Autor Zpráva
Petr Klimeš
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o názor na web: http://psychoterapie-klimes.cz/zkouska/index.html

případně můžete porovnat s původním: http://psychoterapie-klimes.cz

Díky moc.
Petr Klimeš


Asi si ještě pohraju s jednotkami, protože v opeře (12.16) to zobrazuje menu trochu jinak (širší okraje "tlačítek" menu).
Byl bych rád jestli by se mohl někdo podívat trochu i na kód. Jestli tam není nějaká hovadina. Zkoušel jsem nahrávat opakující se kusy stránek jako externí php, ale trochu to blblo, tak je to zatím takhle.


Ještě jedna věc: nechápu proč, ale v IE mi to border u menu zobrazuje celý jako černý (i když levá a horní strana je daná světleji), přesto hover to dává dobře. ??
Ivy
Profil
1. Chybí meta tag description, zatímco meta keywords se už dnes pokládá za zbytečný. Možná bych navrhla zvážit i úpravu title - Praha 8 a Karlín mi připadá nadbytečné (osobně bych asi nechala jen Praha) a dalo by se přidat ještě slovo psychoanalýza.
2. Jistěže psycholog má vypadat neformálně, ale na té fotce je podle mě té neformálnosti až příliš.
3. Formulaci "Sezení si hradí klient sám" bych nahradila něčím jako "Sezení není hrazeno pojišťovnami" nebo podobně.
Batrachus
Profil
Moc se mi nelíbí vzhled. Především chybí odsazení zleva, použil bych jiný font (Arial) a tlačítka s horní částí vypdají dost nevkusně. A taky upravil šířku stránky, při rozlišení 1024×768 mi vpravo chybí asi 20px stránky.
Ivy
Profil
Ještě mě napadlo, že ten původní se mi líbí víc. Také mě daleko víc zaujal svými texty.
lionel messi
Profil
1. Malo by správne byť "Vítejte" a nie "vítejte" (čo je len nepodstatný detail)
2. Nepáči sa mi text nalepený na okraji prehliadača, rozhodne by som pridal margin. Neodsadený text sa zle číta.
3. Osobne preferujem bezpatkové písmo (Arial, Verdana), považujem ho totiž za o niečo lepšie čitateľné.
4. Možno by som zmenil názov sekcie "Co můžete řešit" (neporadím ako, nie som psychoterapeut :)).
5. Trochu by som sa pohral s hover efektom položiek v menu - rámček pri hoveri takmer úplne splynie s pozadím, dal by som mu iný odtieň.
6. Stálo by za úvahu zvýrazňovať aktívnu položku v menu (keď kliknem na kategóriu cenník, mohla by byť položka v menu odlíšená a zobrazená farbou hover efektu.

V porovnaní so starším webom sa na novom ľahšie orientujem (som zvyknutý na odkaz na úvod priamo v menu), v starom nemáš patičku vždy dole, ale prekrýva okolitý text, čo výrazne sťažuje čitateľnosť. Súhlasím však s Ivy, texty by som určite použil so staršej verzie.
Petr Klimeš
Profil *
Díky všem za reflexi.

1. s marginem něco provedu.
2. mám nastavenou šířku hlavičky i těla stránky na 1024px. Jak to, že se to tam tedy nevejde? Jak je zásadní, aby se to vešlo do 1024 nebo dokonce méně? Asi hlavně kvůli mobilům a tabletům, ne?
3. nad písmem se ještě zamyslím
4. Sezení si klient hradí sám. Když řeknu, že není hrazeno pojišťovnami, není z toho explicitně jasné, kdo to tedy hradí.
5. "Co můžete řešit" není dokonalé, ale z toho, co jsem viděl jinde asi to nejlepší.
6. S hover efektem u menu si ještě pohraju. Jiný odstín by tomu asi prospěl.
7. Zvýraznění položky menu provedu.
8. Jinak celkově texty jsem se snažil přepsat tak, aby mohly oslovit co nejrychleji. Nakonec jsem došel k takovéto formě, protože mi přijde dost stručná, jasná a nematoucí. Textu je všude hrozně moc, a málokdo má při aktuální krizi, kdy hledá terapeuta, sílu prokousávat se nějakými složitými stránkami. Neříkám, že mi to tak úplně vyhovuje, myslím že je to ale pro klienty spíš zlepšení.
Ivy
Profil
[#6] Petr Klimeš
4. Mě to jasné je. Tato formulace mi nepřipadá nijak lákavá, připadá mi že to samé by se dalo říci i jinými slovy a lépe. Ale to je věc volby.
8. Mě by to neoslovilo, je to moc strohé a suché. Zejména jsem-li v krizi, hledám něco lidského. Texty na předcházející verzi tuto kvalitu mají. Více textu znamená i umístění na více klíčových slov ve vyhledávači. Je to samozřejmě na vás.
arcadosi
Profil
Nerozumiem podobným veciam:
Načo je na stránke cenník, keď sú ceny napísané aj vpravo v ,,Úhrada sezení ,,

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0