Autor Zpráva
wikman
Prosím o názor na stránku orchideakarvina.wz.cz, a malou radu ohledně navigace ... jde o problém při zmenšení stránky, asi to bude vl. float , ale nejsem si jist.. jde o to , že navigace v posledním odkazu přeteče na druhý řádek .... dále už jen dodám, že jsem se ještě nevěnoval optimalizaci pro IE, je to zatím jen v začátcích .. ale to menu. ... to mně fakt prudí .. díky moc ... jinak ještě pokud narazíte na nějaké chyby , rád je poznám ...
Trejpa
wikman:
Řazení položek menu vedle sebe nezajišťuje float, ale display: inline. Tomu řádkování by pomohlo přidat za to ještě display: inline-block (kvůli starším IE nestačí zaměnit). Pro Internet Explorer bych začal přepnutím vykreslovacího módu do standardního pomocí vhodného doctype, například <!DOCTYPE HTML>.
wikman
Trejpa:
někde jsem se dočetl, že už vlastně nemá smysl definovat doctype, páč si to prohlížeč definuje sám, podle čeho netuším , ale jdu nastavit inline-block .Díky.... uvidíme, jinak jak se páčí design?

no inline-block problém vyřešil jen do té míry, že se zalomil poslední odkaz ... takže jediné co mi asi zbývá je doladit margin a pading... jinak netuším, proč to leze o řádek níž...
margin
Profil *
wikman:
nemá smysl definovat doctype, páč si to prohlížeč definuje sám
Buď jsi četl špatný zdroj, ale pravděpodobnější je, že jsi to špatně pochopil. Prohlížeče doctype používají jako přepínač vykreslovacích režimů a nejvíce rozdílů mezi zobrazením je právě v IE. Doporuřuji řídit se radou, kterou výše napsal Trejpa:
Pro Internet Explorer bych začal přepnutím vykreslovacího módu do standardního pomocí vhodného doctype, například <!DOCTYPE HTML>
Módy prohlížečů
maks
wikman:
někde jsem se dočetl, že už vlastně nemá smysl definovat doctype
nebylo to ve smyslu, že není povinný? Nebo že prohlížeče ignorují verze HTML či XHTML v nich deklarované?

Povinný není, neuvedený doctype > quirk mód prohlížečů. Doporučuji pracovat se standardním, bude to pro tebe snažší.
wikman
použitý jsem měl/mám tento <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">, je v hlavičce indexu, a stránky includuju, takže jestli dobře rozumím, tak podle margiho odkazu mám psát DCT (doctype) i do těch stránek co includuju,jo? .. měl jsem zato, že jakmile se stránka vloží, automaticky si přivlastní DCT z indexu, nebo je to jako u Iframu? (to jen tak ze zvědavosti)
.........................
Menu/navigaci právě includuju, takže zkusím připsat DCT i do té stránky, ale obávám se, že to bude spíše tím, jak jsou řešeny mezery mezi jednotlivými "li" a "a" - už při tvorbě jsem s tím bojoval, a poslední prvek se zalamoval. Rád bych ještě dodal , že k tomu zalomení dochází jen u netbooku, tam je screen oproti 22" co mám u desktopu o hodně menší, ale i tak si myslím, že by se to dít nemělo.
U IE, FF, a Chromu se na 22" vše zobrazuje jak má, teda až na estetické detaily typu "border-radius : 15px;" ten u některých dělá paseku, ale to by mně až tak netrápilo.
maks
wikman:
měl jsem zato, že jakmile se stránka vloží, automaticky si přivlastní DCT z indexu, nebo je to jako u Iframu? (to jen tak ze zvědavosti)
nvíme kam, co a jak includuješ. Když si zobrazíš zdrojový kód dané stránky, měl bys doctype mít na jejím začátku. Jednou.

Uvedený doctype shzuje IE do quirku, vyměň jej. Ve vlastním zájmu.
wikman
zaměněno za <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
maks
wikman:
proč tam dáváš takové obludy, když stačí krásné a přehledné <!doctype html>?
Trejpa
maks:
Třeba se tak poznají profíci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: