Autor Zpráva
Daavid
Profil *
Prosím, ohodnoťte alebo okomentujte design.

Ktorý si myslíte, že je lepší?

Ktoré tlačítko v screene 1 je krajšie? "Elektronika" alebo tie ostatné?

Screen 1:
i.imgur.com/tWzv0wy.png

Screen 2:
i.imgur.com/xOwFyLI.jpg


Robím to pre jednu firmu a majitel sa nevie rozhodnúť, tak poraďte čo si myslíte, že sa svetu viac páči.

Moderátor Chamurappi: V titulku „Prosím o hodnotenie dizajnu stránky“ chyběl název či adresa webu.
quatzael
Profil
To druhý je lepší, ale jinak být Tebou tak to ještě předělám. Ten tmavej background není moc dobrej, protože je to pak málo kontrastní..
pcmanik
Profil
Daavid:
Celé je to nejaké gíčové.
Dnes je trend smerovať design k jednoduchosti a ty si urobil presný opak, je tam príliš veľa obrázkov, textúr a iných grafických prvkov.
Ale keby som si mal vybrať, tak ten prvý design.
Daavid
Profil *
quatzael:
Čo tak na svetlom pozadí?

Screen 3:
http://i.imgur.com/5gkJ2in.jpg

pcmanik:
No majiteľ chce web v pade, nechce len nejakú jednoduchú tabuľku.
Ďakujem za názor.
quatzael
Profil
Daavid:
To už je lepší, každopádně se snaž nedávat tam moc šedý. To kdysi strašně letělo vystínovat stránku celou do šeda. Kontrast je tam pak minimální a je to jak koukat na řernobílou televizi. Navíc takových zašedlých šablon existuje mraky, takže je vždycky lepší mít něco co vypadá originálněji..


Logo dej spíš nalevo a celý to nahoře zredukuj.. Přece nemá smysl v dnešní době kdy se displeje na výšku furt snižujou mít horní menu v polovině stránky..
shaggy
Profil
Je to také dosť začiatočnícke (amatérske) a nie je to ani veľmi pekné. Od IT firmy (hlavne takej, ktorá ponúka aj webdizajn) by som čakal oveľa, oveľa viac. Ak robia stránky, to nemajú niekoho, kto by im to urobil? Kto pre nich robí ostatné weby?

Čo mi vadí, alebo čo je zle:
- prečo je celý obsah stránky v tom "tablete"? Ako bude vyzerať dlhší obsah?
- logo už používajú, alebo si ho robil ty? Lebo aj to je dosť podpriemerné a neladí mi IT s textom office (pôsobí to na mňa nepekným dojmom).
- tlačítka na tablete (vpravo) sú nevýrazné a vyzerajú, ako by si ich vystrihol zo stránky z roku 2000.
- menu v návrhu č. 3 tiež nie je urobené najšťastnejšie. Aktívny položka (Správa IT) sa zle číta a tiež by ma zaujímalo, ako chceš dosiahnuť tento efekt, aby ti fungoval vo väčšine používaných prehliadačov.
- tie divné čiary nad logom na mňa pôsobia, ako keby to boli zabudnuté vodiace čiary z Photoshopu. Celkovo sú tie návrhy plné tieňov (väčšinou zle použitých) a divných geometrických tvarov.
Daavid
Profil *
shaggy:
Ďakujem za názor, funkčnosť stránky prosím nehodnoťte, s tým problémy niesu.
shaggy
Profil
Daavid:
funkčnosť stránky prosím nehodnoťte
Nemám pocit, že by niekto hodnotil funkčnosť stránky (keďže ešte nie je hotová). A ak narážaš na moju otázku, ako bu vyzerať dlhší obsah v tom "tablete", tak to ma stále zaujíma + týka sa grafického návrhu.
Daavid
Profil *
shaggy:
Dlhší obsah sa zobrazuje v nových oknách.

Príklad tabuľka parametrov webhostingu:
http://www.myscreen.cz/img/6f1b59199c4333c887bb776bec91ba78ff559c87
margin
Profil *
Daavid:
lhší obsah sa zobrazuje v nových oknách.
Jak na to koukám, tak stačí, když si třeba někdo zvětší velikost písma a celé se to rozpadne. Takhle se weby nedělají.
Daavid
Profil *
margin:
Velkosť písma sa mení automaticky podľa velkosti okna / rozlíšenia.


Celé je to responsive.
shaggy
Profil
Daavid:
Dlhší obsah sa zobrazuje v nových oknách.
To je pekne nezmyselný (chcel som napísať d*bilný, ale asi by to nebolo vhodné) nápad. To rovno na ten web môžeš napísať "Používatelia, nelezte nám sem! Nechceme vás tu, obťažujete nás, ten web je iba pre nášho šéfa a vy si ho nemáte čo čítať!"
Čiže chceš povedať, že v tom "tablete" nebude dlhší obsah a vždy na konci bude napr. odkaz "čítať viac", ktorý mi otvorí popup s textom? Uf, ešteže na tú stránku nebudem musieť chodiť.

Celé je to responsive.
Krása. Spojil si starý a škaredý návrh s asi najsprofanovanejším/najprehypovanejším slovom súčasnosti (responzívny dizajn).
aDAm
Profil
wayback machine? Mám pocit že jsem se vrátil do 90tých let kdy bylo in mít stránky v "monitoru" pak nějaký běhající text a k tomu ještě supr hudba na pozadí co nešla vypnout ;)

Jinak co mi nejde do hlavy, firma co nabízí Webdesign a nechává si to dělat u někoho jiného????Nebo ty seš nějaky outsourcista té firmy a dávají ti zakázky na zpracování?
Daavid
Profil *
aDAm
firma co nabízí Webdesign a nechává si to dělat u někoho jiného????Nebo ty seš nějaky outsourcista té firmy a dávají ti zakázky na zpracování?

