Autor Zpráva
spenciii
Dobrý den,
žádám Vás o zhodnocení/kritiku mé stránky Filmy online - E*max.cz
Je to má první stránka, tak to prosím, berte v potaz.
Děkuji
Moderátor Chamurappi: Název web rozrušen na požádání autora.
_es
spenciii:
Je to má první stránka
Aby nebola posledná - pre autorské práva. Na uvedenú „tému“ treba asi viac skúseností - hlavne z oblasti práva.
margin
Profil *
Opravdu nabízíš možnost filmy shlédnout?
spenciii
_es:
Já pouze odkazuju (nejsem uploader), to není porušování autorských práv, přestože videa lze zhlédnout na mém webu - vizte mé prohlášení.
margin:
O té gramatické chybě vím, opravuju ji, ale děkuji za upozornění.
Anonymní
Profil *
spenciii:
Těžko říct, já bych řekl že se o porušení autorských práv jedná. Upřímně nějaké prohlášení nějaké politické strany, který nikdy v historii ČR nebyla v parlamentu(dostali někdy vůbec více než 1%?) ti může být volná, protože ty se musíš řídit platnými zákony. Zákoník aktuálně naučený nemám, každopádně si myslím, že prostě alibismus typu "není to u mě na webu já jen odkazuji" je trošku mylný.

Spíše je otázka jestli ti tohle fakt stojí za to, neříkám, že by jsi kvůli tomu měl jít hned před soud a na doživotí, ale pochybuji že sleduješ změny v zákoně. Kdykoliv se tam může vloudit nějaký paragraf a aby jsi se nedivil kdyby ti jednou do bytu vlítlo komando. Pak ti vyčíslej škody na 500 milionů a dokonce života budeš platit jako mourovatej. Pokud ti můžu radit tak si sežen ruský hosting a prostě si tam klidně ty filmy i uplouduj co já vím, tak v Rusku jsou vůči podobným věcem docela benevolentní, nebo se na to prostě vykašli, nikde tam nevidím ani reklamu takže asi ten web děláš jen ze svojí dobré vůle.

Co se týče webu, stažená šablona(řekl bych), redakční systém wordpress na tom není prostě co hodnotit, náhodně jsem pustil nějaké video a to nefungovalo.
Kcko
spenciii:
O ničem, nepřehledné, tmavé. Nezaujalo mě tam nic. Kdybych tohle měl překousnout tak by tam musel být nějaký vskutku unikátní a zajímavý obsah... ten tam nevidím.
spenciii
Anonymní:
Děkuji za reakci,
ta strana podobné stránky i vlastní, takže i z tohoto důvodu jsem si jist, že neporušuji autorská práva. Děkuji za radu s hostingem, ale já uploadovat nebudu.

Máte pravdu, ...ta videa některé hostingy odstraňují, ale snažím se to co nejrychleji opravovat.
Ano, dělám to ze své dobré vůle, navíc už jsem si chtěl "zablokovat" tu doménu, ale nechtěl jsem ji nechat prázdnou.
Kcko
Přečtěte si znovu pravidla přispívání do této kategorie
V čem nepřehledné?
Myslíte, že by bylo lepší dát světlou šablonu na web, který slouží k zhlédnutí videí? O tom pochybuji, každopádně děkuji za váš názor.
jenikkozak
spenciii:
Přečtěte si znovu pravidla přispívání do této kategorie
Můžeš sem poslat tiskového mluvčího Pirátské strany, aby nám vysvětlil, co jsi chtěl tím odkazem říci?
spenciii
jenikkozak:
Kcko dlé mého názoru "porušil" 2. bod doporučení pro zodpovídající Vašeho fora.
Co by zde měl mluvčí Čps vysvětlovat? Nějak jsem Vás nepochopil.
spenciii
Abych diskusi o autorství uzavřel, zná-li někdo zákon, který zakazuje embedování videí, žádám ho, aby mi jej napsal a poté stránku ihned zruším, pakliže žádný takový zákon neexistuje - není o čem diskutovat.
Chamurappi
Reaguji na spenciiiho:
Bohatě stačí autorský zákon.
Videa zpřístupňovaná na tvém webu jsou pravděpodobně šířena bez souhlasu autora. O tom víš, ne?
spenciii
Chamurappi:
Asi máte pravdu, ověřím si to ještě u OSA, stránku jsem prozatím zablokoval.
Ale nechápu jak to, že stále fungují weby jako je http://kinotip.cz/, apod. Mohl by mi to někdo vysvětlit?
Chamurappi
Reaguji na spenciiiho:
Ano a kdybych zaplatil poplatek organizaci OSA, bylo by to již legální?
Výborně. Takže aktivně napomáháš porušování autorských práv. Obecně odkaz není zločin, protože si odkazující nemusí uvědomovat nezákonnost odkazovaného obsahu. Ale ty jsi právě přiznal, že si ji uvědomuješ. Tudíž jsi spolupachatel. OSA s tím nesouvisí.

