Autor Zpráva
bzuK
Ahoj, podílel jsem se na tvorbě webu E-learning PC HELP a zajímal by mě Váš názor na něj.

Budu rád za jakékoliv postřehy, speciálně mě ale zajímá
- srozumitelnost textů na úvodní straně, přehlednost navigace a "boxíků"
- Vaše nápady, jak zatraktivnit Poradnu

Díky, Martin Kaman
Juandev
Jednoduchý: Server not found.
han5vk
Juandev:
Nefunguje varianta s www (čo je chyba) , fungujúci link.
bzuK
Pardon, dal jsem špatnou adresu.

Díky za upozornění, nechal jsem zprovoznit i variantu http://www.elearning.pchelp.cz/ s přesměrováním na kanonickou http://elearning.pchelp.cz.
jenikkozak
Názory tě zajímaly až tak moc, že sis je přišel přečíst už po dvou a půl týdnu…

Na mě je na úvodní stránce informací moc. Nahoře dvojí menu, pod ním jezdící blok, který nabízí další sadu odkazů. Hned pod ním čtyři odkazy s obrázky, textem a dalšími čtyřmi odkazy, které míří na stejný cíl jako odkazy nad nimi, přestože to z jejich textu není patrné. Nevím, jestli bych neodešel jinam dřív, než bych se na webu stihl zorientovat.

V poradně musím přečíst čtyři zbytečné odstavce, než se mohu na něco zeptat nebo zjistit, co zajímá ostatní.

Vzhledem k tomu, že na webu je uvedeno, že systém Moodle je přehledný, zřejmě máte o přehlednosti úplně jiné představy než já. Člověk, který na Váš web přijde poprvé, je zahlcen spoustou informací, ale jde spíše jen o výkřiky.
- Proč jsou u některých odkazů šipky dolů a jinde šipky doprava? Nemají žádný význam a jsou jen matoucí, protože uživatel se jim bude zbytečně snažit nějaký význam přiřadit.
- Proč se u jezdícího bloku zobrazuje dole šipka vedoucí ke čtyřem boxíků pod ním? Čekal bych, že jejich odkazy budou mířit na stejný cíl. Kupodivu ne.
- Myslím si, že člověk, který chce na webu hledat, primárně hledá textové políčko, ne lupu bez popisu, na kterou musí kliknout.
- Nevím, jak se pozná, který odkaz vede na záložku a který úplně na jinou stránku. A protože jsou texty dlouhé a nepřehledné, tato rozlišovací vlastnost docela chybí.
- Snad nečekáte, že uživatelé budou číst kilometry textů, co na webu máte. Zkraťte je nebo méně podstatné věci přesuňte někam do hlouby webu, aby uživatel neměl pocit, že to všechno musí číst.
Ivy
Kdo je to HRist?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: