Autor Zpráva
krkkvew
Profil
Ahoj,

nedávno jsem spustil miniprojekt na převod měn http://menovy-kurz.cz/ .

Dost jsem sázel na jednoduchost. Při každém načtení se kontroluje jestli jsou kurzy aktuální.

Jak se vám líbí?
Rfilip
Profil
Diakritika se nezobrazuje.
Na androidu to je funkcni zmet textu, formularu,a hr.
krkkvew
Profil
Rfilip:
Koukám na to.. Dnes jsem měnil na google font, dám písmo, které se ukáže všude.. Úpravy pro menší rozlišení zatím nejsou.. Rozhodně se na ně chystám. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na krkkvewa:
1) Vždycky mě fascinuje, když si někdo dá záležet na tom, aby dostal do stránky netradiční písmo, a pak si ani nevšimne, že se toto písmo nepoužívá na znaky s diakritikou. To nevidíš, že E s háčkem vypadá úplně jinak, než E bez háčku?
2) Na tomto webu mě tedy překvapuje i Comic Sans MS. Weby s tímto písmem nepůsobí moc věrohodně.
3) Explorer 10 gradienty na tlačítkách nedostane? Proč je neděláš obrázkem, když nejsi schopen vypsat všechny CSS varianty?
4) Stránka je tak prázdná a pustá, že to vypadá, že obsah není uprostřed, přestože hlavní blok je vycentrovaný.
5) Proč používáš elementy <header>, <footer> a <nav>? K čemu návštěvníkům jsou, krom toho, že jim můžou nefungovat?
6) Menu se zobrazuje špatně ve starších Explorerech, zřejmě právě kvůli <nav>.
7) Proč je ve „Vyberte Měnu“ velké „M“?
8) Možná by se mi jako uživateli líbilo, kdybych mohl napsat přímo zkratku měny, místo toho, abych ji pracně hledal v <select>u.
9) Nebylo by lepší, kdyby obě pole pro převody (z koruny i na korunu) byla propojená? Zkus si třeba směnárenskou kalkulačku na finance.idnes.cz.
krkkvew
Profil
Chamurappi:
Přesně tuhle kritiku potřebuji.. Byl to nápad a chci to jen zlepšovat. Rozložení budu menit, přidat aktuální kurz eura a dolaru a centrování upravím. Tu zkratku si zapíšu.. Html5 elementů se nevzdám. Přidal jsem js pro ie. Gradient díky. Korekce fontu a textu hotova :)
Rfilip
Profil
Porad bez diakritiky....
krkkvew
Profil
Rfilip:
Už jo.. I lehký základ pro menší rozlišení.
nemeja
Profil
krkkvew:
1) Líbilo by se mi, abych nemusel po vyplnění hodnoty klikat na spočítej - například po čtvrt sekundě(to by chtělo vychytat) od posledního úderu, aby se zobrazil výsledek
2) Patička působí divně - nevyužívá prostor a zbytečně prodlužuje stránku. Navrhuji, aby se ta text area přesunula vedle inputů na předmět a email.
3) Sjednotil bych šířku inputů a textarey - nejjednodušeji na 100%.
4) Odkaz Nahoru bych očekával vpravo na stejné úrovni jako je copyright.
5) Jako bývalý spolupracovník OVB jsem již alergický na modrou barvu spojenou s finančnictvím, ale to je čistě subjektivní názor.
6) Odkaz na tabulku s kompletním výpisem měn by si zasloužila lepší místo. Nejdřív jsem myslel, že to je "drobečková navigace" v patičce.
