Autor Zpráva
Vestik
Profil
Zdravím, chystáme se ke spuštění magazínu o RS wordpress www.wp-news.cz . Zajímalo by mě co si o tomto projektu myslíte, popřípadě navrhněte téma na článek...

Pro případné otázky: Ano je to šablona. Ne web ještě není kompletní.
Mistr
Profil
Vestik:
(1) V záhlaví bliká reklama, která tím odvádí pozornost. Musí tam být?
(2) U článků je možnost přidat komentář. K tomu slouží formulář, v němž je uvedeno Email (vyžadováno). Prosím oprav si překlep.
Vestik
Profil
Reklama tam být nemusí, přemýšlím co tam dám jiného. S překlepama počítám, ono přeložit 2000 výrazů za večer má svoje následky...
Amunak
Profil
- Web je příšerně pomalý. Sedím tu prakticky na CESNETu jak žába na prameni, a načítalo se mi to patnáct vteřin. 78 požadavků celkem (3MB) - 24 CSS (300kB), 21 JS (celkem 370kB) - k čemu toho potřebuješ tolik? Nejdéle trvalo to dřevěné pozadí - asi bys ho měl hostovat u sebe a né někde na cizím webu. To pozadí se mi navíc taky odmítá kešovat. Takže při každém načtení stránky stahuju megabajt zbytečných dat.
- Je tam na mě moc stylů. Příliš mnoho rozdílných druhů písma a barviček, to dřevěné pozadí se tam vůbec nehodí a úvodní stránka na mě působí dost chaoticky.
- Barva pozadí se ti neshoduje s obrázkem, takže těch deset sekund tam mám šedo, a pak se načte to oranžové dřevo.
- Nechápu, proč každá stránka vypadá jinak. Na HP je v hlavní části nahoře boxík po celé šířce, pod ním jsou dva sloupce. Na stránce tipy a triky jsou taky de facto dva sloupce (i když vypadají jinak než na HP). na stránce "pro začátečníky" je pro změnu jen jeden sloupec. Pak se ti to tak nějak střídá. Kdybych si měl vybrat preferovaný layout, byl by to ten s jedním sloupcem, protože je to přehlednější a bylo by tam víc místa na úryvek textu, který se mi zdá dost krátký.
- Celkově bych se pokusil zbavit takového toho znečištění, clutteru. Vyhodit nepodstatné informace jako počet zobrazení článku a "lajky". Když článek nemá obrázek, prostě tam žádný nedávejte a vyplňte to tím úryvkem textu.
- "smrsknutý" font, který mají názvy článků, se mi špatně čte.
- Box pro přihlášení je zbytečně výrazný - dost pochybuji, že čtenáři budou mít potřebu registrovat se. Pokud má registrace nějaké výhody, mělo by to tam být napsané.
- Odkazy "práce" a "diskuze" na mě působí jako by tam nepatřily, a jsou tak křiklavé, že je ignoruji jako kdyby to byla reklama.
- Přijde mi zbytečné, aby patička byla "zasouvací" a byla ve výchozím nastavení schovaná. Většina lidí to asi přehlédne.

A co si o projektu myslím? Že je takových webů už dost. A že má ošklivý název (proč je to anglicky?). Navíc WP News a vše co o WP potřebujete vědět mi přijde jako dost podivné spojení. Buď jde skutečně o novinky a zajímavosti ze světa WP, a pak to rozhodně není všechno co potřebuji vědět (ale na to ta stránka nevypadá), nebo jde o web, kde je tradičně "všechno o WP" od návodů, přes šablony, pluginy až po tipy a triky. A pak nedává smysl název.
vestik
Profil *
Amunak přesně tohle jsem potřeboval napsat rychlost jsem stáhnul zhruba na 2 vteřiny. Je to wordpress takže tam prostě vložený věci jsou.
- Dva sloupce jsou u každé kategorie, pokud tam byl jenom jeden příspěvek roztáhlo se to...
.Vzhled chce určitě ještě doladit to vím... a určitě s tím něco udělám¨
- box pro přilášení má své opodstatnění, nějaké šablony a pluginy, které budeme překládat budou dostupné pouze registrovaným uživatelům, je to hlavně infobox, který vypisuje poslední příspěvky od návštěvy a hlavně věci z fóra.
-patičku jsem ještě vůbec neřešil

