Autor Zpráva
Petr Vokál
Profil
Dobrý den,

rád bych Vás požádal o názor na můj eshop www.bairnsfather-absinth.cz V poslední době konkurence dosahuje stejného hodnocení a i když se snažím zlepšovat stránky, stále přidávat příspěvky na fan page na fb, Twitteru, tak se mi nedaří získat vyšší hodnocení než pr 1 a sr 2. Budu rád za každou radu. Děkuji za odpovědi. Petr
...
Profil *
Asi myslíte pagerank a srank. To nejsou žádné hodnocení, ale číslo odvozené od síly zpětných odkazů.

Při pokusu o vložení zboží do košíku mi vyskočí Stránka nenalezena. To je naschvál?

Nebo velmi pravděpodobně jste se dostali na část stránek, která měla existovat, ale náš programátor ji zapoměl naprogramovat :).

:-)))
jenikkozak
Profil
...:
Jasně že rank je hodnocení. Vždyť se podle toho jmenuje.

Petr Vokál:
Co se chystáte s těmi hodnoceními dělat, až je budete mít v nějaké vyhovující míře?

Po zběžném zkouknutí mám pocit, že webu hodně chybí odkazy z cizích webů. Stránka na FB je celkem dobře vedená. Chtělo by to ale ještě získat odkazy například z webů míst, kam dodáváte zboží.
Z ranků si nedělejte těžkou hlavu. Jejich hodnoty využijete až když zkrachujete a budete potřebovat prodat web. K tomu snad nedojde. Sledujte spíše úspěšnost svého webu v podobě tržeb, oslovených uživatelů či poměru návštěv a zisku. To jsou hodnoty, které pro Vás mají reálný význam.
Petr Vokál
Profil
Dobrý den,

děkuji za odpovědi. Můžu se zeptat, u jakého zboží prosím nastala chyba s vloženímdo košíku? Objednávky mi totiž chodí normálně, nenašel jsem nikde problém.

Zvýšení Sranku a PageRanku chci spíše z důvodů, když někdo zadá slovo absinth do vyhledávače, tak abych na prvních pozicích se zobrazoval já a ne konkurenční weby.

S restauracemi kam dodávám se zkusím domluvit, aby si mě přidali na stránky.


Zřejmě jsem přišel na problém, kdy Vám chyba nastala. Zjistil jsem, že mám problémy se spárovaností produktů na Heuréce. Zobrazují se zde některé produkty (zhruba 2), které již neprodávám a mám je z eshopu smazány. Zkusím nastudovat a tento problém dnes vyřešit. Pokud jste měl problém jinde než na Heuréce, dejte mi prosím vědět.

Přímo na eshopu jsem vyzkoušel vložit do košíku postupně všechny produkty a nenastala nikde chyba.
jenikkozak
Profil
Zvýšení Sranku a PageRanku chci spíše z důvodů, když někdo zadá slovo absinth do vyhledávače, tak abych na prvních pozicích se zobrazoval já a ne konkurenční weby.
Vyhledavače řadí podle celé řady různých kritérií. Oba ranky jsou jen dílčí částí, kdy soustředění se jen na ni způsobuje, že přicházíte o výhodnější způsoby, jak si zlepšit návštěvnost.
Hodnoty SRanku stránek, které se nyní v Seznamu zobrazují po zadání fráze „absinth“: 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 2, 1, 1, 2, 2… Páté stránce není nic platné, že má SRank 3, když se stejně zobrazuje až za třemi stránkami s hodnotou 2.
Získání odkazu z tématicky příbuzné stránky s vysokým PageRankem Vás bude stát spoustu úsilí (nebo budete muset hodně dlouho na takový zázrak čekat). Získání třeba dvaceti tematických odkazů s rel="nofollow" Vás vyjde mnohem levněji. Ale můžete tak získat více platících zákazníků než z toho drahého odkazu.
Petr Vokál
Profil
Uvědomuju si, že PageRank a Srank jsou pouhé dílčí částí. Nyní mé usilí směřuje k napsání obsáhlejšího článku, který bude obsahovat klíčová slova a přidám ho do blogu. Blog bych chtěl také častěji aktualizovat, aby bylo na stránce více textu.

A co se týká vzhledu, barev, přehlednosti webu, nic byste nevytkli? Jsem rád za každou připomínku.
Ulikar
Profil *
Vzhled stránek je dobrý, o pozic výš se můžeš posunout zvýšením počtu meta tagů. Zkussi taky udělat SEO test třeba tady: http://seo-servis.cz
jenikkozak
Profil
Ulikar:
o pozic výš se můžeš posunout zvýšením počtu meta tagů
Nesmysl.

