikavat)
- cena? cena je takova, kterou je ochotny zakaznik zaplatit. nekdo tohle dokaze prodat za 1.000 jiny za 20.000
- photoshop na tom neni o nic lepe :)
Tori
• U menu pro jednotlivé dni: Místo "Vèerejší den" bych dala "Předchozí den".
• Ta navigace v galerii (odkaz na jinou galerii mezi stránkováním) je pro mě neintuitivní. Spíš bych pod nadpis Galerie dala dva odkazy (Interiér, Zahrádka), aktivní galerie by nebyla klikací. A pod fotkami nechat jen stránkování.
• Jídelní lístek by se mohl trochu rozčlenit (předkrmy+polévky, hlavní jídla, pizza, saláty+přílohy+omáčky, dezerty, nápojový lístek). Takhle jak je to napřeskáčku rozhozené do dvou sloupců, mi trochu déle trvá najít co chci.
• Btw není "cerel", ale "celer" (jídla na prkénku).
Anonymní
Profil *
Vypnul jsem obrázky a už vidím první nedostatek. Nikam se prostě nedostanu.. Na to bych dával velký pozor, rozhodně nezákladej funkčnost stránky na obrázcích. Další rada spíše pro tebe používej externí stylopis(externí CSS) a proč? Ze 3 jednoduchých důvodů. První je docela jednoduchej a jasnej - snížíš nepřehlednost kódů (rozhodně je lepší mít stránku se 200 řádky než s 500), další ušetříš se práce, protože co když tě nakonec napadne, že prostě něco změníš? tak to budeš manuálně přepisovat na 10 stránkách? Není to trošku otrava? A třetí důvod je , že v případě větší stránky by to zbytečně zdržovalo načítání.
Celkový dojem: Myslím že u tohoto typu stránek(jakékoliv firemní, podniku, prostě jakákoliv formální stránka) by na tom neměl pracovat někdo "kdo to dělá poprvé". Protože, pokud fakt potenciální zákazník zavítá na takovouhle stránku tak se zasměje a v případě, že narazíš na někoho kdo si na tom zakládá tak prostě tvůj podnik jen kvůli tomuhle nenavštíví(i takoví jsou..)

No to je fuk, takhle na první pokus dobré, na druhou stranu hodit první vytvořenou stránku na internet ještě hůře vykládat jí jako oficiální stránku nějaké restaurace fakt nevím..
juriad
Stránka obsahuje vše, co by obsahovat měla (kromě povinných údajů ze zákona: http://www.podnikatel.cz/clanky/povinne-identifikacni-udaje-na-firemnim-webu/;doplň). Dá se na ní pěkně koukat a uživatele neurazí. Struktura webu je přehledná.
Na první větší dílo je to dobré, ale... (jako vždy se několik ale najde)

(1) Uveď korektně kódování stránky. (ale to už víš)
(2) Psací nápis "Menu" na tabuli se mi špatně čte.
(3) "Více zde" na tabuli nahraď za "celé menu". Obecně se vyvaruj nic neříkajícího slova zde.
(4) Nepodtrhávej, co není odkaz.
(5) Stránka obsahuje tři různé grafické prvky: geometrický lichoběžník nahoře a dole (menu a patička); dřevěná tabule; blok "Otevírací doba": vyber si jeden koncept a toho se drž, takto to působí nesourodě.
(6) Logo a "Restaurace Elko" by mělo být odkazem na úvodní stránku.
(7) V url si nemusíš předávat čas 00:00:00.
(8) "Včerejší den" v jídelním menu chápu absolutně (vždy uvažuji včerejšek, bez ohledu na aktuálně vybraný den), změn to na "předchozí den".
(9) "Zpět" v jídeláku změn na něco výstižnějšího "zpět na celý jídelní lístek".
(10) V jídeláku nic nedávej do dvou sloupců, pokud to nedává dobrý smysl (Přísady na pizzu).
(11) Piva jsou točená ne točené.
(12) V galerii by opakem "další strana" mělo být "předchozí strana", nestačí jen "předchozí".
(13) "Vnitřní prostrory" a "další strana" ti v galerii zahrádky ustřeluje mezi fotky.
(14) V zobrazení fotky se zbav anglického "Image 1 of 6".
(15) Tlačítka "Zahrádka" a "Další strana" se liší příliš, pochopil bych kdyby byly jen jinak barevnou variantou jednoho univerzálního.
(16) V kontaktech by všechny nadpisy měly mít stejnou velikost počátečního písmena.
(17) Text "Pøi pìkném poèasí je možnost využít zahrádku. Foto zde" ti utíká z vyhrazeného místa (při výchozí velikosti písma).
(18) Proč je http://www.uelka.cz/design/restaurace.png obrázek, navíc průhlednost u png ve starých IE nefunguje. Aha, stejně jsou všechny nadpisy, není lepší je mít nastylované textové?
(19) Do tabule menu napiš celé menu a nesnaž se ho zkracovat skriptem. Takto to vypadá divně: tabule poloprázdná a každá řádka končí třemi tečkami uprostřed slova. Raději ho zobraz celé a nastav mu overflow: hidden s odkazem na stránku s celým denním menu.
(20) "Menu podáváme od 11 do 14 hod. " Nemá smysl zkracovat "hodin" pokud máš dostatek místa.
(21) Zaměňuješ pomlčku a spojovník (asi jako 99% národa).
(22) Sjednoť v bloku "Otevrací doba" používání mezer kolem pomlček (tam patří) a mezer před dvojtečkou (tam nepatří) a psaní dvojteček (patří i za neděli).
(23) "Pøi pìkném poèasí je možnost využít zahrádku." -> "Při pěkném počasí můžete využít zahrádku." Je to osobnější.
(24) Telefon v patičce neuváděj, začnou ti tam volat lidé ohledně rezervací (není jasné komu patří). Pokud se chceš prezentovat, je lepší email.
(25) http://www.uelka.cz/index.php?clanek=alkoholicke_napoje Cože stojí 22Kč?? (První řádka) Stejně tak 110,- na seznamu Pizz.
(26) Nebylo by lepší uvést na úvod, že točíte Starobrno? (Logo myslím nestačí.) Úvodní povídání by určitě stálo za rozšíření.
(27) Text "šálek 0,25l" u čajů je malinko předsazený oproti výčtu čajů. U piv je to v pořádku.
(28) Obrázek nadpis.jpg obsahuje na spodním bílo-červeném předělu v levé a pravé části v místě, kde se ho dotýká šedý gradient ostřejší přechod než uprostřed.

Photoshop není samospásný. Především záleží na tom, jak s tím nástrojem pracuješ. Firefox je taky prostě open source.
Bod 19 má smysl i po tvé poznámce o plánu na 4 jídla.
edy02
peta:

Chtěl jsem tu stránku udělat napevno a to hlavně taky proto, protože jsem si nevěděl rady s pohyblivou patičkou :/.... A stejně se mi to líbí víc :), je to přehlednější.
Tori

No je fakt, ten jídelníček ještě budu upravovat. Rozčlením
A ten "včerejší den" taky přepíšu

Anonymní:

Sice to nemám na externím, ale všechno to mám v index.php, takže když bud chtít něco změnit, tak to změním jenom v jednom.
Ale určitě to bude pro mě stejně přehlednější a příště to tak udělám.

juriad:

Ok, díky. Pozpravuju
aDAm
Nemastné neslané, když sem stránku otevřel tak jsem chvíli čekal že se dotáhnout nějaké obrázky na pozadí, no nic se nedotáhlo a zůstal prázdný web...
edy02
aDAm:
něco bych tam dal, ale nevím co...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: