Autor Zpráva
FilipM
Profil *
Ahoj,
chtěl bych také vědět názor na následující stránku a pokud možno i kdybyste mohli odhadnout přibližně její cenu. Mám na triku všechno včetně fotek. Díky.
(píšu to takhle aby google neindexoval, doména je bez hvěždiček) www.uzla*ehoslo*a.cz
Moderátor Chamurappi: Zklikatelnil jsem odkaz.
jenikkozak
Profil
Cena = hodinová sazba, za kterou jsi ochoten pracovat × počet odpracovaných hodin na zakázce.

1) Moc se mi nelíbí písmo použité v záhlaví. Četl jsem to jako „U Zlałého ***“, možná zlalého, zlálého.
2) Kliknutí na telefonní sluchátko a na obálku provede úplně něco jiného, než bych čekal. (U sluchátka bych čekal, že budu nucen odmítat hovor přes Skype, u obálky zamítání použití výchozího poštovního klienta.)
3) Kontakt se mi zdá hodně upovídaný.
4) Text na stránce O nás je v příliš úzkém prostoru na to, aby mohl být zarovnán do bloku a vypadal hezky. Mezi slovy vznikají příliš velké mezery.
5) Protože na podstránkách chybějí nadpisy, myslím, že by zvýraznění aktivní položky v menu mělo být hodně jasné.
6) Předem vyplněný text ve formuláři je pro spoustu čtenářů zcela nečitelný. Text odesílacího tlačítka by vypadal lépe, kdyby byl vertikálně zarovnaný na střed.

7) Nechápu, proč stránka načítá tolik externích souborů. Ale pokud myslíte, že to tak má být, tak asi jo.
8) Milion tříd, každý prvek „oídéčkovaný“, prázdné alty, spousta zbytečných poznámek. Jaký hloupý automat tohle vytvořil?
FilipM
Profil *
Díky! Vezmu na vědomí a pokusím se opravit. Momentálně maj ale na pipni.cz nějakej problém s FTP... Kam myslíš, že by mělo sluchátko a obálka vést? Přesně to, co popisuješ na stránkách naprosto nesnáším, tak jsem to udělal takhle. K těm třídám atd., když dělám tak jednoduchý web tak jsem se rozhodl vyzkoušet Adobe Muse.
martin1312
Profil
Prečo na tej Google mapke nie je vyznačené sídlo podniku?
FilipM
Profil *
Ještě to google nazahrnul do katalogu, ale už jsem to tam registroval.
shaggy
Profil
- Na stránke: http://www.uzla*ehoslo*a.cz/jidelni-listek.html mi píše "click here to download the PDF file.". Neviem, prečo je to po anglicky, ale nech klikám, ako klikám, nič sa mi nestiahlo.
- Keď už rezervačný formulár riadne nefunguje bez javascriptu (vypíše mi: {"FormResponse": { "success": true}} - pri neajaxovom requeste by sa mala asi zobraziť štandardná stránka), tak by bolo dobré, ak by sa aspoň polia validovali aj na strane servera (podľa success: true predpokladám, že sa to odoslalo, ale ja som nič nevyplnil).
- Ikona facebook-u nerobí nič, mala by?
- Kód je naozaj hrozný, platí to, čo napísal jenikkozak.

FilipM:
když dělám tak jednoduchý web tak jsem se rozhodl vyzkoušet Adobe Muse.
Neviem, čo je Adobe Muse (nie som fanúšik rôznych generátorov), ale nechápem jeho použitie na jednoduchom webe - tam práve chcem, aby zostal jednoduchý (vrátane kódu) a nie aby sa doťahoval kilometer zbytočného kódu.