7) Líbí se mi čistý minimalistický design, ale tento mi přijde až moc strohý, chtělo by to stránku nějak oživit.
8) Pro zlepšení orientace bych navrhoval dát v menu jinou barvu aktuální stránce - třeba šedivou a udělat nějaký disabled mode.
9) Kurzovní lístek se stejně obnovuje jenom jednou denně, tak proč pokaždé kontrolovat jeho aktualitu.
10) FB a G+ tlačítko při načítání nějak divně lítá, osobně bych ho uvítal někde více mimo hlavní oblast stránky - znervózňuje mě.
11) Bez JS je stránka nepoužitelná
12) Na Iphonu 5 se stránka nepřepne do "mobilního" zobrazení.
jenikkozak
Profil
1) Stránka vypadá, jakoby teprve čekala, až konečně grafik odevzdá svou práci.
2) Zarovnání prvků není promyšlené. Něco je vlevo, něco na středu a další věci jsou zarovnány na střed úzkých bloků.
3) Proč se mi zobrazuje odkaz Nahoru, přestože se výš už dostat ani nemůžu?
4) Máš na stránce dvě stejná tlačítka „Exotické měny“, kupodivu ale každé dělá něco úplně jiného. Jedno mění formulář, druhé zobrazuje tabulku měn. To je matoucí.
5) Co se stane s názorem, který napíšu do formuláře? Zobrazí se na webu? Co se stane s e-mailovou adresou, kterou vyplním? Proč je odeslání formuláře podmíněno vyplněním e-mailu, když ho zřejmě na nic nepotřebuješ?
6) Formulář na psaní názoru zabírá až příliš velkou plochu na to, že se předpokládá, že ho drtivá většina lidí nikdy nevyužije.
7) Předpokládám, že se web bude používat asi hlavně na převod na euro či americký dolar. Proč není některá z těchto hodnot použita jako výchozí? Převody měn zvládají vyhledavače. Pokud chceš, aby lidé tvůj web používali místo nich, musíš jim práci co nejvíc zjednodušit.
8) Měl bys zjišťovat, jak se tvá cílová skupina chová. Třeba zjistíš, že když v jednom formuláři vybere některou měnu, je hodně pravděpodobné, že tu samou vybere i ve druhém. Takže bys jim ho mohl vyplňovat automaticky. Třeba, nevím. Vím jen to, že pomocí toho názorového formuláře toho moc nezjistíš.
krkkvew
Profil
Zdravím všechny, po nějaké době se stránka http://menovy-kurz.cz/ změnila a proto prosím o další postřehy.
han5vk
Profil
Prečo všetky prevody idú do českej koruny? Nebolo by lepšie ju navoliť len ako default možnosť, ale poskytnúť celé menu mien v oboch poliach? Čo ak chcem prepočítať z EUR na USD, či AUD?
krkkvew
Profil
Je to do české koruny, protože zdrojem kurzů je České národní banka. V případě přepočtů do jiné měny by mohlo dojít ke zkreslení. Takhle to je přesné podle ČNB.
quatzael
Profil
krkkvew:
Dost jsem sázel na jednoduchost.
To jo, na to jsi sázel až moc. Rozumíš trochu FOREXu? Ty jen kopíruješ kurzy ze stránek ČNB. Jsou to kurzy, které se aktualizují jednou denně tuším ve 14:15. Takový info je užitečný jen pro vytvoření jednoduché statistiky trendu vývoje kurzu, nebo kurz, který se objeví večer ve zprávách nebo druhý den v novinách.

