Autor Zpráva
CZghost
Profil
Vítejte, Quakeři z celého světa, na mých stránkách jen a jen o hře Quake III Arena spolu s mými doplňkovými levely do této nesmrtelné hry. Podle toho, jestli jste z Česka, Slovenska nebo ostatních zemí, zvolte si jazyk webu. Pro Čechy a Slováky jsem připravil český originál webu, která má obsah identický s anglickou kopií pro ostatní země (volně přeložen). Můžete si prohlédnout i diskusní fóra na webu, které najdete v tomto linku. Prohlížení je povoleno všem, kdož se sem zatoulají z Googlu, Seznamu či jiných vyhledávačů na netu. Registrací si získáte právo přispívat a to v souladu s pravidly fóra.

Co hodnotit

Vzhled, strukturu, obsah a funkčnost webu. Fóra běží na systému phpBB, zatímco informační stránky používají WordPress. Je zde problém se zjišťováním IP adres, který je nutno odstranit. Problém je na straně hostitele, který poskytuje jako hodnotu získané adresy IP proxy serveru. Tuto záležitost nyní řeším s administrátory freehostingu Internet Centrum.

Vzhled

Hodnocení vzhledu je nejdůležitější, proto bych poprosil o důkladnou kritiku, především konstuktivní. Hodnocení by mělo probíhat především na informačních stránkách, nikoliv na hlavní stránce, která je jen prostředníkem pro odkazování na hlavní části webu.

Struktura

Struktura se zdá být důležitým uzlem pro hodnocení kvality webu. Jelikož web jede pod systémem WodrPressu, žádám o hodnocení struktury kategorií a štítků. Příspěvky jsou v tomto ohledu nedůležité.

Obsah

Co si o mně myslí ostatní návštěvníci dle obsahu webu? Máte možnost mi říct vaše názory a navrhnout možná vylepšení kvality. Aktualizace probíhá nepravidelně, zejména u novinkách. Ty patří pro aktualizaci struktury a doplňků webu, které se pravidelně nedějí.

Funkčnost

Web je na freehostingu IC.cz, který má občasné výpadky spojení, tudíž nemohu zaručit, že se web zobrazí opravdu každému, kdo na něj vleze. Freehosting využívám kvůli financím. Nebudu platit za web, který je aktualizován jednou za uherák, když se vyskytne něco nového. Ještě navíc v testovací fázi, kdy potřebuju nabrat návštěvnost. Máte-li nějaké nápady na freehostingy, které nabízejí PHP5+ a dost velké úložiště z minimalistickým vzhledem reklam jako je na IC, pak budu rád vybírat.

Co nehodnotit

Určitě ne reklamu. Ta je tam napevno a navíc jen ve formě textových odkazů a mimo kontext stránek, takže vůbec neruší. Určitě ne nějaké banality, jako je pravopisná chyba nebo překlep, nepřesnost nebo malá typografická chybka. Možná bych vyřadil i hodnocení semantiky, ta přece normálního čtenáře nezajímá :-)
Sečteno, podtrženo: Čtenáře zajímá obsahová, vzhledová a funkční kvalita webu, nikoliv, zda je web validní ohledně syntaxe HTML.
Kritiku pište jako odpovědi, formát si zvolte libovolný.
juriad
Profil
Klikací odkaz.
http://czghost.ic.cz/
Taurus
Profil
Nejsem upozorněný, že najednou některé položky v menu otevírají nový tab. Vyhodil bych kalendář a boční pravé menu nějak graficky odlišil, protože teď to vypadá trochu nepřehledně. Fórum má 100% široký layout, takže se blbě čte. Web je prošpikovaný soc. sitěma a je (i právě proto) pomalý, občas po načtení ještě poskočí. Nevím co je to za dobu dávat "líbí se mi" za každý prd. V menu chybí tlačítko na úvod/index. Nevím, proč máš obrázky s textem "New, Nová funkce" a přes to jakési ozubené kolečko. Myslel jsem, že jsem na české verzi webu. Rozcestník s jazyky vyhoď (zdržuje a je k ničemu), dej vlaječku do hlavičky. Nelíbí se mi pozadí, ale to je věc názoru.
han5vk
Profil
Prvé dve pokusy skončili Request Timeoutom, potom sa načítala obyčajná wordpressácka šablóna, ktorú vidím takmer na každom 4. webe a ajkeď neurazí svojou jednoduchosťou, ani ničím neohúri. Nepáči sa mi do očí bijúce pozadie s nejakým hrdzavým plechom alebo čo je to. Reklama hore dosť otravuje, celá stránka je hrozne pomalá. Išiel som čítať nejaký ten obsah, no medzitým som zavrel kartu a teraz sa mi stránka prosto nenačíta (zasa TimeOut). Dobrý freehosting by som navrhol asi php5.cz, nemáš tam zasa tak veľa miesta(neviem ale, koľko má Tvoj web, možno ti to nebude postačovať) a možností, ale je tam php5, mysql, phpmyadmin a podobné veci. Ja tam mám svoje stránky už asi dva roky a nezaznamenal som aby to padlo, taktiež mi tam nehádže Request Timed Out-y a nie sú tam žiadne reklamy :)
CZghost
Profil
juriad:
Upraveno...

Taurus:
> „Nejsem upozorněný, že najednou některé položky v menu otevírají nový tab.
Stačí si prohlédnout adresu, kam odkaz míří. Pokud je mimo oblast WordPressu, otevře se v nové kartě.
> „boční pravé menu bych nějak graficky odlišil, protože teď to vypadá trochu nepřehledně.
Já tam nic nepřehledného nevidím. Mohl bych graficky oddělit boční oblast slabou čarou, jestli to pomůže. Jinak se jedná o klasický vzhled od WordPressu.
> „Vyhodil bych kalendář
Ten obsahuje odkazy na jednotlivé články, ale pokud tam vadí více lidem, odstraním ho.
> „Fórum má 100% široký layout, takže se blbě čte.
Mohl bych nastavit pevnou šířku 800 pixelů (běžná šířka, používá ji i Seznam) a stránku vycentrovat. Nevím, jak blbě se čte... Zatím je fórum takřka prázdné, ale na čitelnost by to nemělo mít vliv.
> „Web je prošpikovaný soc. sitěma a je (i právě proto) pomalý
Tlačítka sociálních sítí tam mám kvůli mé FB stránce, která je s webem propojená. Stránka je i na Google+. Facebook bohužel používá tunu skriptů, které zatěžují počítače návštěvníků, s tím já však nic udělat nedokážu...
> „V menu chybí tlačítko na úvod/index.
Odkaz na úvodní stránku je v názvu webu úplně nahoře. Na domovskou stránku neodkazuju, protože se jedná pouze o rozcestník na hlavní části webu s odkazy na sociální sítě.
> „Nevím, proč máš obrázky s textem "New, Nová funkce" a přes to jakési ozubené kolečko.
To „ozubené kolečko“ je hvězda. Web je ještě v plenkách, potřebuju najít nějaký dobrý vzhled, který by vystihoval téma webu, případně najít nějaké tutoriály na plnohodnotnou tvorbu vlastního vzhledu (třeba i v angličtině), které bych uměl upravit podle vlastního vkusu. Také potřebuju najít nějaké obrázky, které by vystihovaly téma článku. Tyhle obrázky pochází z doby, kdy jsem na tvorbu používal GIMP, který je ohledně funkcí o něco pozadu za Photoshopem...
> „Rozcestník s jazyky vyhoď (zdržuje a je k ničemu), dej vlaječku do hlavičky.
Rozcestník bych tam rád nechal, neboť neznám způsob, jak vybrat jakyz webu automaticky na základě jazyka návštěvníka... Vlaječka do hlavičky? Super nápad, kdybych věděl jak na to... Zde se odvolávám na předchozí citaci.
> „Nelíbí se mi pozadí, ale to je věc názoru.
Je dost strohé, to uznávám. Jedná se o extrahovanou texturu ze hry, graficky upravenou pro světlejší odstín. Zde se taktéž odvolávám na předchozí citace.