Zkussi taky udělat SEO test třeba tady: http://seo-servis.cz
Blbost. Je tu na diskusi hodně moc témat, které se věnují tomu, proč SEOmaty není dobré používat.
Ivy
Profil
Stránky se mi líbí. Mám jen pár drobností:
1. Náš tým v celkovém počtu jednoho muže působí ... zajímavě.
2. U španělského a českého rituálu by bylo fajn podotknout, že by neměly být používány lžičky z nejdražšího svátečního servisu. Podobným zacházením některé lžíce totiž mohou utrpět.
3. Osobně mi chybí ještě nějaké povídání - o pelyňku pravém a dalších surovinách, něco o thujonu, impotenci, brácha pernod, český absint, prokletí básníci atd. To by určitě pomohlo i návštěvnosti i pozicím.
Petr Vokál
Profil
Ivy: Bod č. 1 - opraveno, bod č. 2 - opraveno, bod č.3 - právě píši nějaké články do blogu. Chtěl bych přispívat alespoň jednou týdně novým textem na stránky. Každopádně moc děkuji za připomínky!
Ivy
Profil
Myslela jsem varování pro použití běžných jídelních lžiček z kuchyňského šuplíku, netušila jsem že existují i nějaké speciální absinthové lžičky. Ty by snad měly být vyrobeny tak aby jim zacházení pro které jsou určeny neuškodilo. Taky by možná bylo fajn doplnit kde se dají koupit - teď jsem si to vyhledala a koukám že některé jsou ze speciální mosazi. Snad by se mohly zákazníků líbit i nějaké lžičky v sortimentu...
Jako bonus udílím eshopu povolení použít můj autorský obrázek (k tomu budoucímu článku o pelyňku, prosím jen ocitovat stránku ze které je převzat). Nedalo mi to a přidala jsem ještě fotku květů, u článků má být několik obrázků...

Ještě mě napadla jedna věc: které slovo je hledanější, absinth nebo absint? Doporučila bych zjistit a případně zvážit optimalizaci na obě. Netuším ale jak s nimi zacházejí vyhledávače, jak moc je pro ně klíčové slovo absint různé od slova absinth. Na to by mohl odpovědět některý zde přítomný seoman.
Petr Vokál
Profil
Velice Vám děkuji. Nakonec jsem věty o použití horších lžiček smazal. Žádné mnou prodávané netrpí (právě vyzkoušeno), ale přidal jsem dolů odkaz na Absinthové příslušenství, viz. http://www.bairnsfather-absinth.cz/o-absinthu/jak-pit-absinth.html Zároveň Vám děkuji za fotky, určitě je použiji (i s patřičným citováním). Náhodou nějaký dobrý odkaz na studium pelyňku pravého nemáte? Co byste doporučila? Plánuji se tak rozepsat o třech základních bylinách použitých při výrobě pravého absinthu: pelyněk pravý, anýz a fenykl obecný.


Co se týče slova absinth, tak je nejpoužívanější. Dále se používá i absint, v ojedinělých případech i absinthe (vše myšleno v ČR, nikoliv v zahraničí).
Ivy
Profil
Pelyněk pravý (Artemisia absinthium)
wendys
botany
usda
Anýz vonný, bedrník anýz (Pimpinella anisum)
brněnská zemědělka
Wikipedia je docela přijatelná, až na to, že bedrník z písně není anýz.
Tuto nepřesnost z wikipedie na pravou míru uvádí neodolatelný Sádlo u kaple, který hovoří o bráchovi bedrníku obecném.
Fenykl obecný (Foeniculum vulgare)
wendys
brněnská zemědělka


