Autor Zpráva
Marek7
Profil *
Ahoj,

prosím o Váš názor na web http://www.planetacestovani.cz/. Jakoukoliv konstruktivní kritiku uvítám!

Při hledání šablony mi šlo především o originální vzhled, který nebude fádní. Měl vyjadřovat hlavně hravost a dobrodružství...
Co by jste změnili za detaily? (celou šablonu v nejbližší době neplánuji změnit, nicméně do budoucna s tím určitě počítám)

Případně díky za pomoc.
Taurus
Profil
Když už fixní hlavička, proč tam není i menu? Takto je to k ničemu. Dobrodružství bych si dokázal představit stokrát jinak a líp, stačí si na youtube pustit klip "People are awesome" (je jich tam až až) a pak si uvědomit, co na pozadí dát, aby se navodilo dobrodružství. Dva mráčky na modré obloze a lehátko dole vypadá spíš na nudu u pláže, ale především zpracování vypadá bohužel kýčovitě a dětsky.

Mezeru mezi hlavičkou a menu nechápu a vyhledávání tam taky nějak bez cíle plave. Občas máš potíže s kontrastem např. světle šedá / bílá. Malý line-height odstavců. Logo a papoušek jsou jak z 90. let, podobný font už moc neletí a takto nevypadá hezky... Zvláště to ohýbání dole. Je dost na čem ještě pracovat.
lionel messi
Profil
1. Osobne by som zmenil font v logu.
2. Zbavil by som sa "šedivých" farieb, zmenil by som to za niečo výraznejšie, takto to pôsobí dosť ponuro a nevýrazne (dátumy, popisky…).
3. Bublina "komentáře" na hl. stránke na mňa pôsobí nejako "uletene" - jej text nie je vycentrovaný.
4. Animované pozadie ma veľmi nenadchlo, som za striedmosť v používaní animácií.
5. "Zajímavosti Archives" - to anglické slovo v cs titulku ma trochu udrelo do očí. (nepodstatný detail)
6. To riadkovanie odsekov je naozaj malé, netreba sa ho báť zväčšiť, hneď to bude prehľadnejšie a "čtivejšie".
7. Z niektorých textov mám pocit, že sú "preplácané" zvýrazňovaním. Tučným písmom treba šetriť ako korením do gulášu. :-)
8. Vyhľadávanie: text vo form. políčku je šedivý, nenápadný; titulok stránky s výsledkami: You searched for … by chcelo preložiť.
9. Žlté pozadie jednotlivých textíkov v sekcii Vědeli jste, že… mi trochu ťahá oči a nepasuje do celkového štýlu webu.

Nepozdáva sa mi ani to, že hlavička je fixovaná a menu nie ako už písal kolega.
jenikkozak
Profil
1) Nepovažuji za moudré na web lákající na cestování psát o nehodách letadel.
2) Zpomalená animace pozadí je rušivá. Snaha o originalitu se mi zdá možná až přehnaná.
3) Jako přínosnější než papouška nad patičkou bych viděl obrázek u každého článku, který by v seznamu příspěvků lákal ke čtení.
4) Myslím si, že je špatně, že se mezi poměrně málo výrazným nadpisem a textem příspěvku zobrazují nepřehlédnutelné odkazy na sdílení na Facebooku. Nadpis se vinou toho ztrácí.
5) „Omlouvám se předem za všechny pravopisné chyby či nepřesnosti.“ Jak jako se omlouváš? Prostě ty chyby oprav. Přijde mi ale divné, že jsem identický text našel i na jiném webu. Spousta článků zní, jako kdyby je psal člověk, který ve škole obsahy knih do čtenářského deníku odněkud opsal. Zkrátka který nemá načteno.
6) Po čase je tu k vidění web s facebookovou stránkou, která nevypráví smutný příběh o člověku, který si za pár stovek nakoupil tisíce napodváděných fanoušků, které jeho aktivita vůbec nezajímá. Určitě se z té stránky dá vykřesat víc, ale zatím se jedná o nadpůrměr.
Marek7
Profil *
Děkuji za názory!
Taurus: ano, horní část musím dodělat, plánuji tam právě dát social buttons a menu... rozhodně se všichni komentující shodli že nedodělaný hořejšek je největší slabinou
Fonty jsem probíral dlouze a dlouze a tento to vyhrál jako nejvhodnější. pokud máte tip na nějaký jiný dejte prosím vědět.

lionel messi: ono s tou světle modrou se moc žádná jiná barva nakombinovat nedá, ale pokusím se s tím něco udělat
jiank ostaní připomínky - souhlasím a také se to pokusím změnit

jenikkozak: pokud víte jak zmenšit to tlačítko facebooku pod nadpisy budu velmi rád! mě se to ani po mnoha destíkách minut nepovedlo... :(
Identické texty??? Mohu se zeptat jaké? Vše na webu je originální!!
Vaše poslední věta mě potěšila ale asi jste chtěl napsat "zatím se nejedná o nadprůměr" :-D

každopádně ještě jednou díky za veškerou kritiku!!!
Pomáha mi to se zlepšit...
jenikkozak
Profil
Marek7:
Identické texty??? Mohu se zeptat jaké?
Zrovna ten text s větou, kterou jsem výše citoval. Objevuje se i na doméně mahalo.cz a http://cestujlevne.com. Pokud jsou také tvé, bylo by je asi výhodnější spojit, aby si zbytečně nekonkurovaly.

Vaše poslední věta mě potěšila ale asi jste chtěl napsat "zatím se nejedná o nadprůměr" :-D
Ne, chtěl jsem napsat, že se jedná o nadprůměr mezi tím, co je tu jinak k vidění.
Marek7
Profil *
s mahalo.cz nemám nic společného a nestačím se divit!! Nicméně je pravda že cestopis jsem psal i na CL.com ale jen tento jeden o thajsku...
Marek7
Profil *
Když Vám někdo kopíruje obsah z webu nedá se s tím nic dělat sem zjistil... :-(
margin
Profil *
http://www.zdrojak.cz/clanky/jen-je-nechte-at-si-kradou/
Ale jsou i tací, co s kopírovači více či méně úspěšně bojují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0