Páči sa mi, že tu robíš obštrukcie kvôli tomu, aby Google náhodou neindexoval túto tému, ale vôbec sa nezaujímaš o to, aby bola stránka dobre urobená (aj pre vyhľadávače). Prázdne alt-y (napr. logo), nekonzistentné odkazy (zbytočné uvádzanie index.html pri úvodnej stránke) sú to, čo by ťa malo viac trápiť, ako či sa objaví názov v tejto téme.
Ivy
Profil
1. S vypnutým javascriptem to není nic co by mě lákalo. Překrývají se i některé texty.
2. Denní nabídka mi připadá poněkud matoucí. Proč se tam všechna jídla každý den opakují, jaký to má smysl? Kvůli tomu opakování tam navíc musí být i rolovací lišta, které osobně nemám hodně ráda, kazí to vzhled. Doporučuju zvážit úpravu. Pokud nenabízí všechna ta jídla každý den tak by úplně stačilo sedm řádků: Pondělí pikantní směs, úterý španělský ptáček, středa mexické fazolky....
3. Pokud si ten javascript zapnu tak se kompletní jídelní lístek načítá sto let. Ještě teď, nejméně po deseti minutách se některé stránky načítají. Jako zákazníka by mě to odstřelilo nejdéle po první půlminutě, pravděpodobně ještě dřív.
4. Kde nás najdete - GPS je fajn, přidání mapky by bylo ještě lepší. A pokud někdo v Praze používá GPS navigaci tak by možná uvítal i informaci kde může zaparkovat. Teď koukám, že tam mapka je, v kontaktech, ale vidím ji prázdnou.
5. Fotky jsou opravdu hezké, výsledný dojem kazí to že se taky docela dlouho načítají.
6. Stránka je taková fádní, možná by ji pozvedlo jedna nebo několik pěkných fotek v hlavičce.
Můj celkový dojem je, že bude potřeba ještě docela zapracovat aby kvalita stránky dosáhla kvalit podniku.
FilipM
Profil *
Díky za postřehy. K těm jídelníčkům - zatím se hospoda rozjíždí, a proto není ten jídelníček aktualizovaný. Ten napravo se načítá jako iframe ze služby lunchtime.cz, nalevo je vložené PDF (na mobilních prohlížečích se nanačte, musím změnit chybovou hlášku, díky za upozornění). Mapku jsem hned na homepage dávat nechtěl, byla by moc malá. Je v kontaktech, ale mě se načítá v pořádku. Jaký máte prohlížeč?
Proti fádnosti se snažím bojovat tím sliderem, nebyly by fotky v hlavičce už moc?

Díky všem za postřehy.
Ivy
Profil
FilipM:
na mobilních prohlížečích se nanačte
Nemám mobilní prohlížeč, mám Firefox 22.0 a to pdf s jídelním lístkem se mi celé nenačetlo, ještě i teď se některé stránky načítají (je to už nejméně 45 minut). Kdybych bydlela v Praze tak bude počítám rychlejší si do té hospody zajet.
To že se hospoda rozjíždí je pouze jen důvod navíc proto aby bylo vše v perfektním pořádku. Jinak si zákazníci mohou zvyknout že to nefunguje a nebudou tam chodit ani když už bude vše OK - tak to vidím já. Takže ještě jednou (a naposled) - pomalé a nefunkční.
peta
Profil
Neni to moc sladene, ale v zakladu je to dobre a dalo by se s tim hodne udelat.
Cena? Zalezi na tobe. Protoze bych si to doupravoval, ja bych sel nizko (takze nejsem ten spravny, koho se ptat na cenu :) ). Ale konecny zakaznik by ti mohl dat 500 - 10.000, podle toho, jak a komu to prodas.

FF
- Pismo obsah. Nevim, co je to za font, ale zobrazuje mi nektere pismenka tucne a jine ne. Je to desne neprijemne pro cteni.
- Animace. Problikavaji prilis rychle nez si stacim obrazky prohlednout.
- Vypada to jen na ciste html, takze si to ani zakaznik nemuze sam editovat. Tak to by byla hodne nizka cena, pac musis pocitat s tim, ze mu dalsi dodelavky a upravy budes muset resit, jako jediny, kdo se v tom vyzna.
- Kupodivu je klikaci obrazek i text loga. Tady bych zrovna ocekaval jen ten napis. Jo, a to je urcite preskrtnute L. Mozna je to zamer. Jestli ne, jestli je to fontem, tak je to desny :)
- Pod logem mas obrazek, menu, obrazky. Velikost obrazku vlevo neodpovida tem vpravo. ikonky v obrazcich vpravo nejsou stejne velike. F u facebook ma zhora asi 6px, kdezto sluchatko je 2px nalepene hned na okraji kolecka. Navic ten obrazek vlevo je nejak niz na radku nez ta kolecka
- Barva menu mi nesedi, mozna by mohlo byt tluste. Nevim.
- Bila mezera mezi animacemi a kdo jsme je rekneme akorat, pak ale mezera nezi Kdo jsme a Oteviraci doba je vetsi
- Obsah Co nabizime a vedle Z nasi nabidky, vlevo odrazky jsou, odsazuji text a vpravo nejsou, jsou jen kulatou ozdobou, protoze text preteka pod ne. Navic je v odrazkach u Z nasi nabidky pouzite jine radkovani nez pro text pod Kdo jsme.
- Nevim, jestli ma smysl takhle presne rozepisovat GPS.

Stranka Rezervace
- Tlacitko Odeslat ma pod textem prazdny radek.
- Schazi zde nadpis formulare, pripadne link na podrobnosti, nejake podminky. A vubec, podle zakona existuje povinna polozka Obchodni podminky. Jestli by to treba nemelo byt na takovem webu, kde se da rezervovat?