-název se mi taky nelíbí, vybíral ho investor...
Amunak
Profil
vestik:
Je to wordpress takže tam prostě vložený věci jsou.
To ale pořád nemásí znamenat, že se toho bude tahat tolik. Kde můžeš, alespoň ty velké knihovny zkus projet nějakým minifikátorem. Ale stejně bys je mohl zkusit nějak omezit. Když už tam máš jQuery, k čemu potřebuješ dalších 5 gigantických skriptů? To samé CSS - máš nějaký "hlavní", a pak dvacet dalších, které udělají ještě jednou tolik. Alespoň to zkus udělat tak, aby se vždy načítalo jen to, co je skutečně potřeba. A ne všude všechno. Použíj nějaký nástroj, který ti to změří (většina prohlížečů má nějaké developer tools, které to umí). A vymaž si předem cache, ať skutečně měříš to, jak dlouho to tahá první návštěva. Já teda nevím jak ty, ale když se mi něco načítá moc dlouho (tzn. víc jak ~2 sekundy), odcházím.
Každopádně už je to lepší, koukám, že to pozadí zmizelo, a všechno (až na gravatar) se tahá od vás, takže je to rychlejší. Pořád tam ale mám trochu přes čtyři sekundy.
Vestik
Profil
většinou jsou to soubory pluginů, snažím se teď minimalizovat věci v šabloně, já blázen si myslel že když ji koupím, tak v ní nebude takovej balast jako kdybych ji vytvářel...
lionel messi
Profil
1. All rights reserved by som na českom webe počeštil.
2. Vyhľadávacie tlačítko mi príde veľmi nevýrazné a nepáči sa mi jeho hover efekt.
2.1. Kontrast pozadia a písaného textu vo vyhľadávacom políčku mi príde veľmi malý.
3. V článku Instalace Wordpressu by som nedal takú veľkú medzeru medzi odsekmi "Stažení" a "Samotná instalace" - takto mám pocit, že článok skončil po dvoch odsekoch.
4. Keď sa rozhodnem zvýrazniť si myšou text, ostrá červená mi ťahá oči.
5. Kým som klikol na "plusko" nad patičkou, dlho som rozmýšľal nad tým, čo vlastne znamená, možno by som najnovšie komentáre nerobil skrývacie, nevidím dôvod ich takto utajovať pred ostatnými :)
6. Skúsil som vypísať registračný formulár s neplatnou e-mailovou adresou. Systém ma nepustí ďalej, ale napíše anglický error - nebolo by ho možné preložiť?
7. Nepochopil som zmysel položiek v menu "Práce" a "Diskuze" - diskusia nekliká a v sekcii práca nájdem autogenerovanú stránku s anglickým hlásením.
8. Prečo na hlavnej stránke nemáš v patičke šípku umožňujúcu návrat na začiatok stránky, keď je k dispozícii na iných stránkach (na úvodnej pritom tiež treba skrolovať)?
9. Výsledky vyhľadávania nie sú pekne zarovnané pod seba, ale rozhádzané (žeby chýbajúci clear?)
10. Pod komentárovým formulárom som našiel tento text: You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> - taktiež by stálo za úvahu preložiť.
Jan Rippl
Profil
No mě osobně ten vzhled zaujal na první pohled, a to bez ohledu na to zda je to šablona či nikoliv. Bohužel, před nedávnem jsem na Wordpress a jiné redakční systémy zanevřel, a rozhodl se po zbytek času používat ten, o který se nemusím starat (Blogger od Google Inc.). Škoda že jste to nerozjeli o něco dříve, kdy jsem nakupoval šablony pro WP okolo dvojky :(
Vestik
Profil
lionel messi:
> díky za postřehy, dělám to v podstatě sám, takže občas se vloudí nějaká chyba kterou nevidím (možná nechci vidět)... Určitě to brzo napravím...

Jan Rippl
Vydržte a možná Vás přesvědčíme, že nic jiného chtít nebudete... :D :D :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0