Autor Zpráva
fifaurban
Profil
Dobrý večer,
zde je odkaz na můj malý web - urbanswebsite.
Budu moc rád za každou radu na vylepšení, díky.

Fifa
lionel messi
Profil
1. Stránka sa pomaly načíta (asi problém wz, ale len sa domnievam - nikdy som na tomto freehostingu nepôsobil).
2. Vo vysúvacom menu "Sport" je položka "Osobní úspěchy" trochu "orezaná", chcelo by to zväčšiť šírku, alebo zobrať kúsok ľavého okraja.
3. Stránka je "hranatá", ale v spomenutom vysúvacom menu (aj v sekcii Ostatní) máš položky s radiusom - ak máš web hranatejší, pôsobí jeden radius ako päsť na oko.
4. CSS štýl neukladaj do hlavičky, keď to nie je nevyhnutné. Vytvor si vlastný súbor *.css a tam ich presuň, potom vlož do stránky. Tento postup veľmi oceníš pri akejkoľvek zmene vzhľadu - nemusíš meniť všetky stránky, postačí zmena v jedinom CSS súbore.
5. Meta tag keywords je zavrhnutý, netreba ho používať, ale chcelo by to miesto neho <meta description ="Filip Urban - web o plávaní, športe a životnom štýle"> (popisok som si narýchlo vymyslel, možno nájdeš lepší príklad).
6. Píše sa <table style="color: whitesmoke; atď. (zabudnuté rovnítko), ale je to hlúposť, kvôli jednoduchšej správe to presuň do externého *.css (ako v bode 3).
7. Niežeby to bolo také hrozné, ale tag <center> nie je optimálnou a modernou možnosťou centrovania (ale zase funguje a pre začiatočníka je zrozumiteľný a jednoduchý, takže to vnímam ako ok).
8. Prečo máš tento komentár trojitý: <!--LEVÝSLOUPEC--><!--LEVÝSLOUPEC--><!--LEVÝSLOUPEC--><!--LEVÝSLOUPEC--> (to isté pravý a hl. stránka)? Stačí jeden raz :)
9. Neviem, či je najlepší nápad "skladať stránku" pomocou iframe: Na JPW sa píše, že lepšie je vkladať menu, kým Ty vkladáš obsah, a navyše keď si už začal s PHP, nebolo by lepšie naučiť sa includovať (a nie je to vôbec zložité - len by som zvolil iný postup - na stránku s obsahom by som includoval hlavičku, menu a patičku)?
10. Tag <i> by som v patičke nahradil za nejaký odstavec, kt. by mal nastavený štýl kurzívu. Vyvaruj sa takéhoto priameho formátovania, na prerábanie je to strašne prácne (viem, o čom píšem :-)).
11. Počešti anglickú patičku. Mimochodom, slovo "Triathlete" Ti z nej trochu pri mojom rozlíšení v FF vyteká (ale iba na hl. stránke).
12. V sekcii Triatlon máš nejako rozbitý obrázok.
13. Až teraz som si všimol, že cez iframe robíš len hl. stránku, čo je strašná škoda (kvantum skrollovania trochu odradzuje čitateľa, pôsobí nejednotne...), prepracuj do podoby ostatných stránok na webe.
14. Všetky stránky majú rovnaký titulok - trochu sa s ním pohraj, napr. "Osobní úspěchy | Urban's website" (mimochodom, chcelo by to ešte český titulok - neznie lepšie niečo ako "Filip Urban - osobní stránka"?).
15. Vyhoď "povídaní" o tom, prečo si vytvoril stránku kontakt - nezaujímavé, nepotrebné.
16. Keď kliknem v ľavom menu na hl. stránke na odkaz "2015", tak sa mi zobrazí Tady si toho moc nepřečteš :P. Prečo vytvárať stránky bez obsahu? Menej je niekedy viac.
17. Čo vlastne na ľavej stránke to menu hľadá? Na iných nie je, obsahuje odkazy s budúcimi rokmi, bez nejakej hodnoty, nechápem jeho význam, ale dodáva stránke na nejednotnosti.
18. Text zarovnaný na stred na stránke Tréninkáč je taktiež v rámci webu ojedinelý, zarovnať doľava.
19. Zväčšil by som margin samotného textu.

Dúfam, že som Ti nedal moc do tela, som rád, že Ťa písanie webu baví, v žiadnom prípade nebol môj úmysel negatívny, vydrž, skús aplikovať aspoň niektoré rady. Ako najväčší nedostatok z pohľadu návštevníka vnímam, že web pôsobí nejednotne - hl. stránka obsahuje prvky nevyskytujúce sa inde. Želám veľa športových i webových úspechov. M.
fifaurban
Profil
lionel messi:
Díky moc! :-)
Přesně tohle jsem potřeboval. Rady od někoho, kdo se v tom vyzná. Zapracuji na chybách a snad to bude vypadat lépe.

Fifa
fifaurban
Profil
lionel messi:
Ahoj, tak jsem si s tím trochu pohrál - http://www.urbanswebsite.webzdarma.cz/. Externí styly a include jsou bomba! :-) Teď už bojuji jen se stránkováním na stránce aktualit. Nechce se mi na každý měsíc vytvářet nová stránka. Hlavně by byla první dva týdny úplně prázdná většina rámu a to by určitě nevypadalo nejlépe.

PS: Jak jsi myslel to - "13. Až teraz som si všimol, že cez iframe robíš len hl. stránku, čo je strašná škoda (kvantum skrollovania trochu odradzuje čitateľa, pôsobí nejednotne...), prepracuj do podoby ostatných stránok na webe."? Nerozumím těm rámům do všech stránek, ty přece při načítání stránku spomalují, ne? Fifa
lionelmessi
Profil *
Som rád, že sa ti s ext. štýlmi a includom lepšie pracuje. Mal by som ešte niekoľko pripomienok:

1. V bode 5 môjho prvého príspevku mám chybu, ten meta tag má správne byť: <meta name="description" content="Filip Urban - web o plávaní, športe a životnom štýle">. Za chybu sa veľmi ospravedlňujem, oprav si kód.

2. V sekcii O mně sa Ti rovnaký obsah vypíše 2x, asi omylom 2x includuješ? (Nepomohla by funkcia include_once? Tá zaručí iba jeden include toho istého súboru na jednu stránku.)
3. Ešte mi napadlo, že by si mohol zvýrazňovať aktívnu položku v menu.
4. V menu by som použil asi nejaké bezpatkové písmo (Verdana, Arial, Trebuchet MS, Tahoma... - výber je široký, ale to sú len moje osobné preferencie)
5. K téme iframov: Osobne nie som ich veľký fanúšik, snažím sa namiesto nich čo najviac využívať PHP includovanie. Prekáža mi na nich napríklad to, že pri dlhšom texte vytvoria dosť veľa zbytočného skrollovania. Môj bod 13 som myslel tak, že by bolo najlepšie sa iframu na hl. stránke zbaviť.

Želám všetko dobré. M.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0