Ja webdesign nerobím, to robí ich grafik, ja ho len prevádzam do funkčnej stránky. Dal som ten design na hodnotenie pretože ani mne sa nezdá ako to ten grafik vymyslel. Na hodnotenie jeho dizajnu mám povolenie od majitela. Ja som tie ikonky ktoré vyzerajú podla p. shaggy-ho ako z roku 2000 trocha prefarbil, aby vyerali trocha elegantnejšie.
Mimochodom, vyzerajú lepšie či horšie?
Plaváček
Profil
Daavid:

Mám špatnou zprávu. Žádné ikonky od základu špatně navržený design a layout nezachrání. Tudy cesta k modernímu webdesignu opravdu nevede, a pokud to majitel nepochopí teď, zbytečně vyhodí peníze oknem.
ITofiice
Profil *
Dobrý deň,
ďakujeme za Vaše námietky, len na upresnenie „firma co nabízí Webdesign a nechává si to dělat u někoho jiného???? - webdesignom sme sa vôbec nezaoberali, naša hlavná činnosť je v oblasti serverov a servisom kancelárskej techniky - PC, kopirky. S webdesignom a tvorbou webu sa začíname zaoberať keďže je veľký dopyt našich zákazníkov po tejto službe. Riešiť web cez externú firmu sa nám neoplatí pretože je to nevýhodné a nemáme to pod "palcom" - už sme sa viackrát opálili keď meškali so stránkou pre viacerých našich zákazníkov.
Keďže grafikov je pomerne dosť a je ťažké vybrať dobrého grafika, rozhodli sme sa dať cca 10-tim navrhnúť stránky a prográmatorom spojazdniť. Keďže tento návrh ktorý sa nám pozdával ste skritizovali a mávnutím ruky zmietli zo stola pomohli ste vyradiť grafika z evidencie uchádzačov u nás pracovať :) ... Na druhej strane mali sme aj pozitívne ohlasy.

Ďakujeme za Vaše názory

S pozdravom
IToffice s.r.o
Plaváček
Profil
ITofiice:

Web nemůže (ani nesmí) navrhovat grafik!
peta
Profil
Oba ty navrhy trpi mnoha nedostatky. Pokud by byla moznost, tak bych hledal jeste dalsich 5 navrhu, aspon. Pokud ne, pak bych z kazdeho navrhy vybral to lepsi a vytvoril z toho treti dokonalejsi verzi. Treba (x=xOwFyLI.jpg, t=tWzv0wy.png):
- logo x
- horni menu t
- ramecek obsahu x
- sedy prouzek /___\ pod obsahem t
- barevny podklad pod logem t

x
- podklad pod logem, to kostkovani je uplne strasne
- menu ti preteka podklad \___/
- modrobarevny pruh pod strankou vypada tez strasne /___\

t
- ramecek mi prijde nesoumerny, nahore a dole uzky, vpravo a vlevo tlusty
- zvyrazneni polozky menu je takove desive a neni to jednoznacne, protoze barve neodpovida nadpis obsahu stranky. Proste nema zadnou navaznost s dalsim prvkem stranky a tak neni jasne, jestli rozbaluje stranku nebo to menu patri k necemu jinemu
- ti panacci v logu mi nejsou jasni, mozna, kdyby zustal jeden nebo jen na jedne strane. Takhle si pripadam na strance stisnene, nemam kam uniknout z obkliceni.

x, t
- oboji navic trpi silene kontrastnimi barvami. Stranka ma zaujmout obsahem. Logo, menu, pozadi musi ustoupit do pozadi. Vem ti treba tohle forum. Logo se nesnazi poutat pozornost mnoha zarivymi barvami. Pozadi se nesnazi stridat kontrast bily ramecek, cerne pozadi.
- mno a pak tam nemas ukazku ostatnich polozek menu
- a nemas to prevedene na html
Brzo zjistis, ze obrazek a html jsou 2 ruzne veci a udelat jednu stranku krasne nebo cely vzhled, to tez kazdy neumi.

Grafik, mno, muze umet udelat dobre stranky. Ja mel stesti jen na nafoukane sebestredne mizery. Kdyz jim obrazek upravis pro web, nektere veci musis proste udelat trochu jinak, tak ti zacnou hnedka zasypavat mail kritickymi a neprijemnymi poznamkami, protoze jejich navrh je nejlepsi, jak sis to dovolil a tak. Kdyz se jich ale zeptas, jak mas resit problem, kvuli kteremu jsi takovy zasah provedl, tak nevi, neporadi a jeste pridaji vic kritiky.
Taurus
Profil
Plaváček:
Web nemůže (ani nesmí) navrhovat grafik!

Můžeš to, prosím, rozvést?
Plaváček
Profil
Taurus:

Asi bych myšlenku mohl rozvést, ale nemyslím, že toto vlákno je správným místem.
Daavid
Profil *
Plaváček:
Aj mňa to zaujíma.
„Web nemůže (ani nesmí) navrhovat grafik!“


peta:
Nakoniec sa na zatiaľ web v "tablete" pozastavil a funguje normálny web v divoch / tabuľkách.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0