Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Ahoj,

muzu Vas poprosit o nakouknuti na http://www.tomasnikl.eu/ a napsani Vasich dojmu? web je responsivni.

Diky moc,

t.
DJ Miky
Profil
1) Správně je „O mně“, ne „O mě“.
2) Na stránce Kontakt je dvakrát pod sebou stejný formulář.
3) Ve Firefoxu se mi ikonky sociálních sítí vedle kontaktního formuláře zobrazují špatně, respektive jejich text se zobrazuje vedle přes formulář: http://i.imgur.com/T9rpvPf.png
slovakCZ
Profil
Dekuji,

1) uz jsem byl upozornen, opravil jsem
2) Ano, vim o tom. mam uz v GITu verzi, kde je misto formulare v paticce kratky text o me. zatim nenasazeno
3) dekuji moc za upozrneni, opravil jsem si to

TNi
Kcko
Profil
slovakCZ:
Vadí mi to pozadí, při scrollovaní stránkou jak se hýbe, velmi mne to ruší a bolí mě z toho oči, jinak je to docela příjemné a koukatelné.
slovakCZ
Profil
Kcko:
dekuji za nazor, s tim pozadim me to trosku mrzi. Uz pri testovani jsem mel od kolegu response na to, ze je jim to neprijemne, tak jsem ho jeste vice zjemnil a zesvetlil a celkovy efekt i zpomalil. Ocividne to neni dostacujici a pokud takovych nazoru bude vice tak nad tim jeste budu muset pouvazovat. Zadny benefit to neni a pokud to odradi od cteni textu tak se ho vzdam.

Diky,

t.
Str4wberry
Profil
1) Na některých stránkách je „O mně“, jinde zase chybná varianta „O mě“.
2) Není mi jasný význam Google mapy v zápatí stránky.
3) Hover efekt u něčeho, co nejde prokliknout, je matoucí. Na stránce ceník v tabulce dokonce působí značně rušivě.
slovakCZ
Profil
1) dekuji za upozorneni, sjednocuju to :o)

2)
- mapka tam je (resp. byla myslena) ze 2. duvodu. 1) byl ten, ze jsem chtel znazornit svou adresu pro misto schuzky. Jelikoz ale bydlim na kraji Prahy, tak schuzky i tak resim jinde a tak jsem na mapku uvedl adresu, kde nejcasteji schuzuji. 2) duvod byl ten, ze jsem chtel paticku trosku natahnout z duvodu efektu pro scrolovani (je pouzit na HP a funkcni pouze na velkem monitoru). Scrolujete dolu a paticka vyjizdi nahoru, s kratkou patickou to nemelo takovy efekt:
http://awesomescreenshot.com/07f1ut4eab
http://awesomescreenshot.com/0381ut4nee
http://awesomescreenshot.com/0f51ut4g1c
http://awesomescreenshot.com/0521ut4if6
jelikoz na mapce mam nejakou kavarnu bez poradneho vyznamu, tak mapka zustala jen kvuli 2. duvodu a premyslim co tam dat misto ni. nehlede na to, ze na pomalejsich zarizenich zpomaluje mapka vykon. Musim vymyslet co misto ni, opravdu tam v tuto chvili mapka nema vyznam

3) dekuji za nazor a ztotoznuji se s nim. Tabulka neni tak rozsahla aby byl nutny hover efekt. Ten by se hodil pravdepodobne v pripade, kdy by v tabulce bylo malo dat, byla by dlouha a uzivatel by se mohl ztracet v tom, jaky prave cte radek...

T.
Jan Tvrdík
Profil
slovakCZ:
Ty animace bych asi vyházel úplně všechny. Nemám rád tyhle pomalu nabíhací efekty, neladí s tím, jak rychle se pohybuji.
Správně se píše Git, nikoliv GIT.
ad „VY + JÁ + kafe = NEWS BUSINESS“ – nemá to být spíš „new business“?


slovakCZ:
Tabulka neni tak rozsahla aby byl nutny hover efekt.
Ten finální hover efekt je v pohodě, problém je ten nesmyslný přechod.
slovakCZ
Profil
Jan Tvrdík:
dekuji za nazory:

- animace: plynule hover efekty urcite ponecham. O animaci pohybu pozadi mozna stahnu uplne... mam negativni reakce na to, ze se lidem pak spatne cte text pry protipohybu pozadi
- GIT vs Git. Ano, mate pravdu. Nevim proc, ale mam vsugerovane same velke, asi i proto, ze jsem pracoval s SVN kde pismena znamenaji zkratky a tudiz velke :)
- New business :o) mate pravdu, "S"ko se mi tam pripletlo
- hover efekt jsem dal na tabulce uplne pryc, 1. byl agresivni (kdyz uz tak jen sedy) a 2. tabulka je hezky citelna i bez hover efektu

Dekuji za odpoved.

