Autor Zpráva
freestart
Profil *
Založil jsem stránku FreeStart.cz prosím o kritiku,nápady na vylepšení webu děkuji.
Jan Tvrdík
Profil
freestart:
Můžu tě ujistit, že běžný uživatel netuší, jaký je rozdíl mezi x32 a x64. Navíc 32 bitová architektura bývá označována jako x86.
ahoj
Profil
freestart:
Tento web ,je pěkně udělaný. Chce to doplnit další programy. Ale myslím ,že zbytečný. Protože takto zaměřených stránek, je na internetu několik.
quatzael
Profil
freestart:
Ty ikonky k jednotlivým aplikacím vypadají dobře, ale to logo bych asi změnil. Zdá se mi, že podobný styl má každý druhý levný (narychlo sprskaný) web. Působí to strašně neoriginálně. A celej ten šedej pruh nahoře bych taky asi změnil. Hodila by se tam víc černá a nějaký glossy effects.

Písmo v tom menu dole se mi zdá zbytečně velký, ty ikonky facebook atd. taky..
midlan
Profil
Nápad projektu se mi líbí, takové stránky bych celkem rád používal. Chybí mi tam starší verze těch aplikací, občas prostě potřebuji starší verzi dané aplikace, typicky jako webový vývojář starší verze prohlížečů.
xROAL
Profil
Nadpisy kategórií sú klikateľné, no nepôsobia tak. Najskôr som si to ani neuvedomil.
Kliknutím na "Kancelářske balíky" sa dostanem do kategórie "Internetové prohlížeče".

Inak jednoduché, príjemné, aj keď neviem či niečo takéto nie je mierne zbytočné.
margin
Profil *
Namísto 64 bitové verze Opery je nabízena ke stažení 32 bitová verze. Ke stažení je nabízena verze 12.15, ale verze 12.16 byla uvolněna před měsícem.
Existence Opery 15 je zatajena.
V případech, kdy 64 bitová verze programu neexistuje, je bez uzardění nabízena jako 64 bitová verze 32 bitová verze programu.
Safari pro windows je vychvalován do nebes, ale nové verze Safari pro windows vyjdou, až zamrzne peklo.

xROAL:
Kliknutím na "Kancelářske balíky" sa dostanem do kategórie "Internetové prohlížeče".
Je to veselé, nějak se to nepovedlo, OpenOffice odkazuje na Chrome a LibreOffice odkazuje na Firefox.
freestart
Profil
Děkujeme za vaše připomínky, všechny vaše doporučení jsme předělali, bohužel jsme web založili teprve nedávno, takže jsme ještě nestihli doladit vše, každopádně děkujeme za kritiku.
Plaváček
Profil
freestart:

Mě by zajímalo, co tě vedlo k výrobě této stránky? Kdo má být cílovou skupinou a k čemu je to celé dobré?
freestart
Profil
K výrobě mě vedlo to, že jsem chtěl vytvořit jednoduchý web, na který příjdeš hned po intalaci Windows, rychle poklikáš programy a nemusíš nic vyhledávat na oficiálních stránkách nebo servrech jako stahuj apod.
Cílovou skupinou jsou normální uživatelé, kteří si chtějí urychlit vyhledávání a stahování nejpoužívanějších programů.
No a celkově jsem to vytvořil, jelikož jsem si chtěl opět procvičit html a css.
Pokud to nikdo nebude navštěvovat, jednoduše zkusím nový projekt, potřeboval jsem někde začít, zkusit si jak to celé funguje.
Plaváček
Profil
freestart:

že jsem chtěl vytvořit jednoduchý web, na který příjdeš hned po intalaci Windows

Chápu. Ale jak se tam hned po instalaci Windows dostanu?
IdemeNaHavaj
Profil
Po inštalácií Windows som vždy mal ako prehliadať Internet Explorer. Na čo tam teda je? Keď ho po inštalácií už mám?
Mohol by tam byť aj WinRAR a Total Commander