Zamlouvá-li se ti přirovnání od Pirátské strany, také ti jedno vymyslím:
Jdeš po ulici a narazíš na obchod se šperky, který je momentálně zavřený, ale má zjevně rozbitý alarm a vypáčený zámek. Zaraduješ se, jaká pěkná podnikatelská příležitost ti vznikla, a postavíš si těsně před vypáčený vchod vlastní stánek s cedulí „šperky zdarma!“. Rozzlobeným majitelům obchodu a přivolaným policajtům pak řekneš „já nic, já to nevypáčil, stánek není zločin, říká to i kasařská strana“…

nechápu jak to, že stále fungují weby jako je http://kinotip.cz/
Na světě existují i úspěšní a obtížně polapitelní zločinci. Nájemní vrazi, drogové mafie, tuneláři… a kinotip.cz.
spenciii
Chamurappi:
Jak jsem již psal, po této diskusi jsem stránku zrušil, dosud jsem nevěděl, že se o porušení zákona v mém případě jedná.
Děkuji za vysvětlení.
Anonymní
Profil *
Chamurappi:
Obecně odkaz není zločin, protože si odkazující nemusí uvědomovat nezákonnost odkazovaného obsahu.
Zase v tomto případě bych možná řekl neznalost zákona neomlouvá.

spenciii:
že stále fungují weby jako je http://kinotip.cz/,
Co já vím tak kinotip byl jednou odstaven(tuším že v době kdy byla mediální bublina ohledně megauploudu) a proč fungují? Všiml jsi si někdy jak hrozně rychle mizí podobné zdroje, já totiž ano a podobné weby mají období funkčnosti a naopak nefunkčnosti. Obecně řečeno takovéhle věci jsou tolerovány v zemích typu Rusko, tam na serverech najdete i větší humáč než pouze "nelegální" filmy.
spenciii
Anonymní: Děkuji Vám za reakci.
Změním tématiku webu na něco, co bude zcela legální.
Taurus
Anonymní:
Zase v tomto případě bych možná řekl neznalost zákona neomlouvá.

Nemůžeš to brát tak doslova. Vem si situaci, kdy na svém blogu máš odkaz na zajímavý obsah. Po čase se změní majitel i obsah na nelegální… a co pak. Chamurappi to napsal dobře. Pár odkazů asi nevadí, ale pokud je na nich postaven celý web, už je to špatně.
Chamurappi
Reaguji na spenciiiho:
Děkuji za vysvětlení.
Rádo se stalo. Přeji hodně štěstí s hledáním alternativní tématiky webu.

Reaguji na Anonymního:
v tomto případě bych možná řekl neznalost zákona neomlouvá
Nemluvil jsem o neznalosti zákona, ale o neznalosti licence k odkazovanému materiálu. V tom je velký rozdíl. Majitel odkazujícího webu nemusí vědět, jestli odkazovaný zdroj má právo dané dílo bezplatně šířit. Dokonce ani nemusí vědět, na co zrovna odkazuje, protože co tam je dnes, nemuselo tam být včera. Ale jakmile je zjevné (což zde bylo i bez doslovného přiznání), že to ví a že i předpokládá nelegální původ, měl by to mít z pohledu práva marné.

Jestli chce Pirátská strana něco doopravdy změnit, měla by se soustředit spíš na úpravu konkrétních paragrafů AutZ, než na hledání kliček k obecnému obcházení libovolného zákona.
spenciii
Chamurappi:
„Přeji hodně štěstí s hledáním alternativní tématiky webu.“

Děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: