Autor Zpráva
Stalker
Profil
Ahoj,

po nepřílíš potizivní kritice vzhledu mých internetových stránek www.mcernak.cz jsem se rozhodl k ráznému kroku. Kompletní redisgn.

Dlouze jsem se zadíval na starý vzhled webu a nejednou se mi přestal líbit. Je tak amatérský, smutný, nudný a o ničem, že to musím změnit.

Pustil jsem se do práce. Grafika jsem hledat nechtěl, protože je to vždy velký problém najít někoho dobrého a zdarma. Jenže já nemám estetické cítění, nikdy jsem webový design nedělal a dělat to vlastně ani neumím. Nic jiného mi ale nezbývalo. Riskl jsem to, a zkusil co z toho vzejde. A světe div se, mě se to líbí. Můj názor ovšem není mnoho, a proto potřebuji kritiku od zkušenějších a profesionálnějších lidí. Zhodnoťte mi prosím nový vzhled, zatím v jpg náhledu.

Nový vzhled: ImageShack
jenikkozak
Profil
- Přijde mi to takové trochu špatně pochopitelné. Jednou je v nakloněném obdélníku datum, které se vztahuje k jednomu příspěvku, podruhé je stejným způsobem vytvořen nadpis, který patří ke třem položkám.
- Oddělení textu 1. článku od jeho nadpisu a obrázku je hodně výrazné. Nevypadá to, že obě položky patří k sobě.
- Ikonky v záhlaví by vypadaly možná lépe, kdyby nebyly nalepené úplně na strop.
- Menu ještě asi čeká na nějaký nápad. Nyní na mě působí dojmem, jako by bylo rozbité.
Kcko
Profil
Stalker:
Vylepšit: Logo, menu, tlačítka, patička (zajímavější, vysoká ... ) a nebál bych se tam zakomponovat nějaký neotřelý a koukatelný font
Stalker
Profil
jenikkozak:
Díky za názory, nejsi první, kdo mi to říká s tím nakloněným obdélníkem, to změním. Jinak zkusím zapracovat i na dalších výtkách, ale teď už to pro mě bude těžší s prací na detailech :)

[#3] Kcko
Vždyť to je skoro celej web :D Logo sám určitě nezlepším, na to nemám "koule", zkusím se ale poptat známých. Menu bych asi zlepšit měl, bohužel nemám nápady, nemáš nějakou inspiraci?

Font se ti nelíbí? Přijde mi pěkný, čitelný.
Kcko
Profil
Stalker:
Font se mi zdá obyčejný. Pokud chceš jít cestou flat designu, tak tam nemůžeš nacpat standardní font (resp. můžeš ale prostě to nevypá dobře).

Už jsem Ti jednou posílal odkaz na tutoriál. Juknout můžeš ještě sem http://fltdsgn.com/
Mistr
Profil
Stalker:
Jak do dalších podstránek plánuješ zabudovat menu (do Blogu například historii článků či jejich rozřazení podle určitých témat)?
Stalker
Profil
[#5] Kcko
Ok díky. Ale jít cestou flat designu nijak nepotřebuji. Nevím jestli má být můj návrh flat, ale já spíš si jedu cestou všehochuť, aneb tohle vypadá dobře, to by tam mohlo být.

[#6] Mistr
- Menu projde asi ještě menším redisgnem, ale jinak bude stejné, jako na všech stránkách. V budoucnu nějaké další položky do menu přibudou.
- Je pravda, že historii článků jsem tam zapomněl dát, a to jsem si uvědomil až po celém výtvoru :-D Do začátku tam přidám nejspíš obyčejné stránkování (rozřazení článků podle kategorií prozatím nebude).

Díky všem za názory. Zkusím na tom v týdnu zapracovat a uvidíme, jestli se mi to podaří zlepšit. Bude to těžké, ale zároveň nová zkušenost :)
Stalker
Profil
Tak jsem zapracoval na vašich připomínkách a mám tu novou vylepšenou verzi redisgnu. Co na to říkáte? Je žlutá barva ok? Není až moc výrazná?

Upravený vzhled: ImageShack
Mistr
Profil
Stalker:
Není až moc výrazná?
Nemyslím si. Jen zvolené barvy mi v této předvolební době vnukávají myšlenku, že jsi pravděpodobně sympatizantem KDU-ČSL, co?

Ale klidně, nic proti.

Jinak to snad jde. Jen připomínám k těm datům, zda si věříš na to, abys na web psal stále nové a nové články. Jinak by pak nevypadaly hodně staré články na titulní stránce webu vůbec hezky.
Stalker
Profil
[#9] Mistr
Ne, KDU-ČSL určitě volit nebudu :-D

K datům si věřím, není problém. Rád píšu, stránka bude aktuální. Samozřejmě nepůjde jen o blog, ale o celkové osobní stránky. Ještě si nejsem jist, jakou stranu zvolím jako titulní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0