T.
joe
Profil
Trochu mě první návštěva překvapila, protože v podobném stylu mám navržný svůj ještě nezveřejněný web, takže to vezmu v bodech:

- Ten odstín červené mi přijde docela nudný.
- Někde se tu diskutovalo, co by měl kodér umět a já mimojiné zmiňoval, že češtinu, která ti evidentně dělá problémy a web díky tomu působí (aspoň na mě) špatným dojmem. Problémy: předložky na konci řádku, mě/mně, atd.
- To hýbací pozadí při skrolování ruší.
- Některé části stránek jsou přestínované a to k flat designu moc nepasuje.
- Moc se mi nelíbí ty CSS přechody, například na odkazech, kdy z červeného uděláš modrý.
- Na adresu existuje tag <address>.
- Na stránce kontakt máš dvakrát e-mailovou adresu (a formulář), jednou se zavináčem, podruhé s (at), ale ani v jednom případě není klikací.
- Textareu lze roztáhnout kamkoli, lepší by bylo to omezit pomocí max-width.
- Text u pinu "Na kafe sem" se nedá přečíst a proč je na pinu oranžová, která se snad nikde jinde nevyskytuje?
- Google Maps API v3, nikoli "Google map API v3".
- Na úvodní stránce se pyšníš bodem MODERNÍ RESPONSIVE DESIGN", ale pokud zmenším prohlížeče, web je rozbitý. Osobně nejsem zastáncem toho, aby se mi web měnil pod rukama, pokud zmenším okno prohlížeče.
- Některé prvky mají efekt po najetí, nejsou ale klikací, uživatele to může trochu zmást.
- Možná mi dokážeš odpovědět, co vede lidi k neustálému psaní $(document) pod sebe namísto využití proměnné?

Jinak to není špatné.

---
(Pište prosím všichni e-mail, ne email, vypadá to hrozně)


- Proč JavaScriptem odstraňuješ labely? (Tyto tzv. moderní formuláře jsou nepoužitelné, kliknu, napíšu písmenku a už nevím co tam mám vyplňovat)
- Na otázku "Jste robot? (Ano / Ne)" odpovídáš "NE", takže jak?
slovakCZ
Profil
v prvni rade dekuji za nazor!

