Autor Zpráva
surfkite.cz
Profil
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o názor (zhodnocení ) webu http://www.surfkite.cz. Je to portál zabývající se windsurfingem a kiteboardingem. Děkuji za jakékoliv návrhy či kritiku.
jenikkozak
Profil
1) Na stránkách je hodně informací, které mě nezajímají:
- Proč mě vítáte na všech stránkách? Stačí potřást rukou jednou, ne?
- „V současné době máme 3 Sekce s 8 Kategorie a 0 Inzeráty“ - Nula inzerátů, to je jediné, co mě zajímá.
- K čemu mi má být odkaz na Toplist, když vede jen na úvodní stránku? A ikonka classifield? A odkaz na inStead, kam to vlastně vede a co má s webem společného?
- Informace o spuštění hlasování u ankety přece nikomu na nic nemůže být. Stejně tak celé povídání o tom, kdy byl web založen. Ale zajímavé je, že anketa byla spuštěna o měsíc dřív než web.
Přišel jsem se podívat na inzeráty a vy se tváříte, jako že vám je úplně jedno, co tam chci, a zaplavíte mě spoustou informací a prvků, které se perou o mou pozornost, ale které mě vůbec nezajímají.
2) Nadpisy jsou od bloků, které nadpisují, odděleny čarou.
- Takhle to vypadá, že pod ikonkou Toplistu jsou šipečky, kterými se dá s tou ikonou manipulovat.
- Než jsem najel na jeden z nadpisů „O nás“, „Anketa“ a „Kontakt“, považoval jsem je za odkazy. A jé, ony to jsou nadpisy, které nejsou se spodním textem nijak propojené a ani nejsou stejně zarovnané. Od textu „Anketa“ by u takovéhoto návrhu měla k anketě vést šipka.
3) Kontakt neobsahuje kontaktní údaje, ale jen anonymní formulář s anonymním políčkem, kdy až po přemýšlení člověku dojde, že do něj má zapsat ten nečitelný text z obrázku.
4) Nevidím žádný smysl v omezování množiny, z nichž se je možné vymyslet heslo. Pak je tam potřeba ten nesmyslný požadavek na minimální délku hesla. Banka po mně nepožaduje tak šílené heslo jako vy. Když nebudeš hesla omezovat, bude uživatel schopen se čtyřmi znaky vytvořit silnější heslo než v rámci omezené množiny s osmi znaky. Jaká je pravděpodobnost, že ta hesla bude někdo lámat?
5) Kolem obrázků v textu by lépe vypadala větší mezera. Určitě bych se nebál ji udělat čtyřikrát takovou.
6) Texty se mi nečtou dobře. Nevidím žádný důvod, proč by nemohly být tmavší. Text stránky je důležitější než přihlašovací formulář, a přesto je ten formulář výraznější.
7) U některých stránek zůstane zvýraznění aktivní položky v menu, u jiných ne. Samotné zvýraznění od položky je dost daleko. A nevidím důvod, proč by tomu tak mělo být. Nepřipadá mi to jako součást promyšleného designu.
8) Na adresy by se dal využít mod_rewrite.
9) Když vejdu na stránky, zobrazí se mi šedý web s ponurým obrázkem. Pomohlo by, kdyby aspoň ten první obrázek v nezastavitelné animaci byl barevný. Třeba ten poslední nebo předposlední ve smyčce.
surfkite.cz
Profil
Děkuji za názor a rady, velice výstižné a určitě si z toho vezmu příklad.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0