Autor Zpráva
quesh
Profil *
Prosím o kritiku webu www.kvitova-petra.cz. Děkuji
RockFire
Profil
Při vysokém rozlišení pozadí jaksi utíká :)
Kontrast na tom bílém průhledném boxu nic moc.
Působí to na mě trošku „blogískově“.
quesh
Profil *
RockFire:Ať dělám, co dělám, na problém s pozadím jsem nenarazil..
Kontrast upravím
Co si mám představit pod pojmem "blogískově?"
Stalker
Profil
[#1] quesh
- Header zbytečně vysoký. Na ntb vidím jen ho a menu, zbytečně moc musím scrollovat.
- Vzhled headeru bych taky upravil. Vpravo vypadá jak puberťačka, vlevo má zase šaty a raketa není vidět. Kytičkové pozadí a ptáčci v kleci na pozadí taky nepřidají na dojmu, že jsem na stránkách tenisové hráčky.
- Turnajový kalendář bych neřešil pomocí google kalendáře. Nechce se mi překlikávat na další měsíce. Zůstal bych u jednotlivého výpisu dat, jak tomu bylo na předešlých pod stranách.
- Fotogalerie také nešťastně řešená přes google disc. Fotogalerii bych dal přímo na web, pomocí nějakého scriptu.
- Sekce stream se mi také nelíbí. Například sekce úspěchy je hezky jednoduše řešena, proč nepokračujete v daném trendu i na dalších stránkách? I u streamu by mi to stačilo jednoduše sepsané, ale vy tam máte vložený zřejmě nějaký frame, to se mi nelíbí. Navíc řádky "padají" do sebe.
- Sekce live score je úplně bezpředmětná. Live výsledky tenisu budu určitě hledat na jiných stránkách. Toto jsou stránky čistě Petry Kvitové, proto mě ani nezajímá jak hraje Stahkovsky vs. Stebe.
- Plno blbostí po levé i pravé straně je pro mě zbytečných a rozhodně je nebudu využívat. Zbytečně to na mě působí matoucím dojmem.
Ivy
Profil
1. Hlavička je vysoká
2. Poprsí na pravé straně navazující na ruce není nic moc. Vůbec, i zakrytá hlava pozadí působí divně - doporučila bych zvážit jiný obrázek na pozadí.
3. Proč je zdroj wikipedie a ne Petra Kvitová? Nebo to nejsou přímo její stránky? Jo aha, nejsou.
4. Taky by mě zajímalo proč kytičky a ptáčci. Má je snad Petra v mimořádné oblibě?Jestli ne tak bych to dala pryč.
quesh
Profil *
Stalker:
Ad Header - to je asi dost subjektivní, mám na to i pozitivní ohlasy. Ale zauvažuju nad tím.
Ad Kalendář - v takovém případě bych ale mohl stránku s kalendářem rovnou smazat..
Ad Fotogalerie - ano, s tím budu muset něco provést
Ad Streamy - pokud chci mít na stránce odkazy přímo na streamy, jinak než přes frame to řešit nemůžu. Samotné odkazy totiž bývají zveřejňovány až chvíli před zápasem a není v mých silách je v takovém případě vždy udržovat aktuální. Jediná možnost, co mě napadá, je dát tam odkazy jenom na stránky, co streamy poskytují. To už mi ale z hlediska čtenáře přijde současná verze pohodlnější.
Ad Livescore - o.k., pouvažuji nad jejím zrušením
Ad Blbosti - mohl byste být konkrétnější? Které přesně Vám vadí?

Ivy
1. viz výše
2. ok, pokusím se najít vhodnější fotku do pozadí
3. ne, toto nejsou oficiální stránky Petry Kvitové, ty si můžete prohlédnout na www.petrakvitova.net. Proto zdroj Wikipedie.
4. tak to nevím, jestli je má Petra v oblibě :-)
Stalker
Profil
[#6] quesh
Kalendář - tak ho smažte, stejně je na prd. Vidím tam jeden turnaj v měsíci, chci se podívat na další měsíc a najednou zjišťuji, že je to moc komplikované. Musím rozbalit rolovátko, překliknout na další měsíc a stejně se nakonec nic nestane. Až po kliknutí na nějaký den se mi rozbalí nový měsíc. Hrozně nepraktické. Stačilo by mi vidět napsané: 1.7.2013 - 7.7.2013 - Wimbledon, 20.8.2013 - 28.8.2013 US open a hned krásně uvidím co kdy hraje.

