Autor Zpráva
mzitka
Profil *
Zdravím,
nedávno jsem prováděl redesign, tak bych se rád zeptal na váš názor:



www.jazzblog.cz

Jedná se o jazzový portál, který funguje od roku 2008. Od té doby několikrát změnil vzhled a přešel ze staženého CMS na vlastní redakční systém. Cílem portálu je sjednotit českou jazzovou komunitu.
margin
Profil *
Všude něco bliká, jezdí, hýbe se, tak jsem stránku zase zavřel.
Camo
Profil
mzitka:
Ak to tam všetko funguje ako má, tak je to celkom dobre urobené. Keby som bol z Prahy a hľadal nejaký tip na jazzový koncert, tak sa to asi bude hodiť.
margin:
Čo ti bliká a hýbe sa? Ten baner?
mzitka
Profil *
margin: Děkuji za názor. Reklamní banner (který tam musí být, kvůli sponzorství webhostingu, portál tvoříme jako nezisková organizace) jsem vyměnil za textový odkaz, tady uznávám, že byl pohyb zbytečný. U článků ale slider nechám.

Camo: Děkuji. Občas zlobí první přihlášení (zřejmě nějaký problém s cookies), pracuju na tom, jinak by vše mělo být funkční.
Camo
Profil
mzitka:
Zabudol som ešte:
V sekcii články by som nejako zvýraznil tie nadpisy. Vyzerá to dosť nezáživne.
Aj eshop je na tom podobne a nejako mi vadia tie rozostrené hrany u tovaru.
A ešte mi vadí, že pri banery sú tie thumbnaily neni zarovnané s banerom.
Ono to neni nijaký estetický prevrat, ale ani to neuráža zdravý rozum ;)
To stým hýbaním ber s rezervou to sú také frázy, ktoré sa tu držia už pár rokov... Keby to tam naozaj nejako lietalo, tak to ti neprepáčim ani ja, ale toto je úplne v poriadku.
mzitka
Profil *
Camo, díky za postřehy!

1, V JazzBlogu chceme mít co největší záběr novinek, a tak zobrazujeme i (náhledy) konkurenční články. Ty jsou proto barevně a velikostně rozdílné od těch našich.
2, E-shop bohužel není naše práce, je to iframe. Je tam alespoň možnost vlastního css (což jsem samozřejmě využil), ale podívám se na to a snad přijdu ještě na nějaká vylepšení.
3, Pokud jde o ten horní banner, může se zdá nezarovnaný, protože v samotném obrázku banneru není text úplně do kraje.

Vím, že designově to není žádný převrat, ale nejsem grafik a dříve to bylo naopak přeplácaný, tak jsem zvolil cestu jednoduchého ale účelného designu.
Fisir
Profil
966KB? Popros O2, ať mi tohle nezapočítá. Na mobilním připojení se to načítalo neuvěřitelnou 1 minutu. To ještě žádná stránka.
mzitka
Profil *
Fisir: Děkuji, zajímavý postřeh. Snížil jsem velikost na 760KB (při prvním plném načtení stránky), druhá návštěva stránky si řekne o 44KB. Nevím, co ještě bych pro to mohl udělat, je komprimován přenos pře gzip, komprimované obrázky, využití cache,... Cca 100KB žere Facebook (connect, like box), cca 150KB Google (search, analytics). Případným nápadům se nebráním, naopak za ně budu rád.
Camo
Profil
mzitka:
Skús pridať ten fejsbukovský script čo máš na začiatku do toho bloku $(document).ready(function(){}); Čo máš hneď pred tým. Také veci čo nepotrebuješ okamžite, by si mal dávať na koniec stránky, alebo načítať až po onloade.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0