Autor Zpráva
LejlaFelis
Profil *
Zdravim, prosim o zhodnotenie mojich stranok, kedze ide o webnode, hondnotte len obsah a celkovy dojem, co sa tyka vzhladu, v sablonach nie je velmi na vyber. Vopred dakujem a tisko dufam, ze odozvy nebudu prilis kriticke.
Moje stranky:
Macacia webstranka
Neuveritelna priroda (http://neuveritelnapriroda.webnode.cz)
Mysteriozny svet (http://mysteriozny-svet.webnode.sk)

Kronika vyrokov a brebtov

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Prosim o zhodnotenie“ chyběl název či adresa webu.
Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Moderátor Petr ZZZ: Druhý a třetí web byly zrušeny.
Petr ZZZ
Profil
Můj dojem: Obsahově i graficky nebývale chudé obálky na reklamu a/nebo linkfarmy, navíc s podezřením na porušování autorských práv (cituji ze stránky „Zvláštne zvieratá“: „zdroj: internet“).
LejlaFelis
Profil *
Čo bolo v mojich možnostiach som napravila, uznávam, že reklám tam bolo príliš, čo sa týka hlášky:"zdroj internet", nie je to celkom tak ako to vyzerá, mala vystihovať, že informácie hladám na internete (hlavne), ku každej téme si nájdem čo najviac informácii z rozličných zdrojov a spravím takpovediac výcuc. Obsah...snažim sa, priebežne doplňovať. Ale pokial ide o grafiku, netuším ako myslíte, že by mala vyzerat? prakticky nemám ako som už písala velmi na výber vzhladu, keďže musím vyberať z predpripravených šablón, ale budem rada, ak mi nieco konkretnejšie v tomto smere poradíte.
Rumcajs
Profil *
zdroj: internet
Tímto porušujete licenční podmínky Wikipedie ze které opisujete. http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Autorsk%C3%A9_pr%C3%A1vo

Na mačkách je 15 odkazů jen na jeden e-shop, ale prezentujete to jako "odkazy na e-shopy a Pluto není planeta.
Petr ZZZ
Profil
LejlaFelis:
"Zdroj: někdo jiný než já" není uvedení zdroje. Internet je velký, kromě toho "internet" není autor, ale metoda prezentace. Autorský zákon vymezuje podmínky, za jakých je možné citovat i bez ptaní, je ovšem nutné uvést držitele autorských práv a zastávám názor, že takové citace se týkají v první řadě textů, zatímco obrázek bez svolení autora citovat nelze. Od kolika autorů jsou obrázky na tvých webech? Máš jejich souhlasy?

„Ale pokial ide o grafiku, netuším ako myslíte, že by mala vyzerat?“
Nevtíravě, ale aby bylo patrné, že na webu vůbec nějaká je.

„...musím vyberať z predpripravených šablón“
Potom je otázka, zda je vhodné žádat zde o hodnocení.
LejlaFelis
Profil *
"zdoj:internet" som už zo stránok odstánila, nahradila ho na doporučenie (mimo tohto fóra) týmto textom:"Niektoré informácie sú zozbierané z roznych zdrojov, vrátane internetu, upravené autorkou webstránky"
čo znamená, že necitujem, ale po polate: nájdem si napríklad 10 článkov na danú tému, prečítam a z toho čo som sa dozvedela napíšem čo sa mi zdá doležité.
K odkazom na e-shopy, povodne tam bolo viac e-shopov, zmenila som pre zjednodušenie to na jeden, v ktorom aj ja občas nakupujem.
Obrázky, domnievala som sa, keď sú volne na nete, sú použitelné pre nekomerčné účely (v opačnom prípade sa za ich stiahnutie platí)
Či bolo vhodné žiadať o hodnotenie...
Preto som hneď upozornila, že na grafiku nemám vplyv, domnievala som sa, že je možné aj celkové hodnotenie, ak sa Ti (keď ako sa zdá si zrazu tikáme...) to však zdá nevhodné, máte možnosť moj príspevok zmazať.
engien
Profil *
nájdem si napríklad 10 článkov na danú tému, prečítam a z toho čo som sa dozvedela napíšem čo sa mi zdá doležité.
Gratuluji k tak dobré paměti, že si doslova pamatujete texty z jiných webů.