Stream - souhlasím, nevím jak to chodí. Je dobré mít stream přímo na dané stránce, než zbytečně někam odkazovat, ale bohužel se mi to designově nelíbí. Pokud by šel upravit vzhled framu, uvítal bych to, ale nevím, nemám s tím zkušenosti.

Blbosti
- Štítky: (to zřejmě máte proto, aby vyhledávače vás lépe viděly), nebo nevím proč, ale pro mě to je jeden z rušivých elementů, ale neznám jejich pravý význam.
- Tenis na idnes a tenis na tenis portál: Je to moc dole, a kdo sleduje Petru, stejně chodí na takové stránky. Možná by nebylo od věci změřit míru prokliků a zauvažovat nad odstraněním. Zbytečně se tím stránka roztahuje.
- Facebook (zbytečně moc místa zabírá) stačila by nějaká malá ikonka. Stejně tak google +.
- Další zápasy vpravo dát pryč. Obrovský bílý obdélník, ve kterém stejně nic není.
- Ranking (průběžný a race) dát nahoru někam na viditelné místo. Je to jedna z hlavních vizitek tenistů. Jo a nevím co je to race žebříček, možná by se někam hodilo jeho vysvětlení.
jenikkozak
Profil
quesh:
1) K blbostem patří i translátor a všechny ty odběry. Používá někdo z tvých návštěvníků např. My Yahoo?
2) 10 fanoušků za čtvrt roku? Takto neúspěšná facebooková stránka si vůbec nezaslouží zpomalovat načítání webu. Použil bych jen statický odkaz a počet fanoušků bych raději skryl, než se jím chlubil.
3) Hlavička s obřími kulatými „rohy“ se mi nelíbí. Zaoblené rohy se mi zdají praktické třeba u talířů nebo u kol u auta, ale čím větší poloměr zakulacení na webu, tím se mi to zdá horší.
4) a) Komu přijde e-mail odeslaný na adresu infokvitova-petra.cz (vynechal jsem zavináč) Petře Kvitové asi ne, že?
4) b) Komu se odešle kontaktní formulář? Zobrazí se někde na stránkách? A co mám napsat do políčka „název“?
5) Občas „blbne“ menu a zvýrazní mi více položek jako aktivní.
6) Nápis v záhlaví působí v kombinaci s fotkami trochu jako podpis, přestože o podpis nejde.
quesh
Profil *
jenikkozak:
1) translátor bych tam nechal do doby, dokud nezprovozním anglickou mutaci
2) dobrý, upravím
3) celý design webu má kulaté "rohy," cpát hranaté do headeru, to vypadá blbě
4) a) + b) provozovateli webu (čili mě). Překvapivě. Kontaktní formulář (opět velice překvapivě) slouží ke kontaktu s provozovatelem a není důvod jeho obsah zobrazovat někde na stránkách. Co do pole "Název?" To, co se tam obvykle píše, čili nadpis/název příspěvku. Což ale ví každý, kdo někdy někam psal e-mail/přispíval do diskuze.
5) tuto chybu jsem nezaznamenal
6) tak to jste asi první osoba, kterou něco takového napadlo považovat za podpis..
RockFire
Profil
quesh:
Tvá arogance jistě každého naplní chutí projít si stránky a sepsat konstruktivní kritiku.

Ohledně 4), místo Název by bylo lepší Předmět, což ale ví každý, kdo někam psal e-mail ;)
jenikkozak
Profil
quesh:
1) translátor bych tam nechal do doby, dokud nezprovozním anglickou mutaci
K čemu tam bude? Myslíš, že hledající pyšně odmítne nabídku vyhledavače, který mu chce stránku přeložit, vejde na web, hledá, jestli tam není doplněk od toho samého překladače (jakože většinou tam nic takového není), potupně se vrátí na výsledky vyhledávače a klikne na odkaz „přeložit tuto stránku“?

3) celý design webu má kulaté "rohy," cpát hranaté do headeru, to vypadá blbě
Měj to, jak chceš. Mně se většinou nelíbí prvky s velkým poloměrem zakulacení, což neznamená, že musejí být hned hranaté.

