Autor Zpráva
Tomáš Urbánek
Profil
Zdravím Vás,
prosím o ohodnocení našeho eshopu na pletiva a ploty - www.pletivo-na-plot.cz

Je komplet hotový, už se jen budou přidávat méně významné produkty.

Děkuji za Váš čas
DJ Miky
Profil
1) Eshop se jmenuje „Pletivo na plot“ nebo „dobrýploty“?
2) „na min. 30let a naší 5 letou zárukou“ – správně je 30 let (s mezerou) a 5letou (bez mezery).
3) Co znamená „vysoká kontrolní kvalita“? Celkově se mi zdá, že je tam plno nepřirozených výrazů a konstrukcí. Vypadá to jako přehnaná snaha zakomponovat do textu co nejvíce klíčových slov (nebo spíše jako nepovedený pokus vystavět smysluplné texty na základě klíčových slov). A v textech chybí nebo přebývá spousta čárek.
4) Návštěvnost (TOPlist) asi nebude běžného zákazníka zajímat.
5) U ceny by mohlo být uvedeno, za jaké množství (1 metr?) je cena stanovena.
6) Rozklikl jsem si jedno pletivo a v popisu je uvedeno:
Balení: pouze 50 m role (do košíku vkládejte násobky 50)
V textu to snadno někdo přehlédne a eshop mě nijak neupozorní, že si nemůžu objednat třeba 35 metrů. Když už to nejde vyřešit programově, nebylo by přehlednější uvádět cenu za celou roli (a stejně tak vkládat do košíku kusy celých rolí, ne metry)?
7) Malý překlep v obchodních podmínkách: „330 14 Ldce u Plzně
Mistr
Profil
Tomáš Urbánek:
(1) Na první pohled nepoznám, že se jedná o eshop. Zvýraznil bych grafiku (oddělil, tedy například orámečkoval, bych košík, kontakty apod.)
(2) Na úvodní stránce využij horní index v textu našem skladu o rozloze 1000 m2.
(3) Odešlu-li prázdný formulář, v němž mám rozhodně vyplnit položky Celé jméno, Email a Zpráva, upozorní mne stránka na nutnost doplnění položek Email a Zpráva. To Celé jméno najednou není potřeba?
(4) Jseš si jist, že to zelené písmo na bílém pozadí (například na úvodní stránce) je dostatečně kontrastní a tedy dobře čitelné?
(5) Informaci o bezplatném dopravném bych dal do hlavičky (jako tahák, který má přilákat návštěvníky).
(6) Proč v patičce u položek Obchodní podmínky, Napište nám a Kontakty je, když si na danou položku najedu ukazovátkem myši, podtržena ještě jedna mezera za daným textem? U zbývajících položek, tedy Doprava a termín dodání a Shoptet.cz - e-shop, tomu tak není.
(7) Ze stránky Kontaktů Ti (s výjimkou položky v menu, které si nemusím všimnout) chybí odkaz na formulář Napište nám.
(8) Při najetí na ikonku ND u prostřední položky prvního řádku ve stránce Pletivo pozinkované - Zn s/bez napínacího drátu se dozvím v popisku Pletivo pozinkované 100 cm výška, 50x50 mm, 2 mm s ND. Ovšem mne by jako laika spíše víc zajímalo, co je to to ND. To nemáš nikde uvedeno a já se musím jen domnívat, že se jedná o zkratku Napínací drát.
(9) Obecně v textu používáš dost zkratek (například Stínící tkanina je vyrobena z kvalitního HDPE ve stránce Stínící tkaniny, stínící síť). Tobě - jako odborníkovi v dané problematice - je její význam jasný, ovšem já jako laik vůbec netuším, co to HDPE je. A půjdu to hledat nebo raději rovnou ke konkurenci.
(10) Ve stránce Ostnaté, žiletkové, napínací a vázací si oprav překlep Napínací a vazací dráty potřebné pro montáž olpocení.
