Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
prosím o kritiku webu pro nový analytický nástroj.
weroro
Profil
Toto ak by som našiel na niekoho stránke, tak by som tam už nikdy neprišiel a ešte by som varoval ostatných.
Neskúšal som to ale z toho krátkeho popisu na úvodnej stránke je to nejaký extrémny sledovací systém. Nemám záujem aby som ja alebo aby niekto mňa sledoval, čo robím s myšou a klávesnicou.
quinux
Profil
Sylar:
nechce se mi to srovnávat, ale v čem je lepší než třeba www.myx.cz?
Sylar
Profil
weroro:
Z tvého postoje tedy usuzuji, že jsi nikdy nepoužil např. google nebo facebook? To jsou "extrémní" sledovací nástroje. Z myši a lkávesnice nelze díky bohu získat žádné cistlivé osobní údaje, nevidím v tom problém. Je to nástroj na uživatelské, A/B testování.


quinux:
Nejsem si jistý, ale myslím, že myx.cz sleduje pouze kliky myší (což má opravdu vychytané, o tom není sporu), ale samotný pohyb myši a případně stisk klávesy na klávesnici už nezachytí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na werora:
Spousta webů sleduje chování uživatele. I když teda sledovat trajektorii kurzoru myši je úplná pitomost, protože z ní nejde vesměs nic vyvodit, takže to moc běžné není.
Kdysi jsem přemýšlel, jestli by šlo nějak změřit, zda je uživatel levák či pravák :-)


Reaguji na Sylara:
1) Na stránce s objednávkou zkušební verze vidím pod otázkou „Máte již vytvořený uživatelský účet?“ dva přepínače, u spodního není napsáno nic, u horního „NeAno“. Proč nejsou popisy všech přepínačů a zaškrtávátek v normálním <label>u, aby na ně šlo klikat?
2) Nápis „Vyzkoušet zdarma“ na jednolitě barevném světle růžovém tlačítku není vidět.
3) Obrázky u seznamu v patičce jsou zjevně dělané přes list-style-image, proto nesedí ve všech prohlížečích na stejném místě.
4) Proč je v adrese objednávky „order“, když všechny ostatní adresy jsou česky?
5) „Online rozhraní aplikace lze momentálně spustit v prohlížečích Opera, Firefox a Chrome.“ — proč nefunguje v Exploreru?
6) Když vidím v kódu prasárny typu setInterval("get('http://www.checky.cz/?notify')", 900000);, tak by mě velmi zajímalo, jak vypadá ten nabízený sledovací skript. Sám web checky.cz sledování (zdá se) nepoužívá, kde použitý je?
7) Web používá synchronní XMLHttpRequesty. Fujtajbl…
8) I když je stránka jednoduchá, načítá se docela pomalu. Proč je v úvodní stránce přilinkováno 360 kB skriptů?
9) Pokud na logo kliknu prostředním tlačítkem myši, otevře se mi nový tab a v něm nic.
10) V Exploreru 7 nevidím v horním menu domeček a položky menu nemají na pozadí gradient.

Toto je přeci v dnešním IT světě zcela běžné :)
Chybí tam prohlášení o ochraně soukromí a o P3P hlavičce jsi předpokládám také nikdy neslyšel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0