Autor Zpráva
denni-cteni.cz
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych Vás touto cestou poprosit o objektivní kritiku k novému internetovému magazínu, který chceme v pondělí spustit. Věřím, že kritika bude objektivní a rozhodně nám pomůže a přispěje magazín vylepšit.

www.denni-cteni.cz
colorshock
Mě se to líbí.. .)

čisté, přehledné...

jen se zeptám, co je to za plugin ty dva bannery po stranách?
joe
Přehledné to je, ale je to šablona Reporter, co chceš tedy hodnotit? Ty dvě místa lákající ke vložení reklamy?
denni-cteni.cz
Profil *
joe:
Fakt, že je stránka z šablony není tajemství, stejně tak jako není umění to zjistit při prvním pohledu do zdrojového kódu. Nicméně i s ní bylo dost práce, jedna věc je, jak to publikují, druhá v jaké verzi to dostaneš. Je tam vcelku složitý pageBuilder.

colorshock:
Dělali jsme to přímo na míru k tomuto projektu. Jednoduché css, js.
lionel messi
1. Vyhľadávací box mi príde trochu málo kontrastný a nalepený na submit tlačítko (ale focus efekt je zaujímavý).
2. Červená na veľkej ploche trochu ťahá oči, v boxe s článkom navyše používaš málo kontrastné písmo (nepoužívaj priehľadnosť)
denni-cteni.cz
Profil *
lionel messi:
Díky moc! :) Máš pravdu, zapracuji na tom.
Petr ZZZ
1) Čtyři sloupce obsahu plus dva banery po stranách – to dělá při zvolené velikosti písma víc než 200 znaků na šířku stránky. Dám-li si stránku tak velkou, aby se mi nezobrazil vodorovný posuvník, nevidím písmenka, ale mrňavé blešky. Samotné písmo přitom zvětšit nelze, lze jen zůmovat celou stránku.
2) Otevřu-li tři stránky zároveň, roztočí se mi větrák tak, že se bojím o zdraví svého počítače. Předpokládám, že za to můžou v první řadě ty tuny JavaScriptu (mám pocit, že i fixní pozadí umí potrápit procesor).
3) Chtělo by to uvést provozovatele. Na stránce Autoři a redakce nevidím jediné jméno.
4) Celkový dojem: Zdá se, že web by mohl být obsahově zajímavý, ale nemám šanci to ověřit, protože prchám kvůli špatné přístupnosti a protože nemám rád stránky, které trápí větrák mého počítače.
denni-cteni.cz
Profil *
Petr ZZZ:
Nemyslím si, že by to s čitelností bylo tak hrozné, jak uvádíte, web je příjemně responzivní a při menším rozlišení se krásně zmenší, což jsme testovali mnohokrát. Co se týče té přístupnosti a doby načtení, s tím souhlasím, nicméně jsme zoufalí, již od včera nad tím sedíme a děláme různé úpravy a předělávky, abychom to alespoň částečně optimalizovali. Provozovatele uvedeme, ale seznam redaktorů a autorů tam je.
Petr ZZZ
Reaguji na denni-cteni.cz:
„Provozovatele uvedeme, ale seznam redaktorů a autorů tam je. “

Koukám, že jsi změnil cíl odkazu v patičce s anchor textem Autoři a redakce – ještě před chvílí vedl na adresu http://denni-cteni.cz/redakce, kde žádní autoři uvedení nejsou:

„web je příjemně responzivní a při menším rozlišení se krásně zmenší“
Tak tohle já nezjistím, protože mám na malé obrazovce nastaveno rozlišení vysoké. — Píšu ti, jak web vnímám. Jak s tou informací naložíš, je samozřejmě na tobě.
denni-cteni.cz
Profil *
Petr ZZZ:
Určitě děkuji za tu věc, nicméně jak říkám, my jsme to řešili a nakonec se to povedlo vyřešit tím, že je web vcelku dobře responzivní. Problém však nastává při načítání, které je mnohdy opravdu na dlouho.
Plaváček
denni-cteni.cz:

Web je přehledný, ale číst se to nedá. Kupříkladu po přečtení článku o Francii http://denni-cteni.cz/2013/10/jedna-z-nejznamejsich-republik-francie/ se mi udělalo špatně. Uniká mi jeho smysl a hlavně cílová skupina.

Učinil jsem ještě druhý pokus, abych se dozvěděl něco podnětného o Bangkoku http://denni-cteni.cz/2013/10/nejlidnatejsi-mesto-v-thajsku-bangkok/, což byla vážná chyba.

Věnoval bych asi větší péči výběru redaktorů, než starosti, aby web byl plně responzivní.
denni-cteni.cz
Profil *
Plaváček:
Toto jsou pouze demonstrativní články, které nahrazují lorem ipsum. Redaktoři, které tam jsou ještě žádný článek nevytvořili. Toto bylo pouze k naplnění. Plánujeme od pondělí vydávat články. Zatím by to mělo cca 25 článků týdně.
Petr ZZZ
Reaguji na denni-cteni.cz:
Zdá se, že problém s vodorovným posuvníkem jsi vyřešil, už to přečtu.

Plaváčkovu kritiku obsahu musím žel potvrdit. Text o Francii je psán velmi neuměle a obsahuje hrubé věcné chyby: Rada bezpečnosti OSN není pěti-, ale patnáctičlenná (pět je stálých členů); Normandie není město, ale historická provincie; odvážné mi přijde také tvrzení „většinou zde najdete katolíky“ – Francie je snad jedinou demokracií světa, která je skutečně sekulární, podle Wikipedie 41 % Francouzů považuje existenci boha za vyloučenou.

