Autor Zpráva
milanbalog
Profil
Zde je můj web a poprosil bych Vás o konstruktivní kritiku.
Grafika stránky je vytvořena od studenta a řekl bych, že se mu povedla.
Web je dle mě zajímavý tím, že stručně vysvětluje základní věci z oblasti Windows a počítačových sítí.

Předem děkuji za jakoukoliv kritiku

www.pocitace-site.cz
jenikkozak
Profil
Upřímně řečeno mě ten web příliš nenadchnul.
1) Zvolené písmo se na tento typ produktu nehodí. Kombinace Comic Sansu všude okolo a Times New Romanu v hlavním bloku je smrtící. Totéž platí o kombinaci barev - černý text vs. bílý. Odkazy v textu se mi zobrazí Arialem, jsou větší než okolní text, což nevypadá hezky.
2) Hlavní menu nebudí dojem, že jde o nejdůležitější navigaci.
3) Na úvodní stránce není zvýrazněna aktivní položka menu. Kdyby byla, mohlo by to lidem pomoci s chápáním navigace. Chybí klikací hlavička.
4) Dlouhé barevné přechody mezi hlavním obsahem stránky a okolím se mohly líbit tak před deseti lety. Vůbec mi nepasují k těm supertenkým čárečkám mezi položkami podmenu.

5) Texty jsou plné chyb. „Pokud nevíme, nebo by jsme chtěli vědět více tak si přečtěte pár našich článků.“ - Čárka před nebo být nemá; místo by jsme má být bychom; před tak má být čárka; všechny věty mají buď být v první osobě, nebo ve druhé, takhle to souvětí moc nedává smysl. Jsem zvyklý texty opravovat, a proto tolik chyb mě při čtení hrozně ruší.
6) Položky zalomené na dva řádky zhoršují orientaci v menu a nevypadají pěkně.
7) Podnadpisy jsou čpatně čitelné, protože mají moc kontrastní pozadí a je malý barevný rozdíl mezi pozadím a textem.
8) V IE jsou některé stránky zarovnány na střed, jiné odskočené vlevo.
9) Odkaz na fórum mě vyhodí mimo web, aniž by mě někdo varoval. Cesta zpět snad ani žádná není.
10) Co má dělat ten skrytý odkaz v patičce?
11) Už jsem chtěl pochválit aspoň existenci tiskového stylu. Jenomže v něm nic užitečného není a jen posílá úplně zbytečný a nesmyslný požadavek na server.
12) Poskočení textu po najetí myší na odkaz není dobrý nápad. Působí to rušivě.
...
Profil *
Já si tedy nemyslím, že web vysvětluje základní věci. Instalaci Windows začínáte výběrem jazykové verze, ale já vůbec netuším jak jste se k tomu dostal. Kde se vzala, tu se vzala, a byla tam?

Host - Terminál
Aplikace i data jsou uloženy na HOSTu - tedy osobním počítači a tyto hosty jsou připojeny k sálovému počítači / terminálu. Tudíž se výpočty provádí na terminálu a uživatelé nepotřebují výkon na osobním PC. Používají se tenké kliety.
Dnes téměř nepoužívané.

Cože? Opravdu jsou data na osobním počítači a výpočty se provádějí na terminálu? Opravdu se tencí klienti nepoužívají? To jste četl v nějaké staré knize nebo se pohybujete mimo tento časoprostor?

Switch (přepínač)
Pracuje na sítích 100Mb/s a 1Gb/s. Nemá vlastní IP adresu.

To není pravda. I switch může mít svojí IP adresu a neříká se akční prvky, ale aktivní.

Věcných chyb je tam víc a ta skvělá grafika bohužel obsah webu převyšuje. Je to škoda.
xROAL
Profil
Switch (za predpokladu že sa nejedná o multilayer) nemá tabuľku MAC + IP adresy, ale len MAC adresy + port na ktorom je zariadenie pripojené.
Switch totiž pracuje na 2. vrstve (datalink) referenčného OSI/ISO modelu a svoje rozhodnutia vykonáva na základe MAC adries a IP adresy ho vôbec netrápia.
IP adresu však sám môže mať, ako bolo spomenuté predo mnou.

Transportná vrstva nie vždy musí zabezpečovať "zotavenie" po chybe, či správne usporiadanie prichádzajúcich packetov. UDP protokol pracujúci na tejto vrstve totiž úplne kašle na nejaké chyby či poradie (používa sa napríklad na streamovanie videa, kedy nejaký ten stratený packet, alebo skôr datagram v tomto prípade, nepredstavuje vážnu vec).

Takže, doplniť informácie, opraviť chyby.
Comic Sans úplne preč, tie prechody by som tiež vynechal. Takto zameraný web by pôsobil lepšie s jednoduchšou grafikou.
Tak isto som nepostrehol kde sa využíva jQuery alebo jquery.color plugin. Nie sú tam zbytočne?
id="center" je použité niekoľko krát, pri čom však ID má byť unikátne (použité len raz).
Bolo by pekné keby sa externé linky otvárali v novom okne.
milanbalog
Profil
Díky za všechny komenty.
Nechám udělat novou grafiku a projdu všechny texty.
jQuery a skrytý odkaz v patičce byl pro minulé menu a zapoměl jsem odstranit vazby.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0