Autor Zpráva
Stalker
Profil
Hoja,

webová adresa: www.mcernak.cz

Zakládal jsem si hlavně na jednoduchosti a přehlednosti. I když nejsem designer a nemám pro to ani cit, tak jsem se snažil o čistý a jednoduchý design.

Jedná se o osobní stránky. Stránky mají sloužit jako moje osobní vizitka, jako můj soukromý projekt, kde se chci učit programovat a získávat větší skills a v neposlední řadě také jako blog. Stránku už mi zbývá pouze naplnit texty, proto uvítám jakoukoli kritiku.
jenikkozak
Profil
Čekal jsem, že tam toho bude víc. Ničeho vyloženě špatného jsem si nevšiml.
- V českých textech raději vidím „české“ uvozovky, ale nenutím ti je.
- Osobně se mi moc nelíbí podtržený text zalomený na více řádků. Ale dokážu to překousnout. :)

Až budeš mít na stránce doplněné texty, rád se přijdu kouknout.
Stalker
Profil
[#2] jenikkozak
Díky za reakci.

Čekal jsi, že tam bude víc "odrážek" nebo víc obsahu? Obsah samozřejmě v nejbližších dnech doplním a víc stránek jsem tam už mít nechtěl. Chci to jednoduché, čisté přehledné, proto jsem ani neuvažoval nad více stránkami. Ani nevím, čím bych je vyplnil. Nicméně do budoucna (v rámci několika měsíců) plánuji rozvoj stránky, takže uvidíme, jakým směrem se to po té bude vyvíjet.

- „České“ uvozovky je docela dobrý nápad. Upřímně řečeno jsem toho rozdílu „“ a "" všiml až teď.
- Podtržení textu v zalomeném řádku opravdu není oku lahodící efekt, ale doposud mě nenapadlo nic efektivnějšího. Klasický hover se mi moc nelíbil.

Budu rád, když se tam někdy zastavíš :)
Daemon
Profil *
S vyplněným textem už to vypadá mnohem líp, akorát bych ověření formuláře řešil pomocí PHP.
Stalker
Profil
Daemon:
Díky. Určitě budu v budoucnu dělat validaci formuláře skrz PHP, stránky chci neustále vyvíjet. Jen nechci nic uspěchat, chci nabrat trochu skillu, takže prozatím mi postačí tato primitivní validace skrz JavaScript.
Stalker
Profil
Ahoj,

webová adresa: www.mcernak.cz

Posledně web ještě nebyl plně aktualizován a i v současné době ho budu neustále vylepšovat a aktualizovat, ale už je v podobě jaké se mi líbí. Co se týče kritiky, mohli byste hlavně zhodnotit grafiku? Popřípadě i cokoliv co vám tam vadí (ať už rozložením nebo kódem).

Grafiku jsem dělal sám, kreslit neumím, a jak jsem psal už výše, chtěl jsem jednoduchý a čistý design. Spíš mi vrtají hlavou barvy. Nepůsobí ta šedá barva hlavně v menu stylem, že je menu neaktivní? Neměl bych změnit barvy odkazů ze šedé na například červenou, kterou používám v hoveru, nebo například na černou?

Děkuji za kritiku
Kcko
Profil
Stalker:
mohli byste hlavně zhodnotit grafiku
Grafika tam žádná není.

Zadej si do google FLAT DESIGN a zkus se inspirovat, minimalismus může být, ale musí se umět.
Stalker
Profil
[#7] Kcko
Nemyslel jsem grafiku, jako spíš vzhled webu. Já nejsem grafik, nemám estetické cítění, takže to budu muset až někdy nechat na nějakého profíka. Web působí tedy na oko odpudivě, nebo jak působí na cizího čtenáře?
Kcko
Profil
Stalker:
Odpudivě ne, spíš začátečnicky, ale to "logo" se stínem, to je něco hrozného.
Nemusíš umět grafiku, jak říkám, podívej se na flat design, dají se udělat tímto stylem pěkné weby. Případně https://tutsplus.com/course/mastering-flat-design/

Edit: dostyluj si alespoň formuláře k "designu" webu, a zbav se tohohle http://www.mcernak.cz/img/datumy/13srpen9.png a zkus si trošku s detaily.
Krakatoa
Profil
Stalker:
Název banner se používá pro reklamy. Logo se zapnutým adblockem nemusí jít vidět (můj případ).
Nebylo by lepší pojmenovat logo jako logo.png?
Nebo použít textové logo s decentním stínem a pomalým přechodem na barvu při najetí myší (vše css), příklad: wp-blog.cz
Stalker
Profil
[#9] Kcko
Ok, díky za tip, kouknu se na to, i když cokoliv s grafikou, potažmo vzhledem bude nejspíš boj :)

[#10] Krakatoa
- Logo se zapnutým adblockem nemusí jít vidět (můj případ). Nechápu, co tím myslíš. Vysvětlíš mi to prosím?
- Díky za tip na wp-blog.cz. Prozkoumám to.
margin
Profil *
Stalker:
Vysvětlíš mi to prosím?
Jde o to, že Adblock a další podobné systémy pro blokování reklamy jsou velmi často nastaveny tak, že se obrázky, které se jmenují *banner*.* nezobrazí. Proto je vhodné pro logo použít jiné jméno souboru, třebas logo.png.
Stalker
Profil
[#12] margin
:-O to mě vůbec nenapadlo. Díky moc :)
Tori
Profil
Proč jsou odkazy "Novější" a "Starší" přeškrtnuté?
Hlavní stránka by mohla mít lepší titulek - když už bych si ukládala odkaz do záložek, tak pak nebudu vědět, čí blog to zrovna je. A u ostatních stránek by pak mohl být v titulku i název webu (např. jako tady - "Diskuse: název tématu", anebo "Titulek :: Název webu" apod.).
Pokus o odeslání zprávy vyhodí error: „Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/49279/virtual/www/form.php:4) in /data/web/virtuals/49279/virtual/www/form.php on line 22“.
„Naplno“ se píše dohromady (článek Jak to všechno začalo, část Lepší zítřky).
margin
Profil *
Dokonce tu párkrát byl dotaz, logo (banner) se "záhadně" u některých uživatelů nezobrazovalo.
Na konci stránky Proč nefungují obrázky je věta "Možná jsem na nějaký možný důvod nefunkčnosti obrázků zapomněl. Napište mi, prosím.", tak jsem Yuhůovi psal a doložil jsem to odkazy do této diskuse, ale nevím, zda to zamítnul, nebo to zapadlo.

Našel jsem nějaké případy, je jich tu více, ale už se mi nechce více gůůglovat:
Obrázek ve Firefox
Není vidět jeden obrázek.
AdblockPlus ve Firefoxu blokuje hlavičku webu
Opera nezobrazuje logo v headeru, ostatní prohlížeče ano
Ivy
Profil
Je to takové.... nudné. A nelíbí se mi přeškrtnutý text Novější - Starší. Ta data na mě působí jako trhací kalendář a že by se mi to líbilo zrovna říct nemůžu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0