Autor Zpráva
Dulin
Profil
Dobrý den,
rád bych, abyste se podívali na stránku http://vlastenec82.webnode.cz a řekli mi na ní Váš názor.
Chybí mi tam dodělat kalendář, ale to si myslím nevadí k tomu, abyste tu stránku mohli zhodnotit. Dále sekce "Hudba, knihy filmy", "Články" a "Citáty" jsou na svém začátku bez konce...tzn. že pořád se do nich bude něco psát :). A sekce "PaL" je místo, kam ukládám vše, co na stránce zveřejním a návštěvníky tam už na jednotlivé články přesměrují odkazy.

Budu rád, když napíšete jak to na Vás působí a jestli byste si dokázali představit, že někdy v budoucnu byste se na tyto stránky vraceli.

P.S.: Aby tu někdo zbytečně nepokládal otázky směrem k mým zkušenostem s tvorbou webových stránek, tak rovnou píšu, že v tomhle oboru jsem úplný nováček a jinačí stránky, než se šablonou nezvládnu :).
lionel messi
Profil
1. Grafika na Webnode je (pokiaľ viem) šablóna, preto ju nehodnotím a ani kód.
2. Česká vlajka je trochu pretiahnutá a jej horný okraj je trochu nižšie než horný okraj ľavého menu - chce to zarovnať.
3. Zvýraznenie aktívnej položky v menu by som riešiel iným spôsobom - takto mi trochu splýva s pozadím.
4. Nepáči sa mi radius v patičke.
5. Stránku som otvoril v Opere a zoomoval, za tohto stavu mám divne rozhodené odseky v textoch (napr. ... jakési pásmo [koniec odseku] franské ríše...) - konce odsekov nesedia logicky.
6. Píše sa Franská ríša/říše.
7. Prečo povesti a citáty po kliknutí na konkrétny text otvára do nového okna?
8. Zväčši riadkovanie, dlhé texty (napr. povesti) by sa lepšie čítali.
9. Nepodčiarkuj nadpisy, pretože sa potom tvária ako odkazy, čo je mätúce.
10. Sekcia "PaL" v menu by chcela zmeniť názov - trebárs "Súhrn" a pod., ale aby som len nekritizoval: chválim "zebrovanie" v tejto sekcii a stránkovanie.

Napriek kritike sa mi stránka vcelku páči, ale úprimne:

Dulin:
jestli byste si dokázali představit, že někdy v budoucnu byste se na tyto stránky vraceli.
Ak hľadám históriu, idem na wikipédiu, kt. je tvojím zdrojom, prípadne na lepšie zdroje. Povesti nájdem hocikde, citáty tiež, články by mohli byť zaujímavé, ale zatiaľ sú vo výstavbe. Napriek tomu dúfam, že ťa moja kritika neodradí od tvorby webu, počiatočné strasti treba vydržať a výsledok sa dostaví. Prajem veľa úspechov!
Dulin
Profil
Díky za odpověď. Vlajku jsem upravil, sekci "PaL" přejmenoval a zvětšil jsem písmo u delších textů. Co se týče zvýraznění aktivní položky v menu, tak to chci nechat tak, jak to je teď. Na první pohled je vidět aktivní položka a nechci, aby to zase nějak bilo do očí. Bodu číslo 5 a 6 se budu věnovat během tohoto týdne, kdy snad budu mít více času.
Pověsti a citáty + všechny ostatní odkazy se otevírají do nového okna kvůli jednoduchosti. Např. pokud je někdo v přehledu pověstí a chce si nějakou pověst přečíst, tak klikne na odkaz, po přečtení pověsti může nové okno odkliknout a je znovu v přehledu pověstí, takže ho nemusí nikde hledat.
han5vk
Profil
odkazy se otevírají do nového okna kvůli jednoduchosti

V mojom prípade to práve komplikuje veci. Ak chcem otvoriť viacej odkazov, kliknem pravým->new Tab. Ak chcem otvoriť jeden odkaz (alebo ten posledný), kliknem normálne. Takto mi to otvorí nový Tab, čo si mnohokrát ani nevšimnem, a potom sa čudujem prečo je tam tá stránka ešte stále po zavretí Tabu (tá s prehľadom).

1, Aktívnu položku v menu fakt treba označiť inak, toto má mizerný kontrast. Skúsil by som upraviť pozadie, nie text, ako to bude vyzerať.
2, O čom je ten text v rámčeku napravo? Označiť by sa to zišlo nejako.
3, Vyhoď toplist, väčšinu ľudí to nezaujíma. Ak chceš mať prehľad o návštevách, daj si tam niečo skryté, napr. Google Analytics.
4, Hore nadpis "Vlastenec" by som spravil klikateľným prečo nie je klikateľný na úvodnej stránke? Tam mi nenaskočil kurzor pointer a tak som si myslel, že nebude klikateľný nikde.
5, vymeň si favicon-u za niečo vlastné

Inak sa mi web dizajnovo páči, má to zladené farby no takto orientované texty sa mi čítať veľmi nechce a je to celé webnode, takže nemá zmysel riešiť hlbšie dizajnové či kódové záležitosti.

PaL si síce premenoval na Souhrn v menu, ale po kliknutí na ten odkaz je nadpis PaL, title a drobčeková(?) navigácia píšu "Souhrn".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0