Všechny tři druhy jsou i léčivé, jako zdroj těchto informací je dobrý Zentrichův Herbář. Ježto se jedná o dílo rozsáhlé, nejlepší bude půjčit někde v knihovně. Na internetu doporučuju hledat podle latinských jmen, ve výsledcích se objevují serióznější informace (při hledání podle českých jmen často vyskočí spousta balastu a nepřesností).
Je slovo absinth nejpoužívanější i běžnými uživateli anebo jen odborníky z branže? Mám na mysli statistiky vyhledávání.
Petr Vokál:
přidal jsem dolů odkaz na Absinthové příslušenství
Já bych ještě navrhla přidat do věty "speciální lžičky přímo určené k přípravě absintu" a jestli jsou i speciální sklenice tak i k nim.
Petr Vokál
Profil
Slovo absinth je nejpoužívanější mezi běžnými uživateli, odborníky z branže jsou používána všechny tři slova. Nyní píši dokument Historie Absinthu - zhruba 8-10 stran A4, kde budou obsaženy všechna 3 slova. Velice Vám děkuji za Vaší práci s hledáním informací a odkazech.
Petr Vokál
Profil
Upravil jsem ještě stránku s kontaktem, viz. http://www.bairnsfather-absinth.cz/o-nas/kontakty.html Líbí se vám nový vzhled více než ten minulý?
Petr Vokál
Profil
Na web jsem přidal nový článek do Blogu, viz. http://www.bairnsfather-absinth.cz/blog/historie-absinthu/ častý výskyt klíčových slov, chtěl bych v tomto pokračovat, každý týden jeden článek. Další bude zaměřen na hlavní byliny potřebné při výrobě. Takto nějak by to mělo vypadat? Děkuji za odpovědi.
Ivy
Profil
Faktické věci
1. Botanický rod pelyněk (Artemisia) zahrnuje stovky druhů (více anglická wikipedie), v České republice se jich vyskytuje 17 a ještě další druhy jsou pěstovány. Do rodu pelyněk patří například i estragon (francouzská kuchyně), brotan (obě též léčivé rostliny) a americké druhy, které používají indiáni k vykuřování (například v novější době u nás pěstovaný pelyněk ludovicův). Je proto nezbytné doplnit, že je řeč o pelyňku pravém.
2. Česká jména rostlin se píšou s malým písmenem (tedy nikoliv Pelyněk ani Anýz, ale pelyněk a anýz), latinská jména se píší s velkým písmenem prvního, rodového jména, malým písmenem druhového jména a celé latinské jméno kurzívou (Artemisia absinthium). Autoři kteří dodržují správný způsob psaní působí seriózněji.
3. Napsat olej mi připadá mírně nepřesné, lepší by bylo upřesnění éterický olej (alias silice), který obsahuje sice 10% tujonu, ale jako u dalších rostlin i řadu dalších obsahových látek: chamazulény, tujol, kandiden, felandren, laktony.... doporučila bych upravit formulaci aby to nevypadalo že tujon je jedinou složkou.
4. "Někteří věří, že thujon může způsobit čarovné chování, nervové potíže, v ojedinělých případech dokonce i šílenství." Zajímavá formulace, nicméně otravy thujonem jsou podle mě dostatečně dokázané. Jsou popsány i smrtelné otravy tujonem, a jako u dalších látek, například kuchyňské soli, záleží i zde na dávce (u kuchyňské soli je smrtelná dávka 200-280 g).
5. Docela mě zaujalo že o léčivých účincích pelyňku je psáno v minulém čase a údajně, zatímco o anýzu v čase přítomném. Ovšem to, že se pelyněk pravý jako léčivá rostlina dnes používá velmi málo nezpůsobilo ztrátu jeho léčivých vlastností.
6. Překlepy: "moly nenapadaly oděv" - moly je druh česneku, sem patří měkké. Dále "rozházené na podleze", "rostoucím počtu absinthových pijáku ve Francii"

Celkový dojem
1. Obrázek v hlavičce článku by asi zasloužil komentář nebo alespoň krátkou zmínku.
2. Článek nabitý údaji a poměrně dlouhý. I když mám takové články ráda, napoprvé jsem až do konce nedočetla. Je příliš hutný a příliš dlouhý. Chtělo by to podle mě jednak nějaká odlehčení (nějaká příhoda, historka, vtip, něco takového), obrázky ne až na konci a všechny najednou, ale někam výše a proložit textem a článek rozdělit na jednotlivá ucelená a kratší témata (léčivé účinky pelyňku, léčivé účinky anýzu, historie výroby a pití absintu, prokletí básníci....).
Petr Vokál
Profil
Faktické věci:
1. opraveno
2. opraveno
3. opraveno
4. opraveno
5. chystám se opravit
6. opraveno

Celkový dojem:
1. chystám se opravit
2. chystám se opravit

Nyní přidávám na eshop nové produkty a měním některé kategorie (nasadím na eshop zřejmě dnes večer). Zjistil jsem také, že tam mám nějaké nedostatky:
24x duplikace Title
75x duplikace Description
26x chybějící H1 nadpis
21x chybějící H2 nadpis
73x duplikace H2 nadpisů

Jak moc je toto závažné?
jenikkozak
Profil
Petr Vokál:
24x duplikace Title
To spíš vadí. Ukazovalo by to na to, že na webu máte 24 stejných stránek. Protože pokud nejsou stejné, měly by mít rozdílné názvy.

75x duplikace Description
Tady platí totéž - ty stránky nejsou stejné, proto by neměly mít shodný popisek. Ale v podstatě to vůbec nevadí.

26x chybějící H1 nadpis
Za chybějící nadpis první úrovně se nestřílí ani nebanuje.

21x chybějící H2 nadpis
73x duplikace H2 nadpisů
Že se s tím vůbec počítáte. Nechápu, jaký by to mohlo mít efekt.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0