Obrázky, domnievala som sa, keď sú volne na nete, sú použitelné pre nekomerčné účely
To jste se domnívala špatně. Obrázky si můžete zdarma prohlédnout, ale když nesplníte licenční podmínky nebo nemáte souhlas autora, rak je nemůžete dál legálně šířit. Taky máte na webu reklamu, takže je to skoro jako komerční použití.

Abyste se pak nedivila, až Vám přijde faktura za neoprávněné použití fotografií od LogiCallu na desítky tisíc korun. Pak se Vám bude hodit článek http://www.pravoit.cz/article/jsou-naroky-isify-a-logicallu-z-vymahani-prav-k-fotografiim-opravnene.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na LejluFelis:
„Obrázky, domnievala som sa, keď sú volne na nete, sú použitelné pre nekomerčné účely (v opačnom prípade sa za ich stiahnutie platí)“
Podobně naivní představy ohledně autorských práv jsou běžné u výrazně nezletilých. Navíc tvoje weby slouží komerčním účelům — nebo na co jsou tam ty reklamy?

„keď ako sa zdá si zrazu tikáme...“
Nad tímto by se zase nezletilá nepozastavovala (je to mimochodem ošetřeno v pravidlech — ta jsi taky nečetla, co?)

Na rovinu: Jak ty weby, tak tohle vlákno na mě začínají působit docela spamoidním dojmem.

Pokud o autorských právech opravdu nic nevíš, informuj se, dokud není pozdě. Třeba na tomto serveru se jim věnuje snad třetina témat v rubrice Obsah webu.

Reaguji na engiena:
Na odkázaném článku, pominu-li nedostatky ve slohu a četné překlepy, mi přijde úsměvné, že autor rozebírá otázku, zda je oprávněné požadovat za nedovolené použití fotografie dvojnásobek obvyklého licenčního poplatku. Za hodinovou jízdu autem po dálnici bez známky lze zaplatit 5000 Kč, to je šestnáctinásobek ceny desetidenní známky (přepočteno na tu jednohodinovou jízdu odpovídá pokuta dokonce neuvěřitelným lichvářským 387.097 % – slovy: třistaosmdesátisedmi tisícům procent), a za jízdu tramvají bez potřebné licence se běžně platí padesátinásobek (např. v Česku a v Rakousku).
LejlaFelis
Profil *
Raklamy sú tak tak povediac na skúšku, nezarobila som ani halier a ani nepredpokladám že by sa to znemilo, ak odstránim aj tie posledné čo tam sú zmení sa niečo? Napríklad v otázke licencií obrázkov?

