Autor Zpráva
Pavel Krátký
Profil *
Ocením jakoukoliv (konstruktivní) kritiku. Děkuju. Zároveň sháníme nového web-hostéra (fuj to jsem zplodil slovo). Píšu to sem obojí, šetřím virtuální prostor :-)


Sorry: http://www.airport-transfer-prague.eu
quatzael
Profil
Pavel Krátký:
Proč máš v online rezervaci departure date a pod tím arrival time?
Cenu bych nedával do inputu, ale někam vedle, aby se to tvářilo jako výsledná cena..
Pavel Krátký
Profil *
quatzael:
Proč máš v online rezervaci departure date a pod tím arrival time?
Ahoj, děkuju za postřeh. Ano, mělo by tam být obojí "arrival date" a "arrival time"..
Jinak jsem rád, že to vypadá, že ten web je bez dalších chyb. Zajímalo by mě (naprosto upřímně) co je důvodem tak nízkého počtu komentářů. Je to tím, že se jedná o komerční web?
quatzael
Profil
Pavel Krátký:
Jinak jsem rád, že to vypadá, že ten web je bez dalších chyb.

Nevím proč je tady tak málo komentářů.. Každopádně já jsem ten Tvůj web nijak nekontroloval, jenom jsem si náhodou všiml, že tam máš ten nesmysl. Teď když jsem na tu stránku mrknul znovu tak jsem si všiml, že tam máš překlep ve slově "chauffeur". Vzhledem k tomu, že jsem tam našel hned dvě chyby na první pohled, tak si myslím, že těch chyb celkově tam bude jak mraku..

Takže doporučuju to po sobě pořádně pročíst a opravit tam ty překlepy..

Jinak web nevypadá úplně špatně. Na můj vkus je moc úzkej, takhle vypadá, že už jede nejmíň deset let..

A jaký to má úspěch?? Už máte nějaký zákazníky??
Pavel Krátký
Profil *
quatzael:

Ahoj a díky za reakce

A jaký to má úspěch?? Už máte nějaký zákazníky??
Úspěch by mohl být mnohem větší, kdyby se nám podařilo vyřešit zásadní problém s dodavatelem. Například nyní je žádáme (o p a k o v a n ě) o ftp do adresářů, ke kterým máme přístup přes cms (files, images..) a oni - opakovaně - naše prosby ignorují. Předražené služby, komunikace nulová. Před měsícem kolega omylem zamkl přístup do cms a jim trvalo 7 (!!!!!!!) hodin to (vy)řešit. na poslední schůzce nám zástupce firmy opět lhal a ani se nečervenal, já jako programátor vím, že to je operace, ať nežeru, na několik minut a priorita úkolu je samozřejmě velmi vysoká. Vytáhli z nás za web už skoro čtvrt milionu a to jelito, s prominutím, nám řekl "my teď jedem ty éšopy a hele, hned vám tady jeden nabízím..". Já kolegovi v autě říkám "Petře, je to lhář a musíme, musíme jít jinam!" Takže sháníme - je to ASPX, problém je v tom, že jsme bez záloh a samozřejmě se bojím o ně požádat, vím co mi odpoví.

Tady jsme to už kdysi řešili: je 200.000,-kč za web hodně nebo málo?

Nyní jsme v podstatě v situaci, kdy si "krademe vlastní web" a - kdyby to mělo stát nevím kolik - musíme od nich pryč. Tady jsem se vás ptal na názory na stránku, protože to chceme vzít od podlahy a ten web "vyluxovat", v překladu udělat ho "luxusnějším" :-)

Díky za každý názor, radu a snahu.

Pavel
ts_istudio
Profil
První dojem - připomíná to velmi staré css šablony - úzká nudle, nepříliš sladěné barvy, málo invence.

Na druhý pohled navíc
- chybí zvýraznění vybrané položky menu
- horizontálně přehuštěný text v nadpisech i v menu
- moc malé písmo
- na airport-transfer-prague.eu/prague-transfers (nejen tam) chybí odsazení textu od obrázků
- na airport-transfer-prague.eu/lincoln-tc-72 (nejen tam) ty pidiobrázky jsou opravdu vážně míněná nabídka? Mám intezivní pocit "10 let stará šablona, fake obsah".

Kód vypadá líp, než bych čekal - kupodivu to není tvořeno tabulkou. Unikátní title, title u odkazů.. nic úžasného, ale ani průšvih.


