Autor Zpráva
rudla
Profil
Zdravím,
rád bych slyšel váš názor na můj osobní web na adrese http://zatnaktel.unas.cz . (je tam redirect)

Rád bych byl i za kritiku.
Děkuju.
Batrachus
Profil
Grafika je lehce nezáživná. Texty jsou poněkud nepřirozené a šroubované. Ikonky jsou matoucí, já bych dal přednost rovnou textu. Seznam profilů na Internetu je moc hezký nápad, ale místo barviček bych tam dal loga, a nahradil iframe klikacími odkazy, bylo by to méně matoucí. Přeškrtlá tlačítka v sekci Projekty jsou zbytečná.
rudla
Profil
Batrachus:
Jak mám chápat větu „Texty jsou poněkud nepřirozené a šroubované.“?
V seznamu profilů jsem se chtěl logům právě vyhnout. Když já mám barvičky rád. :) Při zobrazení profilu není použit iframe, to by bylo trochu pod úroveň. Odkazy jsou umístěny pod výpisem z profilu. Pravda, tam je nikdo nehledá a asi by bylo lepší dát to do hlavičky toho tmavého okýnka.
lionel messi
Profil
1. Nepáči sa mi tieň tlačítiek v sekcii "Internet", zrušil by som ho, tlačítko sa mi veľmi zle vníma a číta jeho text.
2. Grafika je minimalistická, pre mňa vcelku ok (nie som profi grafik a dôležitejší je pre mňa obsah), ale niečo by som vymyslel s hlavičkou - nenápadná, ponurá, ťažko čitateľná. Navyše by mohla byť klikacia ako odkaz na hl. stránku.
3. Nadpis "Scroll on top" v patičke by som počeštil.
4. Prekvapilo ma, že nie všetky tlačítka v sekcii "Internet" sú klikacie. (Napr. Gmail) - Ak niekde nemôžem kliknúť, nemal by sa mi zobrazovať kurzor ručičky.
5. Preškrtnuté tlačítka v sekcii Projekty by som odstránil, súhlasím s Batrachusom.
maks
Profil
rudla:
Instant Messegaging - co to, prosím, znamená? :-) kdyby to byl aspoň nějaký „ganging“.

Jinak na člověka tvořícího weby mi to připadá, že jsi zamrzl před několika lety.
rudla
Profil
lionel messi:
niečo by som vymyslel s hlavičkou - nenápadná, ponurá, ťažko čitateľná. Navyše by mohla byť klikacia ako odkaz na hl. stránku
To by šlo, ale nevím jestli by to nebylo trochu zbytečné, když na hlavní stránku směřuje odkaz v menu "Kdo jsem".

Nadpis "Scroll on top" v patičke by som počeštil
A to třeba vůbec není špatný nápad.

Ak niekde nemôžem kliknúť, nemal by sa mi zobrazovať kurzor ručičky.
Pravda.

maks:
Instant Messegaging - co to, prosím, znamená?
Fail :) Děkuji, stydím se...
jenikkozak
Profil
Při tvorbě webu jsou zažité oblasti, u kterých porušení vítám (odstranění zbytečné patičky, obrázku v záhlaví, tabulkového rozvržení prvků, v tom inovátorům fandím), ale jsou i zvyklosti, kterých se držet musíš a jejich porušení spíš ukazuje na neznalost či nedůslednost.

1. Do této druhé skupiny určitě patří klikací hlavička. I kdyby bylo z odkazu v menu jasné, které vede na úvodní stránku, obrázek v záhlaví, nadpis webu nebo logo by klikací mělo zůstat. Natož když z žádného odkazu tato skutečnost patrná není.
2) Dalším netolerovatelným porušením je to, když z odkazu není na první pohled zřejmé, že se jedná o odkaz.
2) i. Na úvodní stránce máš obdélníčky s obrázky a pod němi obdélník s textem. Oba typy vypadají podobně - barva na pozadí, kulaté rohy, stíh. Horní klikací jsou, dolní ne.
2) ii. Nahoře na úvodní stránce je odkaz zvýrazněn tučností. Předpokládal bych, že stejně bude zvýrazněn i v dolním bloku. Tam ale tučnost vyjadřuje něco jiného a odkazy jsou podtržené.
2) iii. Totéž je i v seznamu internetů. Všechny položky vypadají stejně, instant messaging klikací není, hudba ano.
3) Stíny za písmeny zhoršují čitelnost. V IE 9 se mi nezobrazují a stránka se mi líbí víc.
4) Měnit obrázek pod textem je špatně, hodně to ruší. Stejně jako vkládat tam více obrázků.
5) „Šoupátko - nahoru“ bych vyhodil. Pochybuji, že nějaký člověk čte na webech patičky, jestli tam náhodou není napsáno něco o šoupání. Daleko rychleji se tam dostane klávesou Home, posuvníkem nebo rolovacím kolečkem.
6) Po pravdě záhlaví mě nezaujalo a celý ten web působí dost pochmurně. Přitom máš spoustu hezkých snímků, třeba by stačilo jeden z nich umístit do hlavičky, sladit podle něj pozadí webu a stránka by přestala působit tak chladně a suše. Vím, že ti to nejspíš dalo dost práce, ale běhající pomlčky a kusy příkazů nejsou moc sexy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0