Autor Zpráva
epoxman
Profil
Dobrý den chtěl bych se zeptat, jak udělat design, který je "koukavý". Nevím jestli nemám grafický cit, ale moje práce se mi moc nelíbí, chtěl bych kdyby někdo zhodnotil tento design, neni to nic moc, jsem amatér a chtěl bych se zeptat v čem dělám chyby, co udělat jinak a co dělat a co ne, jakým směrem se dále zaměřit atd.

Moc všem, kteří si na mě udělají čas děkuji. :)
quatzael
Profil
epoxman:
To jsi se trochu netrefil do vlákna..


Pokud bych měl stručně shrnout celej Tvůj problém, tak i když nemáš nějaký spešl grafický cítění, vždycky se dá docílit požadovanýho výsledku.
1. rozhlídni se po internetu na weby, který vypadají dobře, a kde vidíš, že jsou graficky "promakaný"
2. důkladně analyzuj co na nich vypadá dobře, proč to zrovna vypadá dobře a maximálně si všímej detailů.
3. taky si všímej jestli na těch webech je taky něco co nevypadá dobře a co je to konkrétní příčinou proč to nevypadá dobře.
4. zkus vytvořit svůj vlastní design na základě těchto poznatků (klidně i v tom inkscapu, i když asi není úplně nejdokonalejší, tak při odpovídajícím úsilí se tam snad dá vytvořit prakticky všechno co k aktuálnímu trendu moderního webdesignu potřebuješ)
5. nebuď taktvaný quitter, tzn. nevzdávej to, když se Ti to po pár pokusech nepodaří. Důležité je umět vytrvat a dotahovat věci do konce.

Takže obecně moje rada zní: velmi důkladná analýza a vytrvalost.. Bez toho to opravdu nepůjde, pokud nejsi nějak nadanej (a jak sám píšeš tak asi nejsi)


Jinak detaily nespočívají jen v tom, že koukáš na každej pixel. Důležité je umět si všímat toho, proč i jednoduchý typ rámečku vypadá líp než nějaký složitě vybarvený a vystínovaný. A taky proč něco samostatně vypadá úplně jinak než když je to skombinovaný s ostatními částmi.
nemeja
Profil
Trendy na webdesignerwall.com

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0