(11) Pro zvýšení návštěvnosti a prestiže svých stránek můžeš ještě doplnit návod, jak pletivo vybrat či jak se staví.
juriad
Profil
Tomáš Urbánek:
1) Bílé pozadí mi přijde moc agresivní, topím se v něm a nevím, kde stránka začíná a kde končí.
2) Na stránce máš třikrát to samé menu (Úvodní stránka, napište nám, kontakty, doprava a termín, Obchodní podmínky, Partneři); to by nemuselo být na škodu, pokud by všechna menu neobsahovala jinou podmnožinu odkazů.
3) Irituje mě bublina Máte dotaz. Nešlo by ji skrýt, jakmile ji návštěvník jednou odklikne? (Ha teď se nezobrazuje, ale nevim proč :)
4) Co třeba vyskloňovat slovo "položky" správně podle počtu. Potěší to.
5) Proč bych se měl přihlašovat nebo registrovat?
6) Stránkování je divné. Nevýrazná čísla stránek a vedle nich velká šipka v černém poli.
7) Zelený text na zeleném pozadí se skvěle čte (při najetí myší na číslo stránky ve stránkování).
8) Proč je stránkování zarovnané zleva nulami?
9) Některá pletiva mají ikonku ND, jiná mají ne-ND, jiná nemají žádnou; opravdu existují tři stavy?
10) Výsledky vyhledávání jsou poměrně chudé. Nebylo by lepší, kdyby produkty obsahovaly stejné popisy a možnosti jako v zobrazení kategorie?
11) Proč nemůžu ve vyhledávání řadit a udávat rozsah cen?
12) "Položky nalezeny", neprozradíš kolik? To musím scrollovat až dolů abych se to dozvěděl?
13) Obecně mi přijede písmo příliš malé.
14) Proč jsou naspisy obrázkové?
15) Modrý rámeček při kliknutí na "dotaz" by mohl mít nějaký efekt na pozadí (rozmazání, menší průhlednost).
16) http://www.pletivo-na-plot.cz/dopravne-termin-dodani/ Musí skoro každá věta končit vykřičníkem?
17) Oprav gramatiku na občas i formulace na úvodní stránce.
18) Minimálně u pletiva je pojem "skladem" nedostatečný (podává informaci o jediné roli).
19) Text je často nelogicky dělený na řádky (http://www.pletivo-na-plot.cz/podhrabove-desky/)
20) Řádek s Počtem kusů, Vložit do košíku a Detailem by mohl být zarovnaný vertikálňě u všech produktů stejně (ne náhodně, jak se zrovna povede).
21) Cena pletiva je předpokládám za metr, není to z kontextu úplně patrné.
22) Pokud si objednávám 50 metrů pletiva, vypadá divně, že v košíku mám 50 položek.
23) Popis kategorie a podkategorie je vypsán různou velikostí písma.
24) Wow, já můžu vyhledat prázný řetězec a vidět veškeré zboží.
25) Cenové filtry jsou neužitečné (v současné podobě). 100--1000 je přiliš široké rozpětí a v relaci 1000--10000 neexistuje žádný produkt.
26) Řadit podle nadpisu přejmenuj na Abecedně a řazení podle kódu snad nikdy nikdo nepoužije.
27) V tlačítkách a nadpisech dost volně motáš velká písmena (někdy nejsou vůbec, někdy jen na začátku, někdy je celý nápis velkými písmeny).
28) "Cena celkem" mi nejde přes jazyk, není přirozenější "Celková cena"?
Tomáš Urbánek
Profil
Děkuji za Vaše názory jsou dosti podnětné a velmi užitečné.

Bohužel spousty věcí nejsme schopni změnit např. Cena celkem na Celková cena nebo skloňovat slovo Položek v košíku, je to licence od firmy Shoptet, takže můžeme zvesela přidávat obsah, ale do kódu nemůžeme:(

Počet gramatických chyb, čárek apod. mi velmi překvapil, rychle musíme napravit..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0