Autor Zpráva
Tojesmrad
Profil *
Předem děkuji všem za názory. www.tojesmrad.cz
Fastman
Profil
Tvůj web porušuje autorská práva. I když je to nějaký embed na video (Filmy atd..) tak porušuješ práva tím, že video dál šíříš mezi ostatní.
tomik18
Profil
Sdílení videa pomocí embed je podle mě docela sporné, pokud by to tak zásadně porušovalo autorská práva tak jak je potom možné že stále funguje kinotip.cz a spousta dalších podobných webů?
jenikkozak
Profil
tomik18:
že stále funguje kinotip.cz
Zvláštní argument. Kinotip.cz totiž nefunguje.
RockFire
Profil
jenikkozak:
Kinotip.cz totiž nefunguje.
Ačkoliv tu službu nepoužívám, zašel jsem se podívat. Funguje.
Tojesmrad
Profil *
Žádné filmy, seriály ani televize nejsou uloženy na tomto webu. Jedná se pouze o odkazy (embedy) na obsah jiných webových stránek! Na stránkách tojesmrad.cz tedy není umístěn ŽÁDNÝ nelegální obsah!
Žádné filmy ani seriály nebyly na internet nahrány námi, jedná se o kopie z jiných webů (např. kinotip.cz).


Česká pirátská strana říká:

Odkaz není zločin! Odkazování na webovou adresu a embedování do stránky není sdělováním díla ve smyslu kopírovacího zákona, stejně jako není sdělováním díla veřejnosti konstatování, že dnes večer dávají v kině Aero od 20:30 film Lidice nebo televizní program, který si lidé běžně kupují v trafice.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš říká: „Zásadně odmítáme, aby se policie řídila propagandou Protipirátské unie a pronásledovala každého, kdo si na svůj web nebo facebook umístí odkazy na video. Vyzýváme Protipirátskou unii, aby přestala šikanovat nezletilé a uplatnila své nesmyslné nároky vůči Pirátské straně.“

Toto máme v prohlášení a mělo by to být na hraně zákona...
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Tojesmrada:

1. Odkaz a embed jsou dvě dost rozdílné věci. Embedovaný obsah budí dojem, jako by byl součástí stránky, na které se nachází. Embedem se podílíš přímým způsobem na šíření daného obsahu a proto musíš autorská práva zohlednit.

2. Odkaz je jistou formou doporučení. Odkázáním děláš odkázané stránce reklamu a vyjadřuješ jí podporu. Proto nutně neseš nějakou míru spoluodpovědnosti za to, že odkazovaný obsah je v souladu se zákony.

Představ si, že doporučíš kamarádovi hotel u moře, on tam pojede na dovolenou a zjistí, že tam neteče teplá voda, celé okolí smrdí skládkou odpadků, která je hned za rohem, a v kuchyni běhají krysy. Myslíš, že ti poděkuje, až se vrátí?

Zákony nejsou nic jiného než pokus o vytvoření rámcových podmínek, jejichž cílem je zajistit, aby se lidi k sobě chovali slušně a zodpovědně i tehdy, když se navzájem osobně neznají. Odkaz na tvém webu je tvoje doporučení a proto za ním stojíš a proto za něj neseš nějakou míru odpovědnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0