Autor Zpráva
majja01
Ahoj trochu jsem se nudil a udělal jsem si svoje stránky.
Zajímá mě váš názor na vzhled.
web: marian.hys.cz

ps: nefunguje mi favicon a nevím proč nalocalu funguje.
Díky majja01
final
Ahoj, stránka sa mi páči i keď tam nič nie je. Ale efekty nie sú tvoje, a hover efekt na menu sa mi moc nepozdáva. A ten jQuery kód by sa dal skrátiť o tretinu :)
majja01
final:
Moc děkuji
Jenom efekt menu je od tud.
Jenom nevím jak zkrátit to jquery :( může te pomoct?
IdemeNaHavaj
majja01:
Jenom nevím jak zkrátit to jquery :( může te pomoct?
napriklad takto ale musel by si si premeniť <footer> tiež na <section> a ku každému <li> dať id rovnaké ako id <section>
 $("li").click(function() {
      var idcko = $(this).attr("id");
      $("html, body").animate({
          scrollTop: $("section#"+idcko).offset().top
      }, 500);
  });
majja01
IdemeNaHavaj:
díky už to mám hotové
margin
Profil *
Používáš písmo Raleway, to však neobsahuje české národní znaky, některé prohlížeče se s tím vypořádavají lépe, jiné hůře, ale vždy je to poznat.
Píše se "O mně".
Obrázky je vhodné zmenšit v grafickém programu, nedí vhodné nechávat to na prohlížeči, hlavní důvod je rychlejší načtení při pomalejším připojení, další důvod je, že trochu lepší grafické programy umožňují vybrat si z algoritmů pro zmenšení obrázků.
ený programátor, designer a fotograf“, ale že slovo fotograf je odkazm jsem poznal, až když jsem čučel do zdrojáku, nenapadlo mě po něm šmejdit myší.
Používáš HTML5 elementy s nedostatečnou podporou v prohlížečích, to na IE kašleš, nebo to budeš záplatovat přilinkováním jinak zbytečného skriptu?
majja01
margin:
Používáš písmo Raleway
Ano ale ve ff to bylo k nepoznání od sans serif každopádně jsem to změnil na open sans.

Píše se "O mně".
V první třídě jsem si to zafixolval a né a né odnaučit ;-) stejně jako vítejte

Obrázky je vhodné zmenšit
okej hotovo

slovo fotograf je odkazm
To jsem udělal nechtěně (emmet)

Používáš HTML5 elementy s nedostatečnou podporou v prohlížečích
No můj web určitě nebudou prohlížet staré babky s IE 6 ;-)
Stejně by si to ten microsoft měl uvědomit že furt dělat něco extra pro jeho prohlížeč je na nic.

Jinak díky
margin
Profil *
majja01:
Ano ale ve ff to bylo k nepoznání
Zkušené oko to pozná. Proč vůbec používáš embedované písmo, které je podle tvých slov k nepoznání od výchozího písma?

„Obrázky je vhodné zmenšit“
okej hotovo
Jsi na dobré cestě, obrázek nyní pro pozadí o rozměrech 200×200px používáš obrázek 500×500px. Protože je každému putna, čím, jak a kdy jsi to fotil, tak můžeš uložit zmenšeninu bez EXIFu, a já osobně bych ubal na kvalitě obrázku, místo 95 bych dal něco asi tak 90.

„slovo fotograf je odkazm“
To jsem udělal nechtěně (emmet)
Ale doporučil bych změnit barvu odkazu (zkus třeba #ffd, #dfe, #dff, ...) a přidat nějaký decentní hover, třebas změnu barvy a zmizení podtržení.

„Používáš HTML5 elementy s nedostatečnou podporou v prohlížečích“
No můj web určitě nebudou prohlížet staré babky s IE 6 ;-)
Ani v IE8 tvůj web nevypadá nejlíp.

Stejně by si to ten microsoft měl uvědomit že furt dělat něco extra pro jeho prohlížeč je na nic.
Jsi to ty, kdo použil na svém webu něco extra a z čeho nemáš žádný užitek ani ty, ani návštěvníci tvého webu.

Můžeš přidat vlastní chybové stránky namísto stávajících 403 a 404.
majja01
Web byl přesunut na marian.own.cz
margin:
Vše je hotové :D
han5vk
Jenom nevím jak zkrátit to jquery :( může te pomoct
Skúšal si ho zmazať? Načo ho potrebuješ, na odscrollovanie a ten nezmyselne točiaci sa avatar(tak nie, ten beží na CSS3 ktorý moj IE8 nerozchodí)? Bez JS sú z menu nejaké artefakty, zasekáva sa hover efekt.

Dizajn sa mi okrem farieb veľmi nepáči, respektíve nie na desktope. Mám tu kopec miesta na FullHD monitore a dostanem jednu vetičku v strede celej zelenej obrazovky. Ak sa chcem dostať ďalej tak scrollujem(?) pol strany. Tento layout zapni ako verziu pre malé displeje (tam by to možno bolo intuitívnejšie) a vymysli lepšie rozloženie miesta.

Celkovo na webe skoro nič nie je, no zaujala ma veta „Programuju v html, css, php, javascript,atd.“ HTML a CSS nie je programovanie, ale kódovanie. Aké sú tvoje schopnosti v PHP, JS, máš poňatia o OOP, aké jazyky sú 'atd.' ? Neber to ako výčitku, ale takéto výroky nepôsobia vierohodne, tak ma to zaujíma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: