Autor Zpráva
problempc
Profil
Ahoj, poprosím o názor na mojí stránku.
Děkuji.
www.problempc.cz

Moderátor Chamurappi: Titulek „Ahoj názor na mojí stránku. Děkuji.“ byl ve všech ohledech úplně blbý.
Plaváček
Profil
problempc:

Nic ve zlém, ale nejde náhodou o webdesignerský vtípek? Takové milé retro? :)
lionel messi
Profil
Ahoj.

1. Majú problém s PC aj zvieratká? Ak nie tak by som roztopašnú veveričku, smutnú zadumanú mačku, vtáčiky na drôte a aj všetko iné pohyblivé urýchlene odstránil. Ruší a nepridáva stránke žiadnu hodnotu.
2. Comic Sans MS nie je veľmi obľúbené písmo, určite nie na stránke zaoberajúcej sa opravou PC (je to "detské písmo", používané pôvodne v komixoch).
3. Horizontálny scrollbar znižuje moju chuť do čítania.
4. "Stránka je optimalizovaná pro rozlíšení: ..px x ..px" "Rozliseni vasi obrazovky (prac. plochy ) ..px x ..px" - to je odporúčanie, aby som si kúpil nový, v mojom prípade väčší, monitor (navyše zobrazené bez diakritiky)?
5. Nepáčia sa mi gradienty na tlačítkach v menu, ich farba mi nepasuje k farbe pozadia stránky.
6. V kóde som narazil na toto: <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;E-Mail: Neodvedie lepšiu službu margin a odstavec?
7. Tým párnym číslam a prúžkom H: M: a S: veľmi nerozumiem, aký majú význam?
8. Hoci som Slovák, viem, že sa píše "O mně" (ten text v menu však úspešne prekrýva veverička).
9. Můžete my napsat email - ďalšia hrúbka.

Atď.

Po pár minútach strácam chuť sa na takomto webe orientovať, je zle použiteľný a ak by som mal PC problém, na základe webu by som si ho nedal opraviť k Vám (nič v zlom, ale web významným spôsobom dotvára imidž firmy).
problempc
Profil
Děkuji za názor. Můj první soukromý pokus. Asi nejlépe začít od začátku znova ....
Ivy
Profil
Antiviroví test se píše s ý. Zajímavé jsou údaje na počitadle přístupů.
A ano, začni znova, nedovedu si představit že by si soudný člověk na této stránce objednal nějaké služby.
juriad
Profil
Ano, začni znovu a střídmě. Na tomto pokusu jsi si ověřil, že dokážeš něco vytvořit v html a css.
Pro další pokusy ti doporučuji najít si nějaký pěkný grafický návrh a ten zkusit nakódovat.
problempc
Profil
Dobře děkuji...kritiku přijímám. Začnu znova.
Mám ještě jeden dotaz.
Dělal jsem ještě tyto stránky ... prosím o posouzení.
http://www.landseer-zaragosa.euweb.cz/
http://www.obedy.vyrobce.cz/
Manny
Profil
juriad:
Pro další pokusy ti doporučuji najít si nějaký pěkný grafický návrh a ten zkusit nakódovat.
Přesně tak. Najdi si něco podobného a porovnej si to. Strukturu webu, rozmístění prvků atd.

Obecně: nepoužívej Comic sans, zruš počítadla, animované gify a ikonky validátorů.
jenikkozak
Profil
1) Píšeš s nepříjemně velkým výskytem chyb. Těch pár, které kolegyně a kolegové zmínili výše, jsou jen nepatrnou částí z nich. Máš problémy s ohýbáním tvarů slovesa být: „by jste“ a zájmena já, čárky v souvětích používáš spíše špatně (většinou chybí, občas ale i čárka přebývá). Jednou používáš zájmeno „vy“ s velkým písmenem, podruhé s malým. V textu máš překlepy, dokonce i v názvu webu („počítačí“). Nemá smysl, abychom se ti tu snažili všechny chyby v textech vyjmenovávat, najdi si někoho, kdo ti to opraví. Nápadu psát šest teček za sebou by ses měl také zbavit......
2) Nerespektuješ zvyklosti na webu. Podtrháváš text, který není odkazem, což je matoucí. Z odkazů není jasné, že jsou klikací, dokud na ně člověk nenajede myší. Předpokládáš, že si lidé budou při čtení textů ukazovat jednotlivá slovíčka jako prvňáci, když se učí číst?
3) Vyhoď věci, které návštěvníka určitě zajímat nebudou: datum, svátek, pozdrav, veverku, kočku, počítačovou myš, tučňáka a borce s CRT, dále ikony W3, fráze o copyrightování (když je ani neumíš správně použít), počítadlo a básničku o rozlišení a barvách monitoru.
4) Stačí trochu změnit šířku okna prohlížeče nebo upravit velikost písma, a stránka se rozhodí. Místo psaní pohádek o rozlišení to oprav. (Co vidíš raději, novou silnici, nebo značku Pozor, vyjeté koleje?)
5) Vzhled všech tří webů není hezký. Dnešní návštěvníci webů jsou zvyklí na něco jiného. Na tuto práci si sežeň grafika.

Pokud se skutečně 22 let zabýváš opravou počítačů, jsi v tom nejspíš dost dobrý. Tak proč do svých služeb přidáváš tvorbu webů, když ti to nejde? Piš o tom, v čem jsi expert. Vykašli se na nějakou kontrolu validity - to zvládá automat zdarma a okamžitě.
Nemyslíš, že tvé zákazníky bude místo počtu nějakých bitů v pixelech zajímat tvé živnostenské oprávnění? Vůbec jsem tě v živnostenském rejstříku nenašel.

Z tvé stránky na Facebooku mám dojem, že chceš něčeho dosáhnout, ale nevíš čeho a jak. Nejsnáze tuto překážku odstraníš tím, že se budeš dívat, jak si vede Facebookové stránky tvá konkurence. Poradím ti: za hraniční pomlku mezi dvěma příspěvky se považuje týden. (Souvisí to i s tím, jak Facebook stránku doporučuje potenciálním fanouškům.) Máš skutečně 50 zajímavých informací, které bys mohl v následujícím roce publikovat? Pokud ne, tak tu Facebookovou stránku nejspíš vůbec nepotřebuješ.
Něco hodně podobného platí i pro tvůj web. To chceš zákazníky získat na obrázek veverky? Nejspíš bys takového našel bez webu s daleko menším úsilím.
Krakatoa
Profil
Nastavení barev počítače vypadá jako udaj pro nastavení mého monitoru, jenže já nemám 24 bitovou hloubku, ale 32 bitovou.
aDAm
Profil
všechny tři weby cool retro ;)
Marschmallow
Profil
Proč jsou po oteření různých rubrik, jinak seřazené?
Jinak ty animace (zvláště ta myš) jsou příšerné.
Trošku jsem nepochopil, co znamenají ty čísla nahoře (jak tam lezou ty červené kostičky).
problempc
Profil
Děkuji všem za kritiku. Otevřela mi oči. Na webové stránky nemám. Leda začít od nuly. Mějte se, ahoj.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0