- me se cervena libi, pravdepodobne vec vkusu. Me graficke citeni neni ovsem nic moc, to je mozna ten duvod :)
- i kdyz jsem byl v CJ dvojkar, tak uznavam ze ma cestina neni dokonala. Dovolim si ovsem nesouhlasit s predlozkami na konci radku. Jsem toho nazoru, ze by se to nemelo az tak resit. Web nejsou noviky. Nehlede na to, ze bez pouziti JS si to nedovedu moc predstavit jak bych to osetril. Web je responsivni a texty se tedy zalamuji dle potreby. Davat za kazdou spojku/predlozku pevnou mezeru mi prijde nesmyslne a kontrolovat to a opravovat pomoci JS mi prijde zbytecne
- ano, odezvy na pozadi mam. Udajne se zle cte text. Budu s tim neco delat
- prestinovane stranky? tim pravdepodobne myslis stranku sluzeb a ty vyrezy s tmavym pozadim. Za me jsem s tim spokojen, ovsem dekuji za nazor
- css prechody na modrou. tady to uznavam, moje chyba ze jsem nezmenil default modrou, ktera je z bootstrapu. Se zbytkem jsem celkem spokojen
- address neni jediny tag, ktery mi tam chybi. Rad bych html venoval jeste nejaky cas a opravil chyby, ktere tam jsou. nadpisy, nevhodne pouziti <hr> a kopa dalsich...
- dekuji za upozorneni, uz mam take napsane v poznamkach.
- roztazeni textarey. Dekuji za hodnotnou pripominku. To by me nenapadlo
- mapa pravdepodobne pujde uplne pryc. Nema tam zadny velky vyznam. S oranzovou v pinu mas pravdu, naprosto mimo
- Google Maps API v3. Dekuji za upozorneni
- responsive. Ja se responsivnimu webu nebranim. Pokud to ma smysl tak to uprednostnim pred 2. webem pro mobily (uz jen z duvodu nakladu pro klienta napr). Pokud na to ale web neni staveny, je nesmysl delat za kazdou cenu responsivni design. Blogy, nebo osobni stranky, ktere jsou strukturovane jak ta moje jsou na to dle meho nazoru naprosto idealni. Pro slozitejsi weby je responsive naprosty nesmysl a stoji za to udelat orezanou verzi jen pro mobily. U meho webu je pouziti responsive design dle meho nazoru na miste. Pokud se ti nejaka stranka nezobrazuje koretkne tak to se omlouvam, budu to muset jeste jednou projit, ale nevim o zadne chybe, asi jsem neco prehledl
- hover efekt -> neni klikaci. Dekuji za nazor, nejsi 1. kdo to pise.
- k psani $(document) me vede zvyk. :o) dekuji ze si nakoukl i do minimalizovaneho JS.
- e-mail vs email. nevim proc, ale prijde mi prirozenejsi bez pomlcky

Dekuji moc za cas venovani memu webu!

T.
Jan Tvrdík
Profil
slovakCZ:
nedovedu moc predstavit jak bych to osetril
Vkládat &nbsp; pomocí PHP, např. Texy! to umí.
Plaváček
Profil
slovakCZ:

e-mail vs email

Jen drobnost: http://ottocopy.cz/3-veci-co-me-ser-trapi
joe
Profil
Plaváček:
Měl jsem pocit, že jsem někde četl, že je povlený už i tvar bez spojovníku. Takže to nebudu hledat a doufám, že není :-)

slovakCZ:
me se cervena libi
(mně), nemám nic proti červené, psal jsem o jejím odstínu

Jsem toho nazoru, ze by se to nemelo az tak resit.
Proč? Čeština je hezký jazyk a proč nedodržovat i pravidla? Nemusíš kontrolovat nic, stačí napsat funkci, která ti pevné mezery doplní, je to záležitost serveru, ne klienta.

- prestinovane stranky? tim pravdepodobne myslis stranku sluzeb a ty vyrezy s tmavym pozadim. Za me jsem s tim spokojen, ovsem dekuji za nazor
Tím jsem myslel stín pod menu, vnitřní stín v tom výřezu, o kterém píšeš. Pokud chceš mít web ve stylu flat designu, pak se tam ty stíny nehodí. Mícháš jedno s druhým.

responsive. Ja se responsivnimu webu nebranim...
Nemám nic proti responsivnímu webu. Jen bych onu responsivitu využíval jen v případě opravdových zařízení. Tím myslím, že by se aktivovala jenom v případě, že budu opravdu používat mobilní zařízení a když jsem na PC, radši vidím plnou verzi v jakémkoli případě, ikdybych měl okno velmi malé. To je ale věc názoru.
U tvého webu jsem spíš myslel to, že když si ho otevřu v prohlížeči a to okno následně zmenším, pak je web rozbitý (v aktuální verzi Chrome).

k psani $(document) me vede zvyk. :o)
To je špatný zvyk, při každém takovém volání se vytváří pravděpodobně nový další jQuery objekt, zkrátka je to zbytečné.

Jinak si myslím, že máš nepříliš vhodnou doménu :-)
LukasK
Profil
Je trochu škoda, že tři největší prvky na úvodní stránce vlastně nic neznamenají, protože nikam nevedou. Jinak bych zvětšil line-height u odstavců - hlavně u CV a referencí, tam je to hodně nepříjemné na čtení. A CV bych zestručnil, je tam toho textu moc, to se nikomu nebude chtít číst :)

Box Buďte v kontaktu na úvodu, pod textem je dobrý prostor pro fotografii. U ikonek pro sociální sítě se při najetí na "znak" v kolečku mění kurzor myši z ručičky na šipku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0