« 1 2 3 4 5
Autor Zpráva
Alphard
Profil
Str4wberry:
Co na to říkáte?
Přidávám obecnější názor. Už to bylo zmíněno, takže jsem kvůli tomu sám vlákno nevytahoval, ale nyní se přiznám, že patřím k lidem, kteří s tím auto updatem nedokáží psát, aniž by se zacyklili.
Několikrát jsem to chtěl použít, 2x jsem si málem sestřelil prohlížeč (jednou možná úplně, už nevím). Problém podobný Živé ukázky – kod.djpw.cz. Od té doby se tomu radši vyhýbám, i když jinak se mi to líbí. Opravdu by tam nešlo dát nějaký checkbox, kterým se to vypne?
Str4wberry
Profil
Myslíš neobnovování při psaní JS? U HTML/CSS to nevadí, ne?

Já se buď naučil psát tak, že se mi prohlížeč nesestřeluje, nebo mám štěstí. :–)

Nepamatuješ si konstrukce, které prohlížeč sestřelovaly?

Jinak mě napadlo, jestli by nešlo v případech hrozících zacyklením pro otestování kódu použít Web Workers, což by nemělo prohlížeč sestřelovat. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Zkusil jsem vytvořit prototyp a přijde mi to funkční.
Alphard
Profil
Str4wberry:
Myslíš neobnovování při psaní JS? U HTML/CSS to nevadí, ne?
Přesně tak, problémem je jen JS. (Zbytek jsem tam ani moc nepsal, já to používal spíš jako velmi pohodlné hřiště pro psaní algoritmů v javascriptu. I proto jsem tam měl hodně problémových cyklů, viz dále.)

Já se buď naučil psát tak, že se mi prohlížeč nesestřeluje, nebo mám štěstí. :–)
Je možné, že píšeš jinak, ale záleží i na prohlížeči. V Opeře zacyklení javascriptu sice znefunkční celý editor, ale aspoň není problém zavřít daný panel. Ve Firefoxu zacyklený javascript zaseká celý prohlížeč a nedá se dělat téměř nic jiného než ho celý ukončit.

Nepamatuješ si konstrukce, které prohlížeč sestřelovaly?
Jak říkám, pokaždé šlo o zacyklení. Já nepíši vždycky lineárně, ale často si prvně doplním celý statement, např.
while () {
}
a pak se teprve zamyslím nad formulací podmínky. Bohužel, tu podmínku už ne vždycky dopíši. Syntaktická chyba to nezastaví a pokud první část podmínky vede k zacyklení, tak končím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Neopravil bys prosím ten dvojitý kurzor v Exploreru 11? Když už jsem vypátral, čím to je, mělo by to být na pár minut.

Nepamatuješ si konstrukce, které prohlížeč sestřelovaly?
Jednu takovou situaci jsem popisoval před dvěma roky. Od té doby jsem na ní narazil několikrát, vždy jde o nekonečné cykly vzniklé hloupě v průběhu editace. Řešit obecně halting problem nebude nutné, stačilo by podchytit stavy, kdy ručně vznikl kód pro cyklus, a v tu chvíli třeba napsat „Stisknutím Ctrl+Enter zapnete automatické spouštění“.

Zkusil jsem vytvořit prototyp a přijde mi to funkční.
Jů, to vypadá velmi funkčně.
Teď jsem hledal, jak vyrobit Web Workera bez externího souboru… a moc pohodlné to tedy není.

Akorát to tu zdejší dohledávač titulku nějak nechce najít
Zkoumal jsem, čím to je, ale na nic jsem nepřišel. Když se odkáže přímo na ukázku, tak tam to funguje, stejně jako doposud: Zobrazení titulku
Zdejší funkce by se mohla upravit, aby název brala rovnou z verze s pomlčkou.

Trochu zlepšeno zobrazování na mobilu.
Je to určitě lepší. Ale pokud se kód nevejde na řádek, konec řádku nevidím, je useknutý. Což takhle tam také vypnout ten hezky barevný editor a nechat tam obyčejnou <textarea>? :-)
MartinP
Profil *
Str4wberry:
Taktéž jsem překryl metodu console.log, aby produkovala výstup do editoru.
Zřejmě nepočítáš s tím, že console.log může mít více argumentů: http://kod.djpw.cz/htpb. Bylo by dobré, kdyby se nějak zobrazily všechny argumenty, co se té funkci předají.
juriad
Profil
Str4wberry:
Myslíš neobnovování při psaní JS? U HTML/CSS to nevadí, ne?
Ale vadí. Když jsi přidal možnost vytvoření ukázky z existující stránky, umožnil jsi tím vytvoření velkých ukázek, které často vyžadují desítky requestů pro dotažení obrázků, skriptů. Spouští se na nich analytika, facebook lajkovátka a podobné nesmysly.
V takovém případě napsání pár znaků způsobí přegenerování náhledu, které zablokuje stránku třeba i na pár desetin sekundy nebo celou sekundu. V té době klávesnice přestane reagovat a nejde rozumně psát rychleji než stylem 3 znaky, počkat a znovu 3 znaky.
Str4wberry
Profil
To máš pravdu.
Kajman
Profil
Str4wberry:

