Autor Zpráva
Fisir
Profil
Ahoj.
Žádám vás o hodnocení stránek www.fisir.tk. Stránky jsou vytvářeny v redakčním systému Sunlight CMS, šablona je mnou vytvořená. Pro zrychlení načítání stránek je na serveru použit mod_pagespeed. Stránky mají responzivní design – desktop a mobil. Můžete tedy ohodnotit každou část. Pokud se vyjádříte ke kvalitě obsahu nebo ke kódu, budu jen rád.
Děkuji za váš čas.
ts_istudio
Profil
Divné záhlaví. Nevím, k čemu je ta svislá čára, nevím, proč bych se měl přihlašovat, ale hlavně nevím, proč to nějak nelícuje s tím menu v obsahu.
Jen rýpnutí do css: proč má každá položka meni svou vlastní třídu?
DJ Miky
Profil
1) Ohledně responzivity: Co u zařízení s šířkou mezi 480 a cca 900 pixely (obvykle telefony a malé tablety na šířku, případně větší tablety na výšku)? Při takové šířce se obsah nevejde do stránky a je nutné posouvat horizontálně.
2) Připadá mi, že jsou prvky ve stránce jen poházené - levý okraj hlavičky nesedí s levým okrajem menu, horní okraj menu nesedí s horním okrajem obsahu, odkaz v hlavičce nesedí s odkazy v menu, účaří nadpisu v hlavičce nesedí s účařím textu vedle něj, rámeček s tweety má na každé straně jiný padding apod.
3) Je odkaz pro přihlášení tak důležitý, že musí být v hlavičce?
Fisir
Profil
Reaguji na ts_istudio [#2]:
Divné záhlaví. Nevím, k čemu je ta svislá čára, nevím, proč bych se měl přihlašovat, ale hlavně nevím, proč to nějak nelícuje s tím menu v obsahu.
Záhlaví jsem upravil.

proč má každá položka meni svou vlastní třídu?
Protože to tak generoval Sunlight. Nepotřebuji to, takže jsem to upravil.


Reaguji na DJ Mikyho [#3]:
Ad 1) Ano, nevejde. Upravil jsem to tak, aby se celá stránka postupně zmenšovala. Hodnota pro přeskládání je nyní šířka 600px a méně.
Ad 2) Už všechno sedí.
Ad 3) Není, už je v patičce.
ts_istudio
Profil
Fisir:
Záhlaví jsem upravil.

O dost lepší. Ještě mám rád, když má obsah stránky aspoň jemně naznačený okraj, tzn. třeba pozadí stránky má jinou barvu, než sloupec uprostřed, ale to už je věc názoru.
user243
Profil
přihlášení je nejspíš pro tvé účely, ale z jakého důvodu je tam možnost "zabezpečené"?

mimo to jsem narazil před časem na zhodnocení "tvých" předchozích prací, a proto se tady nebudu dál nějak rozepisovat;
Fisir
Profil
Reaguji na ts_istudio [#5]:
Děkuji.

pozadí stránky má jinou barvu, než sloupec uprostřed
Ano, to není špatný nápad. Jak to vypadá?


Reaguji na usera243 [#6]:
z jakého důvodu je tam možnost "zabezpečené"?
To je volba Sunlightu, pokud tomu správně rozumím, po změně IP adresy to způsobí odhlášení. Ale podrobně by to věděl(a) ShiraNai7.

jsem narazil před časem na zhodnocení "tvých" předchozích prací
Tak nevím, možná jsem měl změnit přezdívku. Ale to, jestli si o mně myslíte, že jsem zloděj a neumím nic napsat sám, to je vaše věc. Klidně si to mysli a dále se nerozepisuj.


Též jsem přidal logo, s tím změnil faviconu. Kdo má Windows 8 a používá Explorer pro Metro, může si vyzkoušet, jak bude vypadat dlaždice mého webu na Úvodní obrazovce. Kdyžtak přikládám obrázek:

Také jsem upravil chování hlavičky, text by se měl při zmenšování okna posouvat, dříve zůstával se stále stejným paddingem. Bohužel se oproti menu posouvá rychleji – uvítám každou radu, jak to srovnat.



