Autor Zpráva
Karel Hruškaa
Profil *
Prosím o kritiku a jakékoliv postřehy, pokouším se vytvořit nejlepší stránky na palivové dřevo. Pokud Vás třeba zajímá, jak se dřevo na topení měří... Tak do mě..
Děkuji KH
www.bspholding.cz
Marschmallow
Profil
Web se mi prostě líbí. Nemám žádnou kritiku. Snad jen, že by foto u rubrik mohlo být "spojeno" bez mezer.
juriad
Profil
Šílené pozadí menu a šipky nahoru
Úvodní stránka je strohá, čekal bych informaci o lokalitě
Kecy tupy „Vaši sousedé už vědí, že u nás si můžete vybrat:“ si strč za klobouk
Jednotlivé položky výčtů „Štípané: dřevo do kotle, do krbu, nebo drobná polínka
Ručně tříděné: buk, dub, habr, břízu aj. dřeviny
Dodání dřeva: sypané, skládané, balené“ předělej na odkazy, takto není jasné, zda se něco dalšího dozví
Stránku „proč a jak“ rozděl do několika menších.
Těch prepočtů tam máš příliš (na několika různých místech).
Proč jsou fotogalerie, měření vlhkosti a přepočty jednotek jiným stylem (nejsou v menu)? To samé pro rezervaci.

Se vzhledem problém nemám. Průšvih je ale s tím, že na webu je chaos v informacích. Každou z nich vypiplej na jediném místě.
HTML nestojí za nic; je to ještě horší než jsem si prve všimnul, je to kupa ***ček.
margin
Profil *
favicon.ico není *.ico, ale překabátěný BMP obrázek. Některé prohlížeče takovou faviconu nezobrazí. Doporučuji zkonvertovat, třebas online nástrojem na http://www.favicon.cc/
Karel Hruškaa
Profil *
Marschmallow:
Děkuji. Občas mně chodí spontánní maily s pochvalou za obsah, hodně mě to těší. Rád bych ty stránky učinil stravitelnější. "Foto u rubrik" - máte na mysli "Ceník"? Mezery nechávám pro přehlednost a zachování jakési vzdušnosti. (kromě toho, že FF a IE mně to vykreslujou každý jinak)...K.


juriad:
Děkuji za každé upřímné slovo, přesně toto potřebuju a hledám. Všechny položky si pečlivě promyslím. Ano, já to stále doplňuju a třídím chaos. Co mě zaujalo nejvíc, je problém roztřídění: je lepší info narvat na jednu dlouhou stránku (radíte opak - "Stránku „proč a jak“ rozděl do několika menších. "), nebo omezit výskyt přepočtů ("Těch prepočtů tam máš příliš (na několika různých místech")), nebo raději zvýšit počet samostatných stránek? Speciálních témátek tam bude ještě přibývat. K HTML -:) smolím to po nocích, asi jediným konzultantem mně zůstává JPW... Velmi děkuji za hodnocení a názory.


margin:
Děkuji za upozornění, mám pocit, že jsem to před lety generoval přes něco jako odkazujete, ale možná taky ne. Mrknu na to a prověřím, děkuji ještě jednou i za odkaz. K.
margin
Profil *
Odkazům v menu by pomohlo nastavit line-height: 38px; (stejná hodnota, jako height).
Též by se hodilo přidat hover textu, třebas i decentní, protože je tam hover pozadí.
Karel Hruškaa
Profil *
margin:
Pak pozadí menu splyne - což by snad nevadilo, obrázky pozadí navazují. Hover textu v menu jsem zkoušel, nicméně nenašel žádnou kontrastnější barvu. Uvažuju přidat tlačítka - i pro ostatní položky rozcestníku, ale pak bych ta tlačítka asi musel zmenšit, ať to nezabírá půl stránky. Děkuju.
Marschmallow
Profil
Karel Hruškaa:
Pak pozadí menu splyne
Toho jsem také chtěl docílit [#2]
Karel Hruškaa
Profil *
Marschmallow:
Ano, s malým zpožděním, došlo mně:-), děkuji za tip, zkusím, otestuju..
jenikkozak
Profil
1) Obrázek na pozadí menu je možná zajímavý nápad, ale od nápadu k realizaci je někdy pořádný kus cesty a výsledek asi nevypadá tak, jak si autor představoval. Asi bych ho nahradil něčím jednodušším.
2) Vyhodil bych odkaz na to seový seo. Ten může leda uškodit. Stejně tak bych odstranil odkazy na partnerské weby v kontaktech.
3) O patičce platí něco podobného, co jsem napsal o menu. Ze šipky nahoru není jasné, kam vede. I kdyby to jasné bylo, považuji jej za zcela zbytečný. Stejně jako všechny ostatní odkazy z patičky. Nahradil bych je textem, který se zobrazuje vpravo pod odkazem na rezervaci.
4) Možná by bylo lepší, kdyby se levý sloupeček neměnil a zůstal na všech stránkách stejný. Nyní se někdy mění, někdy ne, což je trochu matoucí.

