Autor Zpráva
Ondřej Mareš
Profil
Zdravím,
Jsem začátečník a chtěl bych zhodnotit moje stránky www.ondra-mares.maweb.eu, hlavně vzhledem a přehledností, ne zdrojákem,
protože zdroják je vyvořený i pomocí php tak nebude tak přehledný.
Děkuju za jakoukoliv kritiku a rady na vylepšení.
LudekBrno
Profil
Ondřej Mareš:
Omlouvám se, že budu stručný, ale netroufám si hodnotit web nějak odborně. Nicméně z mého laického pohledu musím říct, že mě design, funkčnost a barevné provedení velmi překvapilo a to příjemně. Podobný design se moc často nevidí a zejména barevná kombinace černo-zlatá tomu dodává jakousi exkluzivitu. Za mě máš rozhodně palec nahoru a nevím moc, co bych na tom kritizoval a to tím spíš, pokud jsi začátčník :-)
lionel messi
Profil
Dodám svoj laický postreh:

- kombinácia farieb ok, pekná favicona, ale po načítaní pozadia ani neprečítam, že sa voláš Ondra a keď to nie je načítané nevidím priezvisko (ale ako som už písal vedľa - mám istý hendikep zraku :))

- tvoja vlastná fotka mi príde akási orezaná

Bez ohľadu na tieto pripomienky ma web zaujal, ako už píše kolega

LudekBrno:
barevná kombinace černo-zlatá tomu dodává jakousi exkluzivitu
Možno by som zvážil ešte ten vrch ale inak veľmi dobre zvolené farby, jednoduché, prehľadné, slušivé.
Ondřej Mareš
Profil
Děkuju za vaše komentáře.
To logo možná někomu zabrat přečíst dá, ale je schválně useklé, chtěl jsem nějaký takový design :D. A moje fotka je ořezaná, je to školní fotka jinou jsem nenašel a nechtěl jsem ji tam dávat celou, ale taky se mi tam moc nezdá musím najít jinou (nějakou kvalitnější).
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Ondřeje Mareše:
1) „Verbum je aplikace na učení slovíček.“ — Jakých? Českých? Řeckých? Latinských?
2) Písmu definovanému v pixelech nelze v některých prohlížečích měnit velikost, lepší jsou třeba procenta.
3) Hlavička plus menu jsou dohromady tak hrozně vysoké, že když kliknu na položku menu, ani se nedozvím, že se něco načetlo, protože se mi to odehrává pod dolním okrajem obrazovky. Pokud v menu neplánuješ víc než tři položky, možná bych zkusil vymyslet logo takové, aby se vešlo vlevo vedle menu, a i tehdy bych vše udělal nižší (logo i menu stejně vysoké, dejme tomu dvě třetiny současné výšky menu). A to logo bych fakt udělal čitelné.
4) Otevírat jednotlivé stránky do úzkého sloupečku pod příslušnou položkou vodorovného menu je zajímavý fórek, myslím ale nevyvažuje ztíženou přístupnost.
5) Asi bych změnil pořadí položek menu na O mně, Výtvory, Kontakt, nebo možná na Výtvory, O mně, Kontakt.
6) Ta zlatá barva svoje kouzlo má, možná bych ale přece jen zkusil, zda texty nebudou lépe čitelné, když bude malinko světlejší.
7) Jestli máš s webem nějaké dlouhodobější plány, měl bys co nejdříve zauvažovat o vlastní doméně. Budeš-li stěhovat web ze subdomény na vlastní doménu až po letech, budeš muset řešit přesměrování (doporučuji pročíst podmínky současného hostingu!), co s dosud získanými zpětnými odkazy a přes veškerou snahu velmi pravděpodobně utrpí pozice ve vyhledávačích, do té doby získané (více na téma „změna adres a SEO“ třeba v článku Martina Kolčaby Redesign může zabíjet SEO).

Můj celkový dojem: Nějaké nedostatky to má, ale jako prvotina šestnáctiletého kluka je to dost dobré.
Ondřej Mareš
Profil
Petr ZZZ:
Diky za rady, ještě na tom zapracuju. S tím přestěhováním nad tím jsem zatím moc nepřemýšlel, i když mě to u napadlo, web funguje teprv pár dní. Táta si asi před týdnem zakládal doménu, tak ho požádám o vlastní (měl jsem to v plánu, ale moc děkuju za ty stránky o přesměrování).
"Verbum je aplikace na učení slovíček." - na učení slovíček jakýchkoliv (asi bych to tam měl napsat)
S tím písmem to jsem nevěděl, změním to.
Mám docela velký monitor, tak se mi to nezdálo až tak vysoké, problém je, že nemám kde to otestovat, protože z naší domácnosti malé monitory už zmizely, jaká výška a šířka se doporučuje?
Dát to logo vedle toho, nevím to už záleží asi na vkusu, ale zkusím to. Tu čitelnost, to bude asi pravda, zkusím na tom ještě zapracovat.
Anonymní
Profil *
Ondřej Mareš:
Mám docela velký monitor
No, nezáleží na velikosti monitoru ale rozlišení :) Ale ano obecně řečeno platí že čím větší monitor, tím větší rozlišení ti umožní, ale nemusí to být vždy pravda. Pokud si to chceš otestovat na pro tebe "menším" monitoru, stačí si snížit rozlišení, či tuším že FF má nějaký nástroj kde si můžeš simulovat více typů zařízení.

jaká výška a šířka se doporučuje?
Poslední dobou letí responzivní design - tj. design který se prostě přizpůsobí každému zařízení, každopádně si myslím že web se šířkou 800-900px je takový "ideál" pro všechny PC(protože už málokdo má monitor s rozlišením pod 1000px). výška, no u té už si takové limity nekladu, protože konec konců vertikální posuvník nepovažuji za takové "zlo" jako posuvník horizontální. Ale nějakou základní výšku bych nechal nějakých 500px. Horší je to pak s telefony a tablety.

Co se týče vzhledu tvého webu, no těžko říct, mě osobně některé prvky připadají prostě kýčovité(např. hlavička - jak se pořád "přebarvuje") další věc co mě hned bouchla do očí je u detailu souboru ke stažení jak tam létá to stahuj, to je naprosto zbytečné a podobné "volovinky" letěly možná před pár lety. Barevná kombinace je odvážná, avšak neobvyklá, což je plus. Jinak souhlasím s Petr ZZZ, musím říct, že na 16 let klobouk dolů
Ondřej Mareš
Profil
Dobře tak podle rad jsem to celkově snížil, logo jsem udělal čitelné, tlačítko stahuj v detailu k aplikacím jsem změnil aby neblikalo a velikost textu nastavuju v procentech - www.ondra-mares.maweb.eu/.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0