Není třeba nějakou dobu hodnotit, protože jsem přeinstaloval server a nezazálohoval databázi.
Fisir
Profil
Web běží, napsán nový článek a aktualizován Sunlight. Můžete dále hodnotit.
margin
Profil *
Hezké fotky, třeba tato: http://www.fisir.tk/remote/image_error.png
Fisir
Profil
Reaguji na margina [#9]:
Ano. Díky bohu jen náhledy, které se pokazily při aktualizaci Sunlightu (bylo přidáno cacheování náhledů).
Samozřejmě je to opravené.
Fisir
Profil
Hodnocení jsou stále vítána, web představil svou novou podobu.
schwainflax
Profil
1) zvětšit line-height pro text
2) zvětšit horní margin pro nadpisy druhé a nižší úrovně tak, aby byly více přicucnuté k následujícímu odstavci a více oddělené od předchozího odstavce
Fisir
Profil
Reaguji na schwainflaxe:
Tak nějak?
Fisir
Profil
Pokud bych mohl obtěžovat, rád bych požádal o hodnocení nové verze webu. Také bych byl rád, kdybyste se případně vyjádřili k srozumitelnosti a kvalitě článků v IT blogu. Děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Na stránce mi u vykřičníku píšeš, že budu vystaven virům, tak na ní raději nebudu trávit moc času. Stejně je nějaká rozpadlá :-)
Kcko
Profil
Fisir:
Použil bych oddělovač mezi jednotlivými články viz http://i7.minus.com/ibi9VGaEtvZPM8.png
Také stránkování a rozřazení do kategorií (nebo systém štítků). Jinak je to taková grafika, která neurazí.
okolojsoucí
Profil
http://www.fisir.tk/blog/ohnostroj Nevidím nikde to tlačítko :D

Už jo, ale 20 krát jsem klikl a při mé RAMce 32 GB byla prohlížečem využita 2 GB což je na web kruci dost.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Stejně je nějaká rozpadlá
Jenom trochu :-D. A to vážně má smysl optimalizovat i pro IE 7? Evidentně má, mám tu dokonce jednoho návštěvníka s IE 3. Ale dobře, zkusím se podívat po řešení.

Reaguji na Kcka:
oddělovač mezi jednotlivými články
Dobrý nápad, už je tam.

stránkování a rozřazení do kategorií (nebo systém štítků)
Jsou v plánu štítky. Ale stránkování a štítky budu nejdřív muset naučit redakční systém.

Reaguji na okolojsoucího:
Téda… a já měl dojem, že když to na mém prastarém počítači s 2 GB RAM a spuštěným Spotify běhá bez zaseknutí, tak bude všude. No, možná to bude tou mou „úpravou“ původního skriptu. Lepší?
okolojsoucí
Profil
Je to ještě horší, podle procesů to žere 2 560 Mb (2,5 Gb). Jinak tady menší ukázka http://videobam.com/UDrKW
Jan Tvrdík
Profil
okolojsoucí:
Ono to dobře běhá akorát v Chrome.
okolojsoucí
Profil
Vyzkoušeno a super, Chorme je jiná třída. Ať klikám jak klikám tak nikdy mi RAMka nepřesáhla 100 Mb
Fisir
Profil
Reaguji na okolojsoucího:
Aha… já to testoval pouze v Chromu a Internet Exploreru. V obou se to zdálo dobré. Vráceno do původního stavu.
margin
Profil *
"Je mi líto, zkuste Google Chrome, nebo Internet Explorer."
Ochromená Opera má stejné jádro, jako Chrome, běží to v ní bez problémů. Na problém s pamětí jsem nenarazil, a to jí mám na dnešní poměry sakra málo, je možné, že pokus je v systému paměti nadbytek, tak se prostě přidělí.
Fisir
Profil
Stránkování (po patnácti článcích) a štítky jsou doprogramovány.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0