4) a) + b) provozovateli webu (čili mě). Překvapivě.
Je to překvapivé. Tvé jméno v e-mailové adrese nefiguruje, jméno Petry Kvitové ano.

Co do pole "Název?" To, co se tam obvykle píše, čili nadpis/název příspěvku. Což ale ví každý, kdo někdy někam psal e-mail/přispíval do diskuze.
Do e-mailu jsem nikdy v životě nadpis ani název nepsal. Vždy jen předmět.

6) tak to jste asi první osoba, kterou něco takového napadlo považovat za podpis..
Do výčtu zásluh bych přidal, že jsem historicky první osoba, která protestovala proti překladači na webu a obrovským kulatým rohům.
quesh
Profil *
RockFire:
Kde jsem arogantní? Jinak s bodem 4) máš pravdu, to přiznávám.

jenikkozak:
1) překladač je pokud vím jen v Chromu, do ostatních se musí doinstalovat, což ne každý dělá. A těžko to bude dělat jen kvůli jedné stránce, proto si myslím, že je dobré, když mu překlad do jiného jazyka nabídne přímo stránka.

3) o.k., chápu

4) V adrese figuruje Petřino jméno pouze coby název domény a celého webu, rozhodně se netváří jako kontakt přímo na Petru. Nevidím rozdíl mezi info(at)seznam.cz a info(at)kvitova-petra.cz. Něco jiného by bylo, kdyby se Petřino jméno objevilo v části před zavináčem. To bych si, právě kvůli možnému zmatení, nedovolil.

Viz výše, "Předmět" by byl vhodnější, nicméně mi to přijde trochu jako slovíčkaření.

6) Jo tak to nevím, jestli Vám mohu přisoudit i tyto zásluhy :-)
margin
Profil *
quesh:
1) překladač je pokud vím jen v Chromu
jenikkozak má pravděpodobně na mysli, že vyhledávač Google nabízí překlad. Přeložit tuto stránku

Viz výše, "Předmět" by byl vhodnější, nicméně mi to přijde trochu jako slovíčkaření.
To není slovíčkaření, předmět je terminus technicus.
quesh
Profil *
margin:
1) Aha. To ale nic nemění na tom, že by tak jako tak byl překlad závislý na používání externích služeb ze strany čtenáře. V současnosti není.
2) Pravda. Nicméně si i nadále myslím, že většina lidí i bez návodu pochopí, co má do políčka "Název" napsat.
jenikkozak
Profil
quesh:
1) překladač je pokud vím jen v Chromu, do ostatních se musí doinstalovat, což ne každý dělá.
Psal jsem o vyhledavači. U cizojazyčných stránek Google nabízí možnost „přeložit tuto stránku“. Když uživatel, který rozumí jen anglicky, uvidí ve výsledcích českou stránku, vůbec nepůjde zkoumat, jestli tam náhodou není nějaký překladač s mizernými výsledky.
Až budeš mít anglickou mutaci webu, vyhledavač mu ji nabídne.

Něco jiného by bylo, kdyby se Petřino jméno objevilo v části před zavináčem. To bych si, právě kvůli možnému zmatení, nedovolil.
To víš ty i ostatní účastníci této diskuse, já možná trošku taky. Pro obyčejného návštěvníka tvého webu je ta adresa podobná jako petra.kvitova<zavináč>seznam.cz. Přitom by třeba stačilo zvolit adresu admin.webu@example.com (nebo něco podobného) a bylo by po problému.

Nicméně si i nadále myslím, že většina lidí i bez návodu pochopí, co má do políčka "Název" napsat.
To ano. Dokonce se dá i říct, že to pochopí všichni. Ale musejí se zamyslet, což je činnost, kterou lidé na webu dělat nechtějí. Většina z nich nebude vědět, co jim na stránkách vadí, ale budou mít z procházení webu nepříjemný pocit. Úplně zbytečně.
Taurus
Profil
quesh:
Tak to si pročti knihu Steva Kruga, protože nejen webdesigneři pod/přeceňují mysl svých návštěvníků. Tvému slovíčkaření se říká použitelnost, podobně je to v případě uvažování nad e-mailovým kontaktem. Co je jasné tobě (a můžeš to tu vypisovat jak chceš), nemusí být ostatním.