Vzhledem k tomu, že přinejmenším Google už mnoho stránek webu indexuje, vnímám produkci „lorem ipsum“, které se tváří jako skutečný obsah, jako velmi problematickou. Podobně neseriózní přístup může poškodit potenciál velmi hezké domény dlouho do budoucna, zkus se nad tím zamyslet.

Pod tvou zdejší IP jsem napočítal 85 přezdívek a vypadá to, že minimálně polovina z nich, možná všechny, skutečně patří tobě – proč tohle pro pána Švejka děláš?
denni-cteni.cz
Profil *
Petr ZZZ:
Já čekal, až mě na to někdo upozorní. :-) Nečekal jsem tolik, ale za ty roky možná ano. No, vždycky přemýšlel jaké mám přihlašovací údaje a nikdy jsem si nevzpomněl, chtěl jsem mít vždy nick, který je k příspěvku. Nicméně jsem si to vždycky opodstatnil tím, že nikoho stejně nepodvádím, tak bude jedno jestli napíšu kubikmi nebo denni-cteni.cz, stejně je to spíš informační charakter. :-)

Je nějaká možnost to vše hodit pod jeden nick? :-)
Petr ZZZ
„Je nějaká možnost to vše hodit pod jeden nick? :-) “
Nevím, možná by to uměl někdo udělat (já tu možnost nemám), ale asi bude lepší zeptat se v samostatném vláknu.
denni-cteni.cz
Profil *
Jasně. :-) Já zkusím zapátrat po př. údajích, abych nedělal guláš. :-)
joe
denni-cteni.cz:
Nicméně i s ní bylo dost práce, jedna věc je, jak to publikují, druhá v jaké verzi to dostaneš. Je tam vcelku složitý pageBuilder.
Šablona není tvůj výtvor a proto se tady nerady hodnotí. To pokud je někde na pozadí nějaký složitý pageBuilder není v rámci hodnocení podstatné, tady se hodnotí, alespoň dle mě, zpracování = grafika a kód.

Šablona na první pohled vypadá dobře, ale po chvíli (ne)zorientování se vůbec nevím kde mám začít číst a co je co.

1. NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY - stihnu přečíst první větu (text se špatně čte) a přeskočí to na další
2. Proč je počet komentářů uvedený jenom někde? Mně osobně třeba počet komentářů nezajímá, na úvodní straně určitě ne a není to rozhodující, zda článek otevřu nebo ne? Proč tam je, když to ani neukazuje správně? Na HP je u článku "MCDonald´s mění dodavatele kečupu" uvedeno 5 komentářů, pod článkem vidím ale jen 3. Facebookové komentování bych dal do pryč.
3. Ten efekt u obrázků je rušivý.
4. Celé je to moc dlouhé, zbytečné a zduplikované a nesjednocené. Nahoře jsou "NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY", v patičce jsou také "NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY", ale u obou je něco jiného. Jaký je rozdíl mezi "ZPRÁVIČKY", "AKTUÁLNÍ ZPRÁVIČKY", atd...
5. Ten tmavý a půlka červeného bloku dole jsou zbytečné, všechno už na stránce někde je, proč to duplikuješ?
6. Po vyhledání klíčového slova ho v případě překlepu musím psát znovu.
7. U hlavního menu je dost zvláštní defekt. Pokud najedu na položku, která má submenu, oddělovače položek submenu jsou tmavší šedou, pokud odjedu, zprůhlední se a teprve po chvíli celé menu se schová. Navíc je tam malá prodleva pokud z menu sjedu - musím ho znovu hledat, najíždět a o to je to horší v případě dalších sub-sub menu apod.
8. Tmavá šipka vedle "Redakce" není vidět.
9. Políčko pro newslettery je šíleně dlouhé.
10. Facebookové tlačítko "To se mi líbí" patří k reklamě?
11. U obrázků není uveden zdroj.
12. V detailu článku to poskočí, než se stihne načíst počet komentářů od Facebooku.
13. Na této se to nějak moc hýbe. Pokud najedu na obrázek pod článkem, pravá strana s "DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY" poskakuje o pár pixelů.
denni-cteni.cz
Profil *
joe:
Super! Díky, zapracuji na tom! :)

1. Zarovnal jsem logo s okrajem odsazení stránky
2. Zviditelnil jsem šipku u redakce
3. Zpomalil jsem animaci (je 3x pomalejší)
4. Přejmenoval názvy sekcí tak, jak odpovídají tomu, co v nich je a k čemu jsou určeny
5. Smazal jsem duplicitní výpisy
6. Smazal jsem horní footer (tmavý) do té doby, než bude mít lepší využití
7. Zmenšil jsem newsletter na celkem 700px a zjednodušil text v něm
8. Zpomalil jsem sekci "aktuálně" na dvojnásobek načítací doby
9. S tím poskakováním nic udělat nemůžu, je to v závislosti, kdy server načte API Facebooku a dosadí do nich čísla (počet komentářů). Nicméně o zrušení FB komentářů stále uvažuji.
10. Výpisy jsem zredukoval, stránka je na výšku mnohem kratší.
11. Upravil jsem sidebar, jeho výpis a název
12. Redakci jsem přikázal u cizích obrázků uvádět povinně zdroj

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: