Autor Zpráva
kozusnik.jan
Profil *
Ahoj,
od kamaráda mamce dělám firemní web. Firma se zabývá poradenstvím v projektech.
Co říkáte na design?


Moderátor Chamurappi: V titulku „Návrh webu - zhodnocení“ chyběl název či adresa webu.
DJ Miky
Profil
1) Polovina textů je velkými písmeny nebo kapitálkami. Proč navíc každé slovo kapitálkami začíná velkým písmenem (Najdete Nás Také Na)? Vypadá to špatně a čte se to ještě hůře.
2) Text nalepený na levý a pravý okraj stránky nevypadá dobře.
3) Velikost písma je nevyvážená, některé texty jsou příliš velké (copyright, přepínání jazyků), některé příliš malé (nadpisy na stránce).
4) Bílé písmo na žlutém pozadí má malý kontrast.
5) Mezery mezi prvky nejsou jednotné, snad každá mezera má jinou velikost.
6) Hesla pod anglickým poutačem mi tam nesedí. Jednak to jsou takové výkřiky do prázdna a jednak splývají způsobem, že jsem prvně četl „Tradice ochota“, „Kvalitní Zázemí Komunikace“, „Poctivost Servis“.
7) Moc mi nesedí výběr kombinace barev (žlutá, modrá, šedivá)

Design vypadá nedokončený (chybějící logo, anglický poutač pod menu, který vypadá jako odněkud ukradený), nebylo by lepší hodnotit až verzi v pokročilejším stádiu vývoje? Třeba výběr barev by měl určitě být přizpůsobený barvám společnosti.
kozusnik.jan
Profil *
DJ Miky:
1) Ty kapitálky mi přišly jako dobrý nápad, dobře, opravím.
2) k tomu okraji, asi tam nebude to černé pruhované pozadí, takže by to mohlo vypadat lépe ne?
3) dobře, velikost upravím
4) mi to přijde jako dostačující, jak byste to vyřešil vy?
5) no u větších prvků jsem si dával na mezerách záležet - používal jsem vodítka v PS. Horizontálně by měly být všechny ok, vertikálně se tam určitě nějaké chyby najdou
6) hesla jsou pouze ilustrativní a ten poutač taky. to si tam dá až majitel webu. slova nějak oddělím
7) původně to mělo být v takové žluté, pak mi to ale přišlo jednolité, tak jsem hledal na internetu a našel jsem, že k takové barvě se hodí tamta modrá.... jaké byste zvolil barvy?
Petr ZZZ
Profil
DJ Miky: „anglický poutač pod menu, který vypadá jako odněkud ukradený“
kozusnik.jan: „hesla jsou pouze ilustrativní a ten poutač taky“

A ten poutač je teda ukradený nebo „vypůjčený“ nebo lze na něj bez obtíží vztahovat ten nápis „poctivost“ hned pod ním? :-) (Pokud je opravdu kradený – měl by sis uvědomit, že jeho zveřejněním (např. zde na diskusi) ten design vystavuješ inflaci a tím poškozuješ jeho původní účel použití.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0