Tikanie...najivne som predpokladala, že keď ja vykám, slušnosť by bola nezačať len tak tikať, tým skor, že predpokladám že si odomňa mladší (možno sa mýlim, ale vychádzam z predpokladu, že moja generácia nie je až tak doma vo svete počítačov, programovania, a podobne...a to mopderátor takéhoto fóra v tom musí byť odborník, čiže musel študovať v dobe, keď už boli počitače samozrejmosťou)
Ivy
Profil
LejlaFelis:
zmení sa niečo
Ano. Jsou obrázky s volnou licencí pro nekomerční užití a obrázky s volnou licencí pro komerční užití. Pokud je ovšem obrázek chráněný autorskými právy a licenci k užití je nutno zakoupit tak se nezmění nic, možná leda že by to mohl soud při komerčním užití posuzovat přísněji a náhrady budou vyšší.
Asi by to opravdu chtělo přečíst si přinejmenším ten odkazovaný článek a ohledně tykání-vykání pravidla tohoto fóra.
Fisir
Profil
Reaguji na LejlaFelise [#9]:
mopderátor takéhoto fóra v tom musí byť odborník
Nemusí. Moderátor je tu především od toho, aby usměrňoval diskusi, mazal nevhodné příspěvky, opravoval nadpisy témat a podobně. O tom, že má moderátor větší důvěryhodnost u „obyčejných“ diskutérů se tu již někde diskutovalo. Usnesli se na tom, že je to někdy neoprávněné a jsou tu větší odborníci, než moderátoři.
LejlaFelis
Profil *
Zo všetkého mi teda vychádza, jediné riešeenie, úplne zrušiť stránky, keďže bez obrázkov by napríklad Neuveritelná príroda bola tak povediac o ničom.
Pokial ide o tikanie, pravidlá fóra sú jedno a slušnosť druhé, to nej na okraj, nie že by na tom nejak záležalo.
Ivy
Profil
Podle mého osobního názoru jsou stránky, kde je pouze převzatý obsah vyskytující se na spoustě dalších míst, opravdu o ničem.
LejlaFelis
Profil *
Nebol tam len prevzatý obsah, hlavne nemýlte si všetci kopírovanie so zbieraním informacií a následným vlastým spracovaním. Keď si prečítate článok, knihu, pozeráte dokument...atď a potom o tom niekomu hovoríte považujete to za kopírovanie?
Snažila som sa zozbierať témy podobného zamerania na jeden web, aby keď sa niekto zaujíma o danú vec našiel čo najviac na jednom mieste, mesto niekolkohodinového prehliadanie roznych stránok, čo by sa si myslím aj málokomu chcelo.
Tu ste sa však všetci zamerali len na dve, slova "zdroj:internet" (ktoré som, asi zle zvolila) a obrázky tématicky dolpňujúce obsah... ale predpokladám že nikoho ani nenapadlo niečo si na mojich stránkach aj prečítať.
Samozrejme nechcem riskovať prípadné pokuty koli obrázkom a bez nich by boli stránky prázdne, dve z nich som zrušila, nechala som len Mačaciu stránku, kde mám len vlastné obrázky a fotografie a Kroniku, kde obrázky netreba.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na LejluFelis:
Já tady každému tykám, věk na to mám, v pravidlech je to ošetřené, výjimky dělat nehodlám. Děkuji za pochopení. Za slušnost považuji psát na cizí web v souladu s jeho pravidly a s ohledem na jeho provozovatele a čtenáře, nadepsat vlákno jiným způsobem, než jakým by mohlo být nadepsáno doslova všech desettisíc vláken v dané kategorii atd. Ale vem to čert, a děkuji také za zohlednění diakritiky v pozdějších příspěvcích.

Text na stránce Chováme človeka se mi líbí a je-li originální, blahopřeji; bohužel byl tento aspekt dosud zastíněn jinými znaky předložených webů.

„Snažila som sa zozbierať témy podobného zamerania na jeden web, aby keď sa niekto zaujíma o danú vec našiel čo najviac na jednom mieste“
Tohle není špatný nápad. Třeba takový Seznam a Google si na tom postavili slušný byznys, dělají to ale tak, aby je vlastníci autorských práv – i přes jejich porušování – pokud možno netahali po soudech. Tajemství úspěchu těchto firem spočívá mimo jiné v nabízení protihodnoty.

Cituji ze stránky o kočkách, sekce Výmena bannerov:
„Kto má záujem o výmenu odkazov, vlozte moj banner na svoju web stránku a kontaktujte ma.“

Kontakt je kde? Ty weby a tohle vlákno, to je všechno jen spam na Webnode? Je aspoň pravý nebo je zplozený konkurencí?

(OT: Ze současných moderátorů jsem jediná „lama“, takový ten televizní typ, který toho moc neví z odborného hlediska, ale více-méně úspěšně moderuje diskusi. :-)
Ivy
Profil
LejlaFelis:
predpokladám že nikoho ani nenapadlo niečo si na mojich stránkach aj prečítať

Napadlo mě přečíst. Na stránce Mikrobio bylo jen povídání o tom, že tam nebudou žádné odborné poznatky, něco o zařazení hub, dva docela zajímavé řádky faktů o želvuškách -pomalky (mimochodem na wikipedii je řádků o želvuškách 17) a text Karla Kryla. Když jsem se k tomu chtěla ještě vrátit, abych se podívala ještě na další stránky tak to bylo nedostupné.

