Autor Zpráva
hey_hou
Profil *
Ahoj,
poprosím o kritiku osobného webu

Moderátor Chamurappi: V titulku „Kritika osobného webu“ chyběl název či adresa webu.
okolojsoucí
Profil
Není co hodnotit na šabloně která je stažena z internetu.
han5vk
Profil
1, Na stránke nie je žiadny zmysluplný text, keby som chcel vyrobiť web, tak chcem vedieť viac; uprav si title.
2, Neznášam takéto weby, ktoré sa scrollujú ako na 480px obrazovke mobilu. Dosť primitívne ovládanie pre desktop.
3, Odkiaľ si si vycucal tie úžasné percentuálne grafy schopností? HTML a CSS má nejaké verzie? Pokiaľ viem, je úplne jedno ako si to odprezentuješ, ale všetko viazne na podpore prehliadačov.
4, Javascript a jQuery je niečo iné?
5, Je to optimisation(UK)/optimization(USA), nie optimalization
6, Na stránke nefungujú tie percentuálne grafy a nezobrazujú sa ikonky pri službách bez JS. Oceňujem ale, že aspoň kotvy sú riešené v HTML.
7, Prečo v IE 8 nie je podfarbené menu ani úvodný textík? Dosť blbo sa to číta.
8, Na kontakt nestačí formulár.
9, Ty máš copyright na rok 2013? Asi nie, takže to bude skôr (c) Tom, 2013 Niekde som to tak čítal a ostalo mi to, ale nakoniec je to podľa viacerých výsledkov v Googli ajtak jedno.
10, Na stránke je fakt veľa animácii. Ruší ma to.

Páči sa mi farebná téma :)
hey_hou
Profil *
okolojsoucí:
Není co hodnotit na šabloně která je stažena z internetu.
mám to brať ako pokus o žart alebo ako ste na to prišli?

han5vk:
1, Na stránke nie je žiadny zmysluplný text, keby som chcel vyrobiť web, tak chcem vedieť viac; uprav si title.
áno, súhlasím

2, Neznášam takéto weby, ktoré sa scrollujú ako na 480px obrazovke mobilu. Dosť primitívne ovládanie pre desktop.
má to byť 1 page web

3,HTML a CSS má nejaké verzie? Pokiaľ viem, je úplne jedno ako si to odprezentuješ, ale všetko viazne na podpore prehliadačov.
pokiaľ viem tak css a html majú verzie :-)

4, Javascript a jQuery je niečo iné?
jQuery je javascript knihovňa

5, Je to optimisation(UK)/optimization(USA), nie optimalization
6, Na stránke nefungujú tie percentuálne grafy a nezobrazujú sa ikonky pri službách bez JS. Oceňujem ale, že aspoň kotvy sú riešené v HTML.
7, Prečo v IE 8 nie je podfarbené menu ani úvodný textík? Dosť blbo sa to číta.
ďakujem, opravím

10, Na stránke je fakt veľa animácii. Ruší ma to.
tá animácia s referenciami je už asi naozaj moc
han5vk
Profil
pokiaľ viem tak css a html majú verzie :-)
Je mi jasné že si ich niekto takto očísloval, avšak je jedno čo je v dokumentácii, ako najnovšie HTML 5, ak to nemá zmysluplnú podporu v prehliadačoch.

