Autor Zpráva
wickiess
Profil *
Dobrý den,

prosím o zhodnocení těchto stránek. Děkuji.

www.oblecenizbraslav.cz
margin
Profil *
Kód je fujka, takhle se nadpisy nedělají:
<p style="text-align: center;"><span style="font-family: comic sans ms,sans-serif; font-size: medium;"><span style="font-size: large;"><strong>VELKÝ VÝBĚR BODY</strong></span><br></span></p>
Při přejíždění přes náhledový obrázek se cukaně objeví nápis "Novinka" a zvětšenina nepříjemně klikne, když po obrázku přejíždím ve stejné výšce, jako je nápis "Novinka".
Pokud si objednám 0.1 kusu košile, tak nevím, zda dostanu límec nebo rukáv.
8vm8
Profil
1. Text v horním menu (Úvodní stránka, O nás...) je celkem nečitelný kvůli stínu (text-shadow).
2. Font v levém menu akcí a nabídek je jiný než na celé stránce. Celkem to vyčleňuje ze stránky
3. Nadpis Eshop, v levém menu, splívá s nabídkou.
4. Pod nabídkou Eshop je odskok a následuje další nabídka. Z prvu jsem si myslel, že tam něco chybí.
5. Počítadlo přístupů v patičce stránky svým vzhledem vyčleňuje ze stránky.


margin:
Pokud si objednám 0.1 kusu košile, tak nevím, zda dostanu límec nebo rukáv
Teď jsem se pobavil :D
wickiess
Profil *
margin:
Děkuji za info, přiznám jsem teprve na začátku a před kurzem a dalším vzdělávání o tvorbě webu, tyto stránky jsou na jakési kostře již hotové. Takže žádné kody nepouživám. Můžete mi prosím vysvětli to s těmi nadpisy.

A taky nerozumím to s tou košilí 0,1 - mám to chápat, že je špatně že by se toto číslo tam dalo napat?



Děkuji moc za odpověď
Plaváček
Profil
wickiess:

Pro nadpisy existují extra elementy - H1 až H6. Viz třeba Bloky
Počet kusů (u košile) musí být vždy celé číslo. Je vhodné tento vstup programově ošetřit.
wickiess
Profil *
8vm8:
ano ano ten horní řádek není moc čitelný, ale již je to dáno stejěn jako písmo v levém menu, asi by šlo šablonu stáhnout a předělat to, ale o tom vím jen to že by to asi šlo, takže se do těchto věcí nepoušítm. Ale ráda bych :) Nadpis Eshop jsem posunula. Mezera v menu je schálně, aby se odělilo dám. pánské dětské a bylo více vidět nabídku firem jako je SCAMP - po tomto zásahu se nám hodně zvedl prodej dětských body této firmy, ale nenapadlo mi, že by to oku mohlo neladit.
A počítadlo - ano je fakt hrozný - děkuji to ještě změním.

Ještě jednou díky za odpověď a ráda uvítám další a další připomínky.


Plaváček:
V tom mám jednu nejasnost, jak často se mohou nadpisy H1.... používat, někdo říká, že se to používá pouze jednou např na hlavní stránce. A někdo zase, že to mám poižíti u každého produktu. .... Kde je asi pravda?


Plaváček:
Můžete mi prosím říct u které košile máme 0,1 - asi jsem fakt už slepá. Děkuji


Plaváček:
A nebo jde tedy o to, aby tam byl výběr z počtu kusů, jako je to u velikostí? Aby se to tam prostě nedalo napsat.
Děkuji
Stalker
Profil
[#6] wickiess
1. Ano, 0,1ks se dá napsat, a pak košile stojí třeba jen 49 Kč.

2. Co znamená při objednávce v Košíku: "Objednávka nad 3000" ?

3. Anketa vpravo, jak se nám líbí Vaše stránky mi taky nepřijde zrovna dobrá. Jaký je rozdíl mezi "velice moc" a "strašně moc"? Navíc nikdo nechce, aby bylo veřejeě vidět, že stránky nejsou pěkné.