Všimla jsem si že hodně předpokládáte -že fotografie z internetu mají všechny volnou licenci, že na fórech si lidi vykají, že si to nikdo z nás nepřečetl.... možná by nebylo od věci si svoje předpoklady konfrontovat častěji s realitou.
LejlaFelis
Profil *
Odpoveď pre:Ivy
Už som písala, že som problematické stránky zrušila, nechala som len dve.
Téma Mikrobio bola len v začiatkoch, mala som v pláne priebežne ju doplňovať, tak ako som doplňovala iné témy, keď som narazila na niečo zaujímavé z prírody, čo sa mi zdalo vhodné na stránku.


Odpoveď pre: Petr ZZZ
Tykanie alebo vykanie už nebudeme riešiť, ok beriem, mala som si to pozrieť v pravidlách.
Ďakujem za uznanie za "chováme človeka"
Diakritiku nie som zvyknutá používať vo svete internetu, niektoré interpunčné znamienka ani neviem nájsť na klávesnici, ale snažím sa.
Byznys Seznam a Google, nemala som v pláne žiaden byznis, len dať dokopy témy ktoré zaujali mňa, nech sa k nim lahšie dostanú aj iní ludia.
Kontakt je možný cez komentáre, bol tam na mňa aj email, ale aj tak ho nikdy nik nepoužil, preto som nechala len tie komentáre.
Spam na vebnode ma pobavil, myslíš si, že by si dal niekto tolko práce so stránkami (nemyslím len napísať to tam ale všetko čo k tomu viedlo, spomínané hladanie informácií, ma mačacej stránke hlavne vymyslenie článkov) aby robil reklamu dákemu portálu? Mimochodom mala som predtým stránky na iných bezplatných doménach(nie som si istá či ide o domény, mám na mysli miesta, kde si človek može dať svoje webstránky), ale pripadalo mi jednoduchsie používať nieco na štýl blogového systému.
Myslím že som poopravovala na stránkach čo sa dalo, podla rád z tohto fóra, účel bol teda splnený a ďalšie debaty už by boli len reakcie na reakcie, takže sa lúčim a prosím o zmazanie celej tejto diskusie, ak je to možné. Vďaka
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na LejluFelis:
„prosím o zmazanie celej tejto diskusie, ak je to možné“
V neposlední řadě ve smyslu osvěty ohledně respektu k autorským právům považuji za obecně prospěšné vlákno zachovat a dovolím si popáté ;-) odkázat na zdejší pravidla:

Pravidla kategorie Názor na stránku » 7. Nepočítejte s tím, že oprávněnou negativní kritiku později smažeme na požádání.
jenikkozak
Profil
LejlaFelis:
Pokud chceš cílit slovensky psané texty i na české čtenáře, musíš jim čtení co nejvíce usnadnit. Mnozí z nás jsou totiž tak pohodlní, že než by si překládali slovenské texty, raději jdou hledat český. Proto by pro nás bylo potřeba zvětšit písmena, odstranit patky, prohodit barvu pozadí a textu a odstranit kurzívu.
LejlaFelis
Profil *
Odpoved pre jenikkozak:
Ďakujem za tipy, to ma nenapaslo, je tam google traslator, takže je možnosť preložiť celé stránky aj do češtiny, ale zvačším písmo, kurzivu myslím,že nepoužívam, ale pozriem na to a prehodiť farby...myslíš čierny text na bielom pozadí? Schválne som to dala takto, keďže biele pozadie zvykne ťahať oči, ale ak sa to zle číta možem to zmeniť.
Privítala by som viac názorov na túto tému (farba pozadia a textu).
Všeobecná odpoveď:
Už som písala, že o zmazanie som žiadala, koli podozreniu na spam, inak mi to je jedno, nechám na úsudku moderátora. Ak však vlákno ostane navrhujem nemotať sa už okolo stále opakovakých tém, ktoré už boli prejednané, skor by som ocenila konkrétne čo vám na stránkach nevyhovuje, prípadne rady na zlepšenie, ako to urobil jenikkozak. Ja každopádne budem už odpovedať len na relevantné.
Autorské práva som už vyriešila, na stránkach, ktoré som nechala funkčné mám svoje vlastné obrázky a z netu iba volne šíritelné na akékolvek účely.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0