jQuery je javascript knihovňa
Uvedomujem si. Avšak jQuery je stále len JavaScript a v tom grafe to vyzerá ako by to boli dve veľmi rozidielne veci :)
margin
Profil *
Připadá mi to, jako když pejsek s kočičkou dělali dort, ale místo laskomin jsi dal na stránku animace.
Chystal jsem se zkritizovat TITLE stránky (Untitled 1), ale koukám, že už je změněný ;-)
Když v prohlížeči Opera (poslední klasická verze 12.16) koukám na záložku #Skills a dám reload, změní se frikukínské hodnoty na pravdivé.
Koukám, že nespuštěním animace po reloadu (v Opeře 12.16) jsou postiženy všechny záložky.
Pokud (v Opeře 12.16) na záložce #Portfolio najedu zespoda myší na miniaturu, tak po odjetí myši zůstane miniatura viset v hover stavu.
Formulář má jiný design, než zbytek stránky.
weroro
Profil
V Opera mobile 12.10 mám web rozhodený tj. prekrývajú sa mi tam veci na vrchu stránky - predstavenie je prekryté skill grafom.
Batrachus
Profil
S prominutím, já vidím něco takového: "Já jsem nějakej Tom. Já umět dělat weby. Já dělat weby." Tvoje stránky postrádají jakékoli informace, které by mě mohly zajímat (slyšel jsi o povinnosti podnikatelů uvádět na webu příjmení a další údaje?) a v poslední době celkem ohraná myšlenka nacpat všechno na jednu stránku nezachrání tvůj nedostatek přehlednosti, vět a odhadu inteligence uživatele. Jediné, co tedy mohu pochválit, je přehledný kód, úmysl nabídnout uživateli reference a kontaktní formulář, (doufejme) suplující funkci stránek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na heyho_houha:
1) Ve svém telefonu vidím v části #Services čtverečky, protože zneužíváš písmo na grafiku a mně se dynamický font nenačetl.
2) Moc se mi nelíbí silné černé stíny a všudypřítomné animace působí též lacině.
3) Které jedno procento z HTML 5 ti ještě chybí nastudovat? Jestli mají ty grafy vyjádřit informaci, že všechno webové víceméně umíš, nebylo by rozumnější to napsat nějakou větou? Nějak poutavě a zajímavě? Asi není moc reálné, že by si potenciální zákazník otevřel pět webů pěti vývojářů a porovnával na nich procentuální hodnoty z grafů.

pokiaľ viem tak css a html majú verzie :-)
Ale prohlížeče je nerozlišují.

má to byť 1 page web
Který na pěti obrazovkách říká to, co by se vešlo pohodlně na jednu až dvě. Na to nejspíš naráží han5vk (mně osobně to nevadí).
shaggy
Profil
hey_hou:
Ja by som na tvojom mieste dal dosť percent dole z CSS (podľa toho, ako používaš triedy clearfix aj clear tipujem, že ani len nemáš tušenie, na čo slúžia) a s html viac než polovicu (o nadpisoch si počul asi len letmo, label je pre teba asi druh kozmetiky a 100% dosiahneš, keď bude celý kód poskladaný iba z div-ov).
A aj z toho javascriptu/jQuery môžeš pár percent zhodiť (napr. preto, že výšku #home prepočítavaš iba po načítaní stránky a po zmene rozlíšenia to nevyzerá moc dobre).

Neviem, či mám hodnotiť aj dizajn (keďže v tých grafoch nikde nemáš, na koľko percent ovládaš tvorbu grafiky), ale pôsobí to veľmi zastaralo, mohutne (už spomínané čierne tiene a okraje) a nebolo by to pekné, ani ako web lekára (tá škaredá nemocničná zelená).
hey_hou
Profil *
ďakujem všetkým, pokúsim sa to vylepšiť :-)

shaggy:
podľa toho, ako používaš triedy clearfix aj clear tipujem, že ani len nemáš tušenie, na čo slúžia
čo je zlé s triedou clear?

o nadpisoch si počul asi len letmo
stránka postráda informácie ako napísali vyššie kolegovia, takže nie je ich moc kde dať.. A keď sa lepšie pozrieš tak sú tam 4 nadpisy

napr. preto, že výšku #home prepočítavaš iba po načítaní stránky a po zmene rozlíšenia to nevyzerá moc dobre
moja chyba, opravené

keďže v tých grafoch nikde nemáš, na koľko percent ovládaš tvorbu grafiky
graficky som na tom veľmi zle, preto som sa snažil vytvoriť aspoň niečo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0