Pro koho ty stránky děláš? Jaká je cílová skupina, kterou chceš oslovit?

Firmy, které mají určitou část tržeb nebo nákladů v cizích měnách většinou dělají přepočet až ke konci účetního období. A nedokážu si představit, že by někdo riskoval a bral data od někud jinud než přímo ze stránek ČNB.

Znát přesný aktuální kurz je užitečné prakticky pouze pro obchodníky s měnou. A Ti používají daleko sofistikovanější zdroje (Thomson Reuters, Bloomberg). Pro normálního člověka, který neobchoduje na FOREX trhu jsou tyhle informace prakticky k ničemu, protože na tyhle ceny stejně nikdy nedosáhne. I když budeš mít účet u patria-direct.cz tak nebudeš mít takový kurzy jako na FOREXu.

Normální člověk je prakticky odkázán na kurzovní lístek komerčních bank. např.: Kurzovní lístek KB

Kdyby chtěl někdo info o skutečném aktuálním kurzu tak má daleko spolehlivější zdroj (prakticky stejnou aktuálnost jako od Bloomberg a Reuters), včetně základních analýz:
oanda.com (aktuální kurzy pod záložkou Live Exchange Rates)

Případně na českých stránkách (ale už ne tak kvalitní): Patria Online

To co prezentuješ na svých stránkách je prakticky úplně zbytečný.

Co by bylo užitečný a určitě by se hodilo mnoha lidem je kdyby jsi vytvořil srovnávač kurzovních lístků jednotlivých bank.
Tzn. abych si mohl srovnat směnné kurzy podle jednotlivých měn u jednotlivých bank a věděl kde je nejvýhodnější kurz a tedy kam si mám zajít směnit dolary nebo eura.


krkkvew:
Kdybych měl napsat ještě něco přímo k tomu jak to prezentuješ na stránkách, tak jsou dvě věci, který hodně bijou do očí.

1.
Proč je sloupec s exotickýma měnama tak zvláštně odskočenej na pravo?
Když už, dal bych ho napravo, vedle těch devizových měn.

2.
Čísla ve sloupci s kurzem by měly být zarovnány podle desetinné tečky.
krkkvew
Profil
Zatím jde jen o přehled a převodník kurzů dle čnb, nic víc.. Srovnávač kurzů bank nebo směnárenských institucí je v plánu. Děkuji za názory. :)
yFang
Profil
krkkvew:
Nechápu, proč je to rozdělené na běžné a exotické měny a podle čeho to je. Proč je třeba Indonésie nebo Malajsie v běžných měnách a Egypt nebo Tunisko v exotických? Předpokládám, že většina Čechů jezdí spíš do těch druhých dvou a považují je za běžnější.
Amunak
Profil
Taky nechápu to rozdělení na dvě části. Mnohem praktičtější by bylo mít vyhledávání s "našeptávačem" s tím, že by šlo hledat jak v měnách (EUR), tak v názvech zemí (Egypt), ale pokud možno taky v ostatních běžných názvech (dolar > USD, yen > JPY).
margin
Profil *
yFang:
proč je to rozdělené na běžné a exotické měny
Rozdělení chápu, ale pojmenovaní je dílem lidové tvořivosti.
Kurzy devizového trhu
Kurzy ostatních měn

U některých měn nevím, ve které tabulce hledat, takže ztratím spoustu milisekund zbytečným hledáním v nesprávné tabulce. Možnost hledání v obou tabulkách současně chybí.
Také bych uvítal, kdyby první nabízenou měnou nebylo Euro, ale mnou naposledy hledaná měna.
Též třebas tři naposledy hledané měny by mohly být barevně zvýrazněné.
Pokud by k tomu bylo volitelně hledání a našeptávačem, také bych to uvítal.

Za současného stavu je pro mne rychlejší zajít na patřičnou stránku ČNB a výpočet udělat ve windowsí kalkulačce.
Amunak
Profil
margin:
Rozdělení chápu, ale pojmenovaní je dílem lidové tvořivosti.
Problém je, že pro běžného člověka, pro kterého je tohle očividně(?) určené, to jen zmate a bude to hledat dvakrát.

Nejrychlejší pro orientační výpočty bude beztak Wolfram Alpha.
krkkvew
Profil
Našeptávač byl dobrý nápad a je doplněn jak na převodníku tak v tabulce měn. Cookies s uložením poslední hledané položky taky.. Díky :)
Amunak
Profil
krkkvew:
Ty vysouvací seznamy teď nevypadají moc pěkně. Nechceš to "znak"|název|měnadát spíš do tabulky, aby to bylo pěkně zarovnané?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0