4. V kontaktech se mi nelíbí podbarvené písmo bílou barvou. Na žádné stránce to nemáte, ale v kontaktech to je. Také mapu máte pouze jako obrázek. Já nevím, kde je Zbraslav a teď to musím hledat složitě na Googlu. Kdybyste mapu měla vloženou přímo v kontaktech, usnadnilo by mi to práci.

5. V sekci "Tabulky velikostí" máte špatně zadanou cestu odkazu k "Velikosti košil AMJ". Tabulky by bylo lepší dělat přímo pomocí HTML jako tabulku. Takto to musím stahovat zbytečně jako obrázky, a když je špatně url cesta, tak se ani nenačtou. Navíc jsou špatně oříznuté - bílé pozadí přečnívá, jedna tabulka má tenčí okraje. Spodní tabulka na velikosti čepic vypadá úplně jinak, než všechny ostatní

6. Patička nejde vůbec přečíst, špatně se mi načetla diakritika + tam máte jakýsi kód z googlu.
wickiess
Profil *
Stalker:
jupííííí - děkuji za ty odpovědi

1.Ok to s tím zadáním počtu objednaného zboží musím nějak vyřešit s porvozovatelem stránek, netuším kudy do toho - ale pokud by to někdo zadal omylem, obratem to s ním dořeším, a pokud je to schválně .......

2. Objednávka nad 3000= poštovné zdarma, ha ale nějak nám to zmizelo z popisku - jak nakupovat - musím to napravit - děkuji.

3. Anketa je opravdu na nic - jen jsme ji tam nechali.....

4. Ty kontakty - no blééééé - jenže ať tam píšu co tam píšu stále je to vespod bílé.
Jasně mapu opravím - dávala jsem to tam v době, kdy jsem nevěděla jak udělat obrázek s odkazem.

5. Tabulky ano ty tam jsou rovněž od začátku - souhlasím je třeba to upravit, ale dělat to v html????? no jednou k tomu dojdu ... zatím se spokojíme s obrázky :)

6. no a patíčka :) v tom mám zamtek - neustále jsme za registraci do katalogů měli dávat kody do patičky, než jsem přišla na to, že je to zbytečné a ten kod z google tam nepatří, vznikl tam zamtek a nevím co z toho smazat - ale asi všechno že :)

Ještě jdenou moc díky a opět uvítám další připomínky, budu na to všem pracovat.


Stalker:
Můžu se ještě zeptat na ty nadpisy a používání H1 ...... používala jsem je myslím na hlavní stránce. Jak je to s jejich použitím? Mám to zadávat u každého popisku zboží, nebo u popisku obrázků vlevo - dětské čepičky, body ......
Díkýýýýýý :)
Plaváček
Profil
wickiess:

Nadpis H1 je dle specifikace nadpisem nejvyšší úrovně. V praxi by měl uvozovat (a popisovat) hlavní obsah stránky. Hodně souvisí s přístupností webu, viz pěkný popis http://poslepu.blogspot.cz/2010/01/jak-pristupne-strukturovat-web-pomoci.html.
wickiess
Profil *
Plaváček:
Děkuji moc za článek ...ještě bych se ujistila, zda to chápu :)

Např. v menu Dámské mám jako H1 uvedeno Dámské oblečení

Pak je ale v podkategorii - trička svetry ... také možnsot zvolit H1 ale jen H1 - myslím pro slovo TRIČKA - mám to tam vyplněné na Dámská trička a tuniku. už ted přemýšlím zda by tam němělo být spíše H2 .... nebo mám políčko spíše nechat prázdné .....

Pak na této strance http://www.eshop-rychle.cz/obleceni-zbraslav/eshop/2-1-DAMSKE/9-2-TRICKA je nadpis DÁMSKÁ TRIČKA, TUNIKY vlastně H1, ale tu http://www.eshop-rychle.cz/obleceni-zbraslav/eshop/2-1-DAMSKE DÁMSKÉ OBLEČENÍ je to také H1. Když jde o jiné stránky, byť to je to vlastně podsekce dámského mělo by tam být H1 a další nadpisi na té konkrétní stránce h2 ......6 a nebo již v těchto podsekcích je třeba mít h2

A stále si nejsem jistá zda u každého produktu používat tyto nadpisy .....mohu to ovšem udělat jen popisu produktu.

Obávám se abych tolika H1 neudělala na stránkách big zmatek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0