Autor Zpráva
52v.cz
Profil
Dobrý den,
zajímalo by mě, co si myslíte o mém webu http://www.52v.cz. Děkuju
Plaváček
Profil
52v.cz:

Vcelku webdesignerská nuda, ale vše podstatné se tam najde. K čemu je, prosím pěkně, tahle zbytečná stránka? http://www.52v.cz/partneri.htm
52v.cz
Profil
Děkuju za názor, nad designem se ještě zkusím zamyslet. Ta stránka je na různé výměnné odkazy. Jsou tam teď víceméně odkazy z katalogů, ale časem by měly přibýt i muzikantské odkazy. Nějaký tip na zlepšení designu?
lionel messi
Profil
Na design som trošku ľavý, takže radiť nebudem. Web je taký minimalistický, ale príjemný a dobre použiteľný.

1. Zvýraznil by som aktívnu položku v menu.
2. Zvážil by som, či nevyhodiť toplistové počítadlo.
3. Hlavička by mohla byť klikacia ako odkaz na hl. stránku.
4. Zaujalo ma, že položka "Huda na svatbu" je v menu, ale iná ponúkaná hudba už nie. Buď by som to pridal do menu ako nové položky, alebo vytvoril jeden rázcestník - Hudba.
5. Vyhoď tlačítko o Pageranku. Väčšinu ľudí nezaujíma, lebo im PR nič nehovorí a ten otáznik veľmi dobre nevyzerá (nie je to tvoja chyba, PR sa už dlhšie neprepočítaval, preto svieti stále neznámy).
52v.cz
Profil
Pravda je, že ty počitadla a pageranky jsou jen na pozvednutí mého ega :D Tak je sundám nebo aspoň minimalizuju.

Klikací hlavička je dobrý nápad, mám tu ještě návrh (od mé přítelkyně :) ) místo té velké fotky nahoře dát vlevo logo kapely a vpravo slideshow obrázky kapely, aby se to trochu rozhýbalo.

Ta hudba na svatbu je tam sama, protože je to hlavní nabídka. Zdálo se mi, že další položky by jenom zvětšovaly menu, ale ještě to promyslím a možná upravím.

Přítelkyně mi dala tipy i na vylepšení pozadí, tak teď aby dlouho pršelo, abych to mohl zapracovat :) Děkuji moc za pomoc!
Plaváček
Profil
52v.cz:

Nějaký tip na zlepšení designu?

Nejužitečnější bude porozhlédnout se, jak to dělají jiní. Viz třeba pěkná sestava inspirativních webů: http://spyrestudios.com/38-unique-musical-websites-for-bands-and-musicians/

K výměnným odkazům - stránka Partneři, pokud tam nejsou uvedeni vaši reální partneři, ale jenom odkazy na prapodivné "SEO katalogy", je nejen zbytečná, ale za určitých okolností může být i škodlivá (viz vysvětlení https://support.google.com/webmasters/answer/66356).

Z jakého důvodu provozujete dva weby s totožným obsahem? http://hudba-na-svatbu.info/. To vám poradil nějaký SEO šaman?
52v.cz
Profil
no, jsou to hezké weby. Bohužel se budu muset ještě hodně učit, abych byl takhle dobrý. To ale neříkám, že se o to nepokusím. Děkuji.
Ty výměnné okazy taky nemám rád, nejspíš je zruším a nechám tam jen odkazy na kapely a kluby.
Ta druhá adresa je proto, že se mi zdálo, že když jsou klíčová slova v url, mají větší úspěšnost. Chvíli mi připadalo, že ať dělám, co dělám, s výsledky vyhledávání to nepohne. Takže ta adresa je jen jako alias k původní doméně. Časem bych tam chtěl udělat jen specializovanou stránku na svatby.
Plaváček
Profil
52v.cz:

nechám tam jen odkazy na kapely a kluby

Budiž. Ale z praktického pohledu i taková stránka bude zbytečná. Čistě proto, že přeci není vaším cílem návštěvníky odvádět jinam. Nebo ano?

Takže ta adresa je jen jako alias k původní doméně

Vyhledávače už dávno nejsou hloupí roboti. Stejným (duplicitním) obsahem na více doménách ničeho nedosáhnete. Spíše vám to může uškodit.
52v.cz
Profil
Máte pravdu. Odstraním je. Děkuju za připomínky. Pracuju už i na nějakém lepším designu, až bude hotovo, tak se zase pochlubím.
52v.cz
Profil
Tak jsem upravil grafiku dle svých možností :) a snažil se vyslechnout vaše rady. Pokud vás ještě něco napadne pro zlepšení, sem s tím. Díky. http://www.52v.cz
Plaváček
Profil
52v.cz:

Vida! To je mnohem lepší. Ještě tři drobné připomínky:

1. Statistika Toplistu je návštěvníkům k ničemu. Učiň ji neviditelnou, nebo nasaď Google Analytics, tam se dozvíš víc.
2. Typografické detaily: Dopřej textům větší volnost - udělej větší padding od levého a pravého okraje obsahového bloku. Tím zkrátíš i délku řádku a bude se to lépe číst. Přidej o fous větší line-height (výšku řádku) a lehce zvětši výchozí velikost použitého písma.
3. Uprav texty - zbav se nadbytečné slovní vaty, buď stručný a přidej výrazné "call to action" (výzvu k akci). Nějaké jednoduché tlačítko nebo výzvu, aby vás případný zájemce mohl co nejjednodušším způsobem kontaktovat na jeden klik.

K textům. Kupříkladu tento odstavec:

Pro naše vystoupení vybereme písně, které budou vyhovovat Vám i Vašim hostům. Stylové zaměření je široké, hrajeme všechny žánry od 70. let po současnost pro všechny generace tak, aby se při poslechu i tanci dobře bavily.

Lze učinit údernějším:

Hrajeme hudbu pro všechny generace (odkaz na repertoár). Užije si fanda rocku i milovník romantických skladeb. Nevěříte? Vyzkoušejte si nás naživo (odkaz na kontaktní formulář).

Třeba.
52v.cz
Profil
Děkuju moc, Plaváčku. Texty upravuju průběžně, určitě ještě nejsou definitivní. Máš skvělé nápady a s dovolením jsem si vypůjčil i ten tvůj doporučovaný text. Ale mám radost, že jsi mě nakopl k té změně designu. Když si porovnám původní verzi http://web.archive.org/web/20131128124615/http://www.52v.cz s tou dnešní http://www.52v.cz, tak je to, myslím, velká změna :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0