Jidelni listek
- Vpravo, tam by to asi chtelo nejake zmeny, aby se stal prehlednejsi.
www.menicko.cz/opava?vyber=ano
Treba tady, KD Na Rybníčku, to mi prijde prehledne.
- To pdf vlevo nechapu, moc

Kontakty
- Mnohem prehlednejsi jsou na strance z linku z jidelniho listku. Ty tam mas vlevo od mapky more jakychsi kecu, ktere patri pod menu O nas. Mne zajima, kdy mate otevreno, adresa, poloha na mape, pripadne telefon, mail, skype... Jenze, to mas vypsane uz dole. Nevim, jestli to duplikovat.
http://www.lunchtime.cz/u-zla*eho-slo*a/

O nas
- Ty mini fotky by asi meli byt zleva na stejne urovni jako velka fotka a mozna by meli byt vetsi. Cili ta velka fotka by mela mit sirku takovou, aby minifotky byli pod ni zleva i zprava a ne mimo. Navic by pod velkou fotkou (po popiskem) asi mel byt jeste jeden radek nebo pul radku, aby se to oddelilo.

[.............]
..[]..[]..[]

[.............]
[]....[]....[]

---
Edit: Jo, a pak tu je par dalsich veci, jine radkovani, jina sirka sloupce, kdyz si preklikne z Kontakty na O nas. Ze nemas dole v sedem pruhu zleva nadpis a text. Ze se copyright sedy v sedive spatne cte, atd, viz poznamky u ostatniho
LudekBrno
Profil
FilipM:
(píšu to takhle aby google neindexoval, doména je bez hvěždiček)

To byla naprosto marná snaha, stačí aby někdo stránku navštívil přes Google Chrome (jako např. já) a už o ní google ví ;-) Na blokování indexace se dají použít příkazy v souboru robots.txt nebo v metadatech jednotlivých stránek. Dnes už to není tak, že stačí aby neexistoval klikatelný odkaz a vyhledávače se stránce nedozvěděly. Nicméně pokud neexistuje dostatek kvalitních zpětných odkazů, tak google sice o stránce vědět bude, ale indexovat ji zatím nebude.

To jen tak pro doplnění tématu.
jenikkozak
Profil
LudekBrno:
FilipM se ve vláknu ptá na cenu a předem se obává negativní kritiky, a proto nechce, aby toto vlákno bylo vyhledatelné spolu s jeho stránkou. Jde mu o to, aby hledajícímu na dotaz „u zralého slo*a“ nevyskočila tato diskuse.
Chamurappi
Profil
Reaguji na FilipaM:
nalevo je vložené PDF
Moc nechápu, proč tohle restaurace dělají. Jakou výhodu má PDF? Nedá se to pořádně parsovat… člověk si chce vyextrahovat denní menu a místo napsání malého shluku regulárních výrazů se musí patlat s převodem z PDF. Do restaurací, které mi neumožní pohodlně vytáhnout jídelníček, nikdy nechodím. Proč nemáš denní menu normálně v HTML? A nejlépe v nějakém normálním HTML, protože obludy typu <div class="clearfix grpelem" id="u736-9"> se netváří moc spolehlivě a stabilně.

na mobilních prohlížečích se nanačte, musím změnit chybovou hlášku
To je další věc, která mě dokáže odradit od restaurace — že nemá denní menu v mobilní verzi webu. Těžko vymyslíš nějakou chybovou hlášku, která mě přesvědčí, že to, co hledám, nepotřebuju.

Když dojedu na ikonu s obálkou, objeví se mi e-mail. Když dojedu na e-mail, abych si ho zkopíroval, tak zase zmizí. Totéž s telefonním číslem. To je přímo ukázkově otravné chování :-)

Ve starších Explorerech vypínáš ClearType (nějakým filterem, možná na stín) a použité písmo je bez ClearTypu velmi špatně čitelné:

Zvětšit si ho nemůžu, protože používáš na font-size jednotku px.
Na starším počítači se mi ta pohyblivá věc v hlavičce nepříjemně trhá a stránka nepřetržitě zatěžuje jedno procesorové jádro na 100 %, i když se zrovna neanimuje, což je od ní dost drzé a opět mě to motivuje k tomu, abych ji zavřel.

Otevírací doba v patičce vypadá jako tabulka, ale jsou to odstavce naformátované tvrdými mezerami. Brr. Předpokládám, že za tohle nemůže Adobe Muse.

pokud možno i kdybyste mohli odhadnout přibližně její cenu
Na místě zadavatele bych si připadal jako pokusný králík a pokud bys neodstranil všechny vady způsobené použitými technologiemi, dal bych ti skicovné + honorář za fotky a tvůj návrh předal jako vzor někomu, kdo to nakóduje funkčněji, odlehčeněji a kompatibilněji.
peta
Profil
Chamurappi:
denní menu - vpravo od pdf.
Ale mohl by pridat na stranku RSS na denni menu a na menu pro aktualni den.
FilipM
Profil *
Děkuji všem za kritiku. Co půjde opravím, jinak jsem limitován tím programem. Z hlediska kódu to nebyla asi šťastná volba, ale web bylo potřeba udělat v řádu hodin a vzhledem k tomu, že je to můj druhý webový počin jsem se nechtěl brodit kódem. První stránku jsem si napsal a fakt mi to trvalo dlouho.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0