Autor Zpráva
CyberNews
Profil
Přeji hezké odpoledne,

rád bych Vám představil projekt, který již delší dobu připravujeme - Cyber-Security. Každý den informujeme o aktuálním dění ze světa ICT, ale i z oblasti vědy a výzkumu. Front-end i Back-end běží na systému Wordpress, je ale stále ve fázi vývoje a optimalizace (SEO & Power).

URL: http://cyber-security.cz/

Prosím o konstruktivní kritiku, dle podnětů se na to kouknu, a případně to fixnu.

Děkuji.
Sir Tom
Profil
CyberNews:
Též přeji pěkné odpoledne,

1 - K čemu je ona pobídka - staň se členem? Získám nějaké výhody? Jaké, kde to je napsané? Co mne motivuje se stát členem?
2 - Pole pro hledání je pěkné, ale zvláštní a obávám se, že někteří lidé si ani nevšimnou, že je možnost něco vyhledávat.
3 - Web je česko-anglický. Proč nepreferujete jenom jeden jazyk? Proč tam je čeština a angličtina zároveň.
4 - Jednotlivé články v dlouhých nudlích vypadají pěkně, ale vůbec se nedají číst. Musím jako šílenec rolovat kolečkem dolů a potom opět nahoru, abych si přečetl následující článek. Zde si myslím, že je největší chyba a bude to mít obrovský dopad na čtenost článků.
5 - Web funguje na Wordpressu. Tím pádem nemá ani cenu nějak hodnotit kód. Pokud se jedná o web o IT, tak bych určitě dal odkaz na WP pryč - vzbuzuje to ve mně pocit, že majitel webu o IT, si nedal moc práce, aby udělal IT projekt.
6 - Jaksi mi tam chybí obrázky - sice jsou v článcích, ale to je málo.

Abych to shrnul: Web je pěkný, ale nepoužitelný pro čtení.
CyberNews
Profil
Děkuji za feedback, v bodech se vyjádřím na Vaše reakce.

1. Prozatím prakticky ne, trochu to promyslím, když tak to odstraníme.
2. V nejbližší době to trochu zvýrazním, je pravdou, že je vyhledávací pole těžce viditelné.
3. Šablona byla původně vytvořena pro úplně jiný projekt, na který mi bohužel nezůstal dostatek času, proto se omlouvám za Česko-Anglický front-end.
4. Stačí kliknout na nadpis (titulku článku) který Váš přesměruje na celý článek v čitelné podobně (viz. tento článek, na této věci zapracuji také, naboť i z hlediska SEO to není nejlepší volba, mít tolik znaků na homepage.
5. Ano, projekt je stavěn na systému Wordpress (díky jehož "ohybnosti" a pomeřně lehké optimalizaci není psaní vlastních pluginů, případně rozšiřivání existujících k zabití).

Každopádně děkujeme za reakci, v nejbližší době se budeme snažit všechny chyby opravit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na CyberNewse:
Má to nějaké zmršené rolování. Jednak je to pomalé, jednak to nejde pořádně ovládat myší (nefunguje autoscroll), s rolováním klávesnicí si to také nerozumí úplně správně (shift+mezera nemá rolovat dolu).

Celkově mi web připadá takový prázdný a odfláknutý. Zjevně bylo dost úsilí vynaloženo na drobné detaily, které dostupnosti obsahu nepomáhají, naopak mu spíš výslovně škodí (posuvník, scvrknuté hledání, znudlování článků). Vypnul jsem si JavaScript v naději, že tím všechna ta divná udělátka vypnu a že web bude použitelný… a pak už nefunguje vůbec nic.
CyberNews
Profil
Chamurappi:
Děkuji za feedback, níže se vyjádřím na Vaše reakce.

scrollování funguje hezky (scrollování myší(i kolečkem), scrollování za použití kláves, tedy alespoň na webkit-u, tedy pak netuším, kde je problém. Možná by pomohlo, kdyby jste napsal, co používáte za prohlížeč, pak se na to budu moci kouknout.

Děkuji.
Plaváček
Profil
CyberNews:

Nedá se to rozumně používat. Zavřete oči, odcházím.
han5vk
Profil
Som na mobile, kliknem na odkaz.. minutu mi nacitava ten web (djpw 8s), hlavicka na polku displeja, menu-selectbox?!, zacnem scrollovat, cakam ze sa pohne ta monstrozna hlavicka nech sa daju tie clanky aj citat, no hybe sa len ten box s clankami, hrozne pomaly, neda sa to citat. Odchadzam.
Fisir
Profil
Načítá se to nějak dlouho, mix českoangličtiny, články jsou nějaké úzké a deset sekund problikávají, rolování je nějaké divné, články se nedají číst. Zavírám.
patlal
Profil
CyberNews:
Vy máte fakt drzost. Je to ukradená šablona PressGrid. Styďte se!
DJ Miky
Profil
1) Nadpisy v úzkých nudlích jsou absolutně nečitelné. Na mém systému má polovina nadpisů useknutá slova (nevejdou se tam). Řádkování je příliš malé, takže se jednotlivé řádky slévají do sebe.
2) Nechápu (stejně jako všichni ostatní) pokus nahradit něco, co operační systém a prohlížeč zvládá dobře (a sice vykreslování a funkčnost posuvníku), něčím, co funguje jinak, než je uživatel zvyklý, a přitom nepříjemně vytěžuje procesor. Konkrétně stačí ve Firefoxu přepnout na jiný panel pomocí CTRL+PageUp/Down a hned mi články ujedou. Dále pokud chytnu posuvník a dojedu ke konci, načtou se další články a jelikož posuvník pořád držím a posouvám, ujede mi až na konec nově načtených článků a musím znova hledat místo, kde jsem původně chtěl skončit. Při označování textu za okraj viewportu se stránka neposune. Nemůžu kliknout nikam do oblasti posuvníku mimo úchyt, aby se stránka posunula do požadované pozice.
3) Nebýt příspěvků zde v diskusi, ani bych nezaregistroval přítomnost vyhledávacího pole.
4) Minimálně některé články jsou ukradené doslova a dopísmene bez jakéhokoliv uvedení zdroje:
http://cyber-security.cz/smartphone-i-pocitac-v-jednom-ubuntu-edge/ vs. http://www.electropiknik.cz/it-novinky/produkty/ubuntu-edge-smartphone-i-pocitac-v-jednom/2013/07/
http://cyber-security.cz/yahoo-trumfnul-google-a-bude-jeste-lepsi/ vs. http://www.lidovky.cz/yahoo-po-dvou-letech-porazilo-rivala-google-v-navstevnosti-p4r-/media.aspx?c=A130822_185946_ln-media_sk
http://cyber-security.cz/nanotechnolgie-rusk-armda-vyvja-brnenie-budcnosti/ vs. http://www.aktuality.sk/clanok/234530/nanotechnologie-ruska-armada-vyvija-brnenie-buducnosti/ (Sice přeložené, ale doslovně. V adrese dokonce zůstal původní slovenský titulek…)

Načítání článků je pomalé, skrolování je pomalé a obtížně použitelné, nudle jsou nečitelné a články stejně ukradené. Raději půjdu na web, který se mi nesnaží ze všech sil znepříjemnit čtení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0