Autor Zpráva
Flay
Profil
Ahoj,

smyslem "projektu" bylo hlavně naučit se základy PHP na něčem trochu reálnějším, než jsou tutoriálové přiklady, ale je mi jasné, že jinak je web prakticky k ničemu. Přesto – zajímalo by mě, co si o tom celkově myslíte.

http://confess.ridicolos.com
Davex
Profil
Flay:
jinak je web prakticky k ničemu
Taky si myslím. Kouká na mě prázdná stránka. Příště udělej něco, co bude fungovat i bez JavaScriptu.
kaktuss
Profil
Flay:
Prečo tam máš "Next Question" (ďalšia otázka)?
Nehodilo by sa viac "Next Confession"?

Davex:
Příště udělej něco, co bude fungovat i bez JavaScriptu.
Prečo by sa mal Flay prispôsobovať podobným samotrýzniteľom ako si ty? :-)
Davex
Profil
kaktuss:
Prečo by sa mal Flay prispôsobovať podobným samotrýzniteľom ako si ty? :-)
Proč bych měl kvůli nějaké stránce měnit nastavení prohlížeče? Kdyby tam alespoň bylo napsáno, že si mám JavaScript zapnout a kvůli čemu úžasnému. Třeba to stojí za to, ale když zírám na prázdnou stránku, tak nejdřív zkouším obnovit stránku a potom odcházím.
kaktuss
Profil
Tak to teda neviem, na aké weby chodíš, ja by som si s vypnutým js nepozrel takmer nič alebo vo veľmi zjednodušenej forme. Neviem, prečo by som mal znehodnocovat funkčnosť stránok, na ktoré chodím, vypnutím js, nevidím v tom zmysel. Nehovoriac o weboch založených na angular.js, node.js a pod...
margin
Profil *
kaktuss:
Zákaz JS nemusí být absolutní, zpravidla se to dělá tak, že navštěvovaným důvěryhodným webům, vyžadujícím JS se udělí výjimka.
maks
Profil
kaktuss:
a proč řešíš nastavení prohlížeče uživatele? Lidí bez JS je více, než si myslíš.

Davex napsal svůj názor, já bych jej sdílel, vidím totéž.

mmm, pročistěte to tu někdo, hodnocení stránky se zvrhlo k tomu, proč zapínat nebo vypínat JS.
Moderátor Joker: Vlákno jsem pročetl, ale je to prostě názor části diskutujících na web, oddělit do jiného vlákna to nejde a nevidím důvod to úplně vyhazovat.
Ale jelikož to autor v [#11] už dál řešit nechce, další debaty na téma JS už budu vyhazovat.
kaktuss
Profil
maks:
Tak to vas oboch ľutujem.
LudekBrno
Profil
kaktuss:
A proč? Možná ti to nedochází, ale v dnešní době už velké procento návštěvníků chodí na internet přes mobilní data, kde je potřeba šetřit každý MB, takže mají vypnutý nejen JS, ale i flash a obrázky. Pokud ti připadá rozumné těmto lidem znemožnit přístup na stránku, tak bys měl litovat spíš sám sebe. JS by měl být využíván spíš na pomocné funkce, které nejdou řešit snadno jinak, ale ne pro základní přístupnost obsahu. A mimochodem, na web závislý na JS ti nebudou chodit korektně ani vyhledávače, takže se dobrovolně zbavuješ vyhledatelnosti webu. Pokud ti toto nepřipadá jako dostatečný důvod, tak už nevím ;-)
kaktuss
Profil
LudekBrno:
No to už radšej ani nebudem komentovať. Svoj názor som vyjadril vyššie.
Flay
Profil
Díky, s tím javascriptem zkusím něco udělat, popisky jsem opravil. Nemá někdo něco k tématu (krom js)?
LudekBrno
Profil
kaktuss:
Možná bys to okomentovat a hlavně zdůvodnit mohl, zatím se ti to moc nepodařilo. Prostě jen chceš ignorovat poměrně velkou část uživatelů a vyhledávače, to není asi moc dobré zdůvodnění.
oleandr
Profil *
LudekBrno:
Vyhledávače JavaScript indexují.
Chamurappi
Profil
Reaguji na oleandra:
Vážně? Které? Neindexuje ho nikdo, zpracovávat ho a indexovat jeho výstup umí částečně pouze Google (a jen u lepších stránek), pokud vím. Jinak než částečně to ani dost dobře nejde.


Reaguji na LudekBrna:
bys to okomentovat a hlavně zdůvodnit mohl
Spíš nemohl, protože tématem je hodnocení stránky a nikoliv debata o vypínání JavaScriptu, viz Jokerova poznámka v [#7].


Reaguji na Flaye:
Nemá někdo něco k tématu (krom js)?
Vidím prázdnou stránku s jednou větou a jedním odkazem. JavaScript zapnutý mám.
Flay
Profil
Chamurappi:
Včera jsem web přesunul na jinou doménu, z původní na něj jen odkazuji, ale tady už teď nemůžu editovat nadpis ani odkaz.
Amunak
Profil
Flay:
Tak tam buď napiš, že to bylo přesunuté, nebo přesměruj automaticky nějakou hlavičkou.

- Chybí mi někde nějaký popis, o co vlastně jde, jaký má stránka účel. Je cílem pobavit návštěvníka?
- Na to, jak je to celé "prostorné", tam máš z nepochopitelných důvodů miniaturní a špatně čitelné texty. Celkově mi připadá, že jsou tam některé prvky trochu moc náhodně "rozházené" - vpravo nad hláškou "lítá" twitter tlačítko, vlevo zase otazník... Opravdu je tam tak málo místa, že tam ty informace nemůžeš napsat rovnou?
- Půl megabajtu na tak jednoduché stránce bez jediného obrázku je strašně moc. Když už taháš jQuery, používej tu minimalizovanou verzi.
- Nechápu, k čemu na základní funkčnost potřebuješ JS. Tohle by mělo fungovat samo o sobě. Pro lidi, co mají zapnutý JS, by používání mohlo být pohodlnější. Ale JS by neměla být nutnost.
Joker
Profil
Flay:
ale tady už teď nemůžu editovat nadpis ani odkaz
Máme to aktualizovat?
Flay
Profil
Joker:
Ano, prosím :).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0