Téměř megový obrázek v hlavičce je celkem průšvih. Obrázek na pozadí, kde je vidět část ruky a zprava je ořízlý, pak následuje černý pruh, je nehezký a smysl fotografie a kompozice vychází naprázdno. Modré texty po stranách mají špatný kontrast – čitelnost.
quesh
Profil *
jenikkozak:
Ad Překladač - dobrá, beru na vědomí, zamyslím se nad tím a něco s tím provedu
Ad E-mail - já si to tedy nemyslím, ale když je to tak, o změně adresy budu uvažovat
Ad Název - pochybuju, že si většina návštěvníků vůbec všimne, že místo "Předmět" je tam "Název," ale tu připomínku beru na vědomí a zkusím se podle ní zařídit

Taurus:
Ad Název - díky za tip na literaturu, ostatní viz výše
Ad Hlavička - měl jsem i pozitivní ohlasy, uvidím, co s tím provedu.
Ad Pozadí - ani při nejvyšším rozlišení se mi nikde černý pruh neobjevil, obrázek se zobrazil po celé ploše
Ad Modré texty po stranách - fajn, zvýším kontrast
Taurus
Profil
quesh:
Ad Pozadí - ani při nejvyšším rozlišení se mi nikde černý pruh neobjevil, obrázek se zobrazil po celé ploše

Konec konců, je to tvůj web, ale moc tento druh odpovědi nechápu, protože je podaný, jako by měl mému podnětu oponovat. Nápověda: rozlíšení 1920 : x.
quesh
Profil *
Taurus:
Nahlásil jste mi chybu, já pouze zkonstatoval, že u mě se neobjevila, a to ani při nejvyšším možném rozlišení (které, jak jsem právě zjistil, je ale menší než to vámi uváděné, proto jsem to neodhalil). Nic víc v tom nehledejte.
lionel messi
Profil
Stalker:
Jo a nevím co je to race žebříček, možná by se někam hodilo jeho vysvětlení.

Jednoducho vysvetlené: Race rebríček je zoradenie hráčok podľa celkového počtu bodov získaných v aktuálnej sezóne (od 1. 1.) - čiže nie za 365 dní. Podľa tohto rebríčka sa rozhoduje o účastníkoch na Turnaji majsteriek.

Inak k stránke: vysoký header, zrušil by som štítky, pozadie by som asi nechal jednofarebné - bez fotografie Petry, aby nevyčnievala a zbavil by som sa translatoru. Články sú celkom zaujímavé, poskytujú slušný základný prehľad. Ešte do sekcie úspechy by som vypísal počet turnajových titulov na okruhu WTA (nie je ich až tak veľa :-)).
Stalker
Profil
[#20] lionel messi
Dík :) i přesto by to na stránkách mohlo být. Vždy jsem znal jen jeden celkověj žebříček a vsadím boty, že nejsem sám
quesh
Profil *
lionel messi:
o.k., ukecali jste mě, header odstraním. Jinak díky za pochvalu :-)


Stalker:
Jasně, mělo. Doplním.
petr 6
Profil
Kombinace vysoké hlavičky, fixního pozadí stránky a poloprůhledného pozadí hlavního části stránky mě přiměla web okamžitě opustit.

(Vrátil jsem se tam pouze z důvodu, abych mohl reagovat na některé věci zde uvedené)
quesh:
3) celý design webu má kulaté "rohy," cpát hranaté do headeru, to vypadá blbě
Tak proč tam nedáš kulaté rohy o stejném poloměru jako ve zbytku stránky?
quesh
Profil *
petr 6:
Asi se zeptám blbě, ale co je to fixní pozadí? K headeru - viz výše, odstraním.
petr 6
Profil
quesh:
Nescrolluje se současně se stránkou. I když tady by mi ani tolik nevadilo to, že je fixní, jako spíš to, že barvy pozadí jsou dost výrazné a promítají se i skrz to poloprůhledné pozadí do většiny stránky, což působí rušivě.
quesh
Profil *
petr 6:
Aha, díky. Já tu fotku z pozadí asi dám pryč, takže tím bych tenhle problém odstranil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0