han5vk:
> „Prvé dve pokusy skončili Request Timeoutom
To bude hostingem. Trpí častými výpadky, což dost narušuje chod webu. Jelikož se jedná o freehosting, kde je nutno předelávat všechny odkazy na novou adresu při přenosu, pak si nejsem jistý ohledně změny hostingu. Jsem líný tvor, který nerad řeší banality s funkčností odkazů při přenosu...
> „potom sa načítala obyčajná wordpressácka šablóna, ktorú vidím takmer na každom 4. webe
Ta šablona je jednoduchá, umí pár základních věcí, jako je vlastní menu v záhlaví a vlastní patička. Uvažuju o změně, ale nedaří se mi najít správnou šablonu, natož nějaký dobrý tutoriál, který popisuje vešteré možnosti WordPressáckých šablon pro vlastní tvorbu.
> „Nepáči sa mi do očí bijúce pozadie s nejakým hrdzavým plechom alebo čo je to.
Jsi další, kdo na to upozornil. Změna je nutná, obávám se však, že nenastane okamžitě. Musím nejdřív najít nějaké dobré úložiště WordPressových šablon, případně nějaký dobrý tutoriál, který popíše všechny možnosti šablon využitelné při vlastní tvorbě.
> „Reklama hore dosť otravuje, celá stránka je hrozne pomalá.
S reklamou nic udělat nejde, ta tam musí dle pravidel IC zůstat. IC mi doporučil jeden známý. Říkal, že reklama tam sice je, ale jedná se pouze o proužek nahoře na stránce, takže se do kontextu stránky nese*e, jako je tomu u jiných freehostinzích. Nevýhoda je, že hosting je pomalý. Ale to se dá zkousnout.
> „Dobrý freehosting by som navrhol asi php5.cz, nemáš tam zasa tak veľa miesta(neviem ale, koľko má Tvoj web, možno ti to nebude postačovať) a možností, ale je tam php5, mysql, phpmyadmin a podobné veci.
Já chci web užívat také jako úložiště, kde je možné si něco stáhnout. Na stránkách IC.cz se můžete informovat o velikosti schránky, která je pro moje potřeby dostačující. Do úložiště bych si nahrál nějaké nástroje pro práci se hrou, včetně programu GtkRadiant (Informace na české Wikipedii). Také je tu ten problém s přenosem mezi hostingy. Zatímco u placených hostingů s doménou druhého řádu je to hračka, u freehostingů je nutné nejdřív předělat všechno nastavení na novou adresu. Toho se chci vyvarovat. Navíc PHP5 se zdá být hosting primárně určen na vývoj a provoz vlastních PHP aplikací, dle názvu...
> „Ja tam mám svoje stránky už asi dva roky a nezaznamenal som aby to padlo
Mohl bych je vidět? Pro inspiraci ;-)
> „nie sú tam žiadne reklamy
Tomu moc nevěřím. Freehostingy musí z něčeho žít, většinou žijou z reklam. Jestli tam opravdu nejsou reklamy, potom nejspíš jede na nějakých dotacích, které vybírá od dobrovolníků...
Taurus
Profil
CZghost:
Říkám ti jen základní věci, které jsou standardem ve tvorbě webu. Člověk nebude zkoumat adresy tvých odkazů, aby zjišťoval jak se co otevře. Samozřejmě vím, že odkaz na úvod máš nahoře, ale lidé ho mají rádi i v menu... A takto bych mohl pokračovat. Celkově se tomu říká použitelnost.

A že s FB nic nedokážeš? Vlastní web mám taky propojený s facebookem, ale nikde tam nemám jakési like tlačítka apod.
CZghost
Profil
Taurus:
> „Člověk nebude zkoumat adresy tvých odkazů, aby zjišťoval jak se co otevře.
Chápu. Každý by ale měl kontrolovat stavový řádek svého prohlížeče pro ujištění, že odkaz nevede jinam, než je uvedeno v textu odkazu či jeho popisku. To mám splněno.
Menu je tvořené programem, tudíž bych tak potřeboval do programu ještě přidat funkci grafického označení pro odkazy do nové karty (klacicky je to šipka ven z obdélníčku).
> „Samozřejmě vím, že odkaz na úvod máš nahoře, ale lidé ho mají rádi i v menu...
Pokusím se o to, až najdu správnou šablonu nebo tutoriál na tvorbu vlastní.
> „Vlastní web mám taky propojený s facebookem, ale nikde tam nemám jakési like tlačítka apod.
Ty tlačítka mají usnadňovat manipulaci se sociálními sítěmi. Účelem sociálních sítí je sjednotit skupiny lidí podle jejich názorů, zájmů, atd. Facebook sice tuto podmínku splňuje, ale nebere ohled na uživatele, kteří mají slabší počítače a zkrátka tu tunu skriptů neutáhnou. Já patřím zrovna k těm, ale chci jít s dobou. A doba je taková, že sociální sítě jsou prostě všude, i na novinových stránkách...
margin
Profil *
CZghost:
Každý by ale měl kontrolovat stavový řádek svého prohlížeče pro ujištění, že odkaz nevede jinam, než je uvedeno v textu odkazu či jeho popisku.
To jako fakt? Já bych na to nespoléhal.
Živá ukázka http://kod.djpw.cz/kec-
kód http://kod.djpw.cz/kec
<a href="http://www.seznam.cz" onclick="window.open('http://www.google.cz'); return false">Seznam</a>
CZghost
Profil
margin:
Páni... To abych si kontroloval, kde se ve skutečnosti nacházím :-)
<a class="fbb" href="https://facebook.com/" onclick="window.open('http://fejs.buk.com/'); return false;">Přihlas se na Facebook.</a>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0