5) i) Podle mě je HTML zdroj celkem v pohodě. Některé věci se dají udělat lépe, například v Krátké charakteristice bude lépe použít tabulku místo řady po sobě jdoucích nezalomitelných mezer.
5) ii) Zkuste více ctít význam značek. <p> používat na odstavce, tedy skutečné bloky textů, které se skládají z několika vět. Značky nadpisů <h1> - <h6> zase používejte pouze na text nadpisu, ne na celé věty nebo čáry.
5) iii) Čáru můžete k nadpisu připojit pomocí stylu (spodního rámečku). Tím si usnadníte další manipulaci, když Vás třeba časem napadne, že by čára měla být spíše nad nadpisem nebo by měla zmizet.
5) iv) Několik po sobě jdoucích zalomení řádku můžete vyměnit za vnější okraje. Pak si budete moci v externím stylopisu s okraji hýbat podle libosti.
5) v) Obrázek u nadpisu by zase mohl být uložen formou obrázku na pozadí nadpisu. Zarovnán by byl vlevo a neopakoval by se. Nadpis by měl nastaven levý vnitřní okraj, aby obrázek nepřekrýval.
5) vi) Ve stylopisu můžete využívat cestu k prvku. Například selektor #sluzby span zacílí všechny <span>y v prvku s id sluzby, nebudete tak muset každému z těchto spanů v HTML zapisovat třídu. (Nyní mají třídu bottom.) Nebo abyste se zbavil rámečku okolo obrázků v odkazech, stačí přidat zápis a img{border:0}, nemusíte pak ke každému obrázku v HTML dopisovat atribut border="0".

6) Líbilo by se mi, kdyby se fotografie v galerii daly zvětšovat.

Oceňuji, že respektujete způsob, jakým lidé s webem pracují (klikací hlavička webu, výrazné odkazy; nepodtrhané texty, které nejsou odkazy; zvýrazněná aktivní položka menu), texty jsou obsáhlé, ale dobře horizontálně členěné, takže se snadno čtou. Při jejich procházení neruší ani vyšší míra chyb. Články jsou doplněné o ilustrační obrázky i odkazy na externí zdroje.
Kdybych ten web „smolil po nocích“ já, asi bych se vykašlal na nějaké úpravy zdrojového kódu a spíše se zaměřil na design. Chtělo by to základní kostru webu trochu lépe učesat, ovšem s tím bych si nechal poradit od grafika.
margin
Profil *
jenikkozak napsal:
Některé věci se dají udělat lépe, například v Krátké charakteristice bude lépe použít tabulku místo řady po sobě jdoucích nezalomitelných mezer.
Tahkvé řešení je nešťastné, protože se snadno rozpadne, pokud uživatel má v systému písmo s jinou mertikou, než je běžné (třeba já mám v Linuxu písma rodiny DejaVu) nebo pokud si uživatel zvětší velikost písma.
http://www.imghosting.cz/images/99snimek3.png
Karel Hruškaa
Profil *
jenikkozak:
ad 1) - 5) vynikající a užitečné poznámky - většinu z nich s dovolením zapracuju

6) Líbilo by se mi, kdyby se fotografie v galerii daly zvětšovat.
- mně také, je to mladá stránka, znám zatím jen nepohodlný způsob pomocí: malá fotka a href --> velká fotka

texty jsou obsáhlé, ..... Při jejich procházení neruší ani vyšší míra chyb.
- prosím, nacházíte v textech pravopisné chyby?

Kdybych ten web ‚smolil po nocích‘ já, asi bych se vykašlal na nějaké úpravy zdrojového kódu
- tak to tedy v žádném případě, kód byl ještě před rokem mnohem děsivější, postupně jej češu a zjednodušuji, baví mně to

Přestože to máte v malíku, muselo Vám to zabrat nějaký čas, děkuju za všechen komentář. Pokud se Vám to hodí, pojedete kolem, nebo si někoho pošlete, máte u mne balíček polen do kamen nebo do udírny podle vlastního výběru.


jenikkozak:
za zcela zbytečný. Stejně jako všechny ostatní odkazy z patičky. Nahradil bych je textem, který se zobrazuje vpravo pod odkazem na rezervaci.
- ano, může být, a zde prosím o názor: považujete za užitečné zde, doslova pod čarou, vypsat na několik řádků, přibližně 6 - 15 ks "Nejčastějších dotazů" na palivové dřevo, coby odkazů dovnitř webu? Na všech stránkách webu stejně, nebo raději pouze na indexu, protože nekalé praktiky? Děkuji
anonymníí
Profil *
Karel Hruškaa:
znám zatím jen nepohodlný způsob pomocí: malá fotka a href --> velká fotka
ano, jiný způsob samozřejmě v HTML neexistuje. Tento je jediný a správný.
Karel Hruškaa
Profil *
margin:
pokoušel jsem se to v minulosti tvořit pomocí
#odsazeni  {
margin-left : 30px; 
}

ale nedařilo se mně. Zkusím se k tomuto ještě vrátit. Rád bych totiž uživatelům nabídl možnost zvětšení/zmenšení písma. Dále zvažuju možnost volitelně tmavé/světlé pozadí, máte s tím někdo již zkušenosti? Přátelé mně dále doporučují překlikávat dvě verse: pro ženy/pro muže. ((??)vítám názory)


anonymníí:
škoda, doufal jsem v elegantní forogalerii, pomocí klávesníce či myši procházet zvětšeninami, jednu po druhé.. i tak proč ne, zvětšeniny mohou být, pokud dovolí hosting. Kolik tak kB snáší sítě pro foto