Alebo "downloadové" programy ako Internet Download Manager
freestart
Profil
Dobře tak teda ne přímo hned po intalaci, ale myslím si, že to snad každý chápe. A dostaneš se tam jednoduše přes Internet Explorer.
Jinak děkujem za tipy na programy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na freestarta:
1) Proč nemá Internet Explorer svoje oficiální logo?
2) Proč se stránky výrobců programů všechny otvírají do okna jménem blank a ne vždy do nového okna?
3) „Safari je internetový prohlížeč od společnosti Apple, což může napovědět, že dříve byl k dispozici pouze pro Mac OS. Tato skutečnost už ale několik verzí zpět není pravdou“ — už zase od verze 6 pravdou je.
4) Písmo Segoe UI je při malé velikosti v Exploreru 10 špatně čitelné.
5) Doporučený kód v Podpořte nás (proč je tato URL anglicky?) bude mít při zobrazení v Explorerech border.
6) V licenci k Chromu jsi před stažením odsouhlasil, že „služby z žádného důvodu nebudeš reprodukovat, duplikovat, kopírovat ani prodávat, nebudeš-li k tomu výslovně oprávněn na základě zvláštní smlouvy se společností Google“. Podobná ustanovení bývají i u jiných freewarů, protože v užší definici freeware opravňuje k bezplatnému užívání, ne k libovolné distribuci. Ale nejspíš ti nikdo po krku nepůjde.

Nápad od IdemeNaHavaj, že by mohly být v nabídce i programy, které umí procházet či rozbalit RARy, je docela trefný, když vidím, že v Balíčcích teď leží jeden zapakovaný RAR soubor.
margin
Profil *
Podíval jsem se na stránky znova:
Téměř všech internetových prohlížečů programů je odkaz Oficiální stránky, který vede na stránku pro stažení Google Chrome.
Mám neodbytný pocit, že Prohlížeč Opera je tvůj nepřítel. Ke stažení nabízíš Operu 15, ale tvrdíš, že jde o Operu 12.16.
Opera je velice rychlý internetový prohlížeč, nabízející mnohem více doplňků a užitečných pomůcek než jakýkoliv jiný webový prohlížeč. Mezi některé její funkce patří například ovládání gesty, klásové zkratky, podpora práce se záložkami.
Tohle z velké části není pravda, pokud se to má týkat Opery 15, kterou nabízíš ke stažení.

Ani velikost souboru nesedí, a koukám, že nejen u Opery, ale třebas u Firefoxu, více se mi v tom nechce hrabat.
freestart
Profil
Děkujeme za nalezené chyby, snažíme se všechno opravit.
FREESTART
Profil *
Po několika měsících práce otevíráme novou sekci, celou zaměřenou na operační systém Linux. Jako první jsme vybrali distribuci Ubuntu, která je z hlediska normálního uživatele nejpoužívanější. Prozatím máme kategorie internetových prohížečů, grafických editorů, multimediálních přehrávačů a kancelářských balíčků.
Vyjádřete prosím své názory, popř. nápady na zlepšení a další distribuce nebo kategorie.
jenikkozak
Profil
- Okénka v seznamu programů se nezdají být správně navržená. U spousty programů se nezobrazí celý název. Na to se mělo myslet už při návrhu webu. Když si zmenším písmo v prohlížeči, zobrazí se mi text stejně useknutý a vedle něj volné místo. Při zvětšení písma je text zobrazený přes dva řádky, ale přesto useknutý.
- Nerozumím, proč jsou u některých programů staré verze a u ostatních ne.
- Kdybys místo ikonky Galerie použil přímo jeden z náhledů programu, bylo by uživatelům jasné, co se pod tím odkazem skrývá.
- Texty jsou plné sladkých lákadel, ale nejsou objektivní. Pokud chceš, aby věta vyzněla pozitivně pro GIMP, nemůžeš v ní použít slovo Photoshop. Fakt je totiž ten, že to, co dnes zvládá GIMP, je možné zmáknout stejně efektivně v deset let staré verzi Photoshopu. Photoshop se ale vyvíjel dál. Nejde o nějaké štětce, tužky a gumy, ve Photoshopu přibývají automatické a inteligentní funkce - doostření snímku, redukce vad vzniklých při pořízení snímku (chyby vzniklé pohybem fotoaparátu či specifickými vlastnostmi objektivu - třeba soudkovité zkreslení, nevěrohodné barvy), srovnání horizontu bez nutnosti laborovat s ořezovým nástrojem, inteligentní dopočítávání textur. Složitější úpravy jsou ve Photoshopu rychlejší nejen proto, že jich lze dosáhnout jednoduššími postupy, ale také tím, že Photoshop z hardware vymáčkne podstatně víc než GIMP. Přidejme k tomu zpracování RAWu a PDF a budeš muset uznat, že to co jsi napsal, je stejné jako říci, že: „Kladka je velice dobrá alternativa pro vysokozdvižný vozík.“

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0