Náhrada funkce alert by mohla escapovat html, když ho klasické window.alert neinterpretuje.
Kubo2
Profil
Str4wberry:

Simulovaný kurzor editora nezvláda vôbec multibajtové znaky. Skús si kurzorom prekrokovať túto ukážku: Živá ukázka


Správne by mal kurzor preskakovať takto:

• Om = 2 znaky
• medzera = 1 znak
• na = 1 znak
• ma = 1 znak
• medzera = 1 znak
• si = 2 znaky
• vaa = 2 znaky
• ya = 1 znak

Aktuálne preskakuje po jednom znaku (bajte), čiže chová sa tak, ako by tam bolo o tie tri znaky viac.
Str4wberry
Profil
Děkuji za upozornění. Zdá se, že si s tím použitý Ace editor neporadí. Ani v aktuální versi.

Možná by se mohlo přejít zpátky na CodeMirror, který řadu věcí, kvůli kterým se předtím přešlo na Ace, už umí.
Tomáš123
Profil
Str4wberry:
Pri využívaní nástroja z tabletu sa (za použitia klasického androidového prehliadača Prehliadač) písanie a mazanie textu správa divne. V prípade potreby napísať dve písmená po sebe (padding) je nutné chvíľu počkať, inak ostane písmeno iba jedno. Mazať text ide iba po jednom znaku. Pre mazanie viacerých znakov musím znovu tapnúť na displej v oblasti kde chcem pracovať, zmazať jeden znak a tak ďalej. Po každom zmazanom znaku sa virtuálna klávesnica automaticky prepne do módu veľkého začiatočného písmena.

Nič z tohoto sa nedeje, ak načítanie stránky surovo zastavím pred tým, než sa načítajú skripty obsluhujúce pokročilú funkčnosť.

Ďalším nedostatkom je externý štýl. Mnoho testovacích kódov linkuje súbor style.css. Ty tam jeden taký máš a v prípade zhody tried (trafil som .button) ovplyvňuje výsledný vzhľad.
Kubo2
Profil
Str4wberry:
Nebolo by možné vytvoriť aj nejaké rozloženie, v ktorom editor JavaScriptu bude zaberať aspoň jednu polovicu obrazovky? V aktuálnom stave je takmer nemožné napísať nejaký rozumný dlhší kód, lebo je neustále potrebné skrolovať a chybové správy zaberajú konštante minimálne dva riadky odhora. Odspodu tiež nie je veľa miesta na písanie.
Dusann
Profil
Akosi nechce fungovať selector ::-moz-selection vo FF.

A prečo nie je možné nastavovať šírku/výšku okien editora ?
Keeehi
Profil
Šlo by přidat nějaké automatické formátovače kódů? Třeba github.com/beautify-web/js-beautify? Případně bych mohl pomoc s integrací něčeho takového.
Str4wberry
Profil
Reakce na Keeehiho:
To by bylo hezké. Přidal jsem ti přístup do GITu.
Str4wberry
Profil
Nasadil jsem úpravy od Keeehiho. Nyní by mělo jít kód automaticky zformátovat po rozkliknutí nabídky každého z editorů.

Prosím o test: Živá ukázka
Tomáš123
Profil
Str4wberry, Keeehi:
Super funkcionalita.

Editor dokáže chytro rozdeliť deklarácie, v selektore reaguje na čiarku, ale neoddelí medzerami napríklad symbol priameho potomka > či súrodenca +. Takisto v pravidlách @media alebo @supports zachová nasledujúce okrúhle zátvorky bez medzier zvonku.

Podoba kódu z editora:
@media(max-width:768px)and(min-width:50px) {
    input[type="checkbox"]:checked:hover+label.description,
    :hover {
        background: red url(img.png) repeat-x;
    }  
}
@supports(color:#000) {
    a {
        color: red;
    }
}

Očakávaná podoba:
@media (max-width: 768px) and (min-width: 50px) {
    input[type="checkbox"]:checked:hover + label.description,
    :hover {
        background: red url(img.png) repeat-x;
    }
    
}
@supports (color: #000) {
    a {
        color: red;
    }
}
Keeehi
Profil
Nasadil jsem tam js-beautify. Bohužel v dokumentaci nemohu najít žádnou konfigurační volbu, která by tebou očekávaný výsledek vytvořila.

Osobně mi to ale ani moc nevadí, těch pár mezer si tam můžu už pár dodělat. Hlavní motivací bylo pro mě to, že když sem někdo nakopíruje část ze své stránky, tak odsazení je většinou naprosto příšerné. Mezera sem nebo tam už tolik nevadí.
« 1 2 3 4 5

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0