Pavel Krátký:
Zároveň sháníme nového web-hostéra

Nevidím nic, co by bránilo nasazení na jakýkoliv hosting, který zvládá php.


jsme bez záloh a samozřejmě se bojím o ně požádat, vím co mi odpoví.
Pokud není ve smlouvě explicitně uvedeno něco jiného, nevidím důvod, proč bys neměl mít plný přístup na ftp a k datům.
Pavel Krátký
Profil *
ts_istudio:
Za prvé díky za tvůj čas.
hosting, který zvládá php
Píšu ASP(X), přepsat do PHP je taky varianta, ovšem (zatím) na nějaké "devété až desáte" pozici na pomyslném žebříčku "co by kdyby"...

proč bys neměl mít plný přístup na ftp a k datům
Protože ho prostě nemám. Psal jsem to. Obrovská díra v komunikaci. Chybějící slušné vychování ze strany outsorcingáčů. Kadí na nás, protože veškeré zajímavé peníze už od nás mají. Teď se dohadujeme o tom, že 5,28 hodiny za spuštění německé verze webu ři sazbě 1.000 Kč za hodinu je opravdu moc a majitel firmy nám "blahosklonně" přislíbil, že nám "udělá radost" a vejdeme se do 2 isíc. Obratem přijde il, kde je opět původní zlodějská cifra 5.280 Kč, teď se mě ptejte, jestli s DPH. Ok, jsme plátci :-)

Princip věci je nyní následující: ál se chovat jako "blbci" a hrát jejich hru. nějak, nějakým způsobem získat veškerá data, jak zdrojáky, tak data v MsSQL. Asi ukrást server, na kterém to běží / leží, nahrát si přes síťák nebo flashku data a ráno ho vrátit zpátky do strojovny. Nebo se ozve někdo natolik odvážný, že to udělá za nás. Zavolá jim "Hoši, jsem NOVÝ PROVIDER firmy Airport Transfer Prague a říkám vám, že se vám vyplatí se zachovat maximálně sportovně, jinak si koledujete o PRÁVNÍ malér. My s tím máme zkušenosti.."

Někdo, kdo nám garantuje minimální výpadek webu při přechodu na nový...

Nic, díky za jakoukoliv další radu a dám vědět, jak pokračujeme. Pro všechny ostatní - firma je podepsaná v patičce a já můžu DOKÁZAT každý jejich "chybný krok" a tímto varuji před jejich vskutku "gangsterskými manýry"... Pavel
ts_istudio
Profil
Pavel Krátký:
Píšu ASP(X), přepsat do PHP je taky varianta, ovšem (zatím) na nějaké "devété až desáte" pozici na pomyslném žebříčku "co by kdyby"...

Aha, omlouvám se.
Když to všechno čtu (i to staré vlákno), připadá mi skoro jako nejjednodušší si ten web stáhnout httrackem a nechat někoho, ať to komplet napíše znovu a líp. Rozebírat, k čemu máte a k čemu nemáte (a proč) přístup by asi bylo odbočením od tématu, ale pokud jste majiteli domén, utrhnout je od nich by neměl být problém. Nechci nějak střílet nějaké ceny, ale tohle není náročný web, musí se to vejít do několika málo desítek tisíc s tím, že budete mít komplet udělanou administraci a dodavatele nebudete potřebovat.
Pavel Krátký
Profil *
ts_istudio:
Ahoj, soulasím. Jde nám o data (5 let práce) a samozřejmě o zdrojáky. Jak je dostat aniž bychom riskovali, že se "šprajcnou" a začnou stavět na zadní? Obrovská ztráta, hlavně jakýkoliv výpadek v řádu dní je obrovský malér! Nejen ušlý zisk ovšem poškození jména. Jo, můžeme se pak soudit, k čemu to bude, vím jak to chodí...
Ta Vaše / tvoje (nevadí že tykám?) varianta, ok, začít znovu od nuly. Díky za ten tip s tím trackerem, ovšem sám dobře víš, co to ve skutečnosti znamená. Máme sice texty i nějaké to html, ovšem někdo to zase bude muset propojit se šablonovacím systémem, že ano?
Pokud dostanu ftp přístup, tak okamžitě stáhnu celý balík a dumpnu databáze a pak to celé nahraju k někomu novému...
ts_istudio
Profil
Pavel Krátký:
Tykání mi nevadí. Podle whois je vlastníkem domény někdo s mailem janbena@seznam.cz.
Jestli začneš vážně uvažovat o změně dodavatele, klidně sepiš požadavky, mail mám v profilu. Dám podklady obchodníkovi a on zkusí udělat nějakou nabídku. Velmi přibližný odhad už jsem napsal.
Lamicz
Profil
Pavel Krátký:
Mne se spíš zdá, že vám nic nedělají (nebo neochotně), protože nic neplatíte. Máte snad s něma smlouvu, kde je uvedena doba servisu/víceprací a hodinová sazba, ne? Když práce neodpovídá vašim představám, požadujte pokutu apod. Možnosti řešení je více - jak ze strany dodavatele tak i zákazníka. Jestli děláte něco beze smlouvy (abyste ušetřili apod.), tak je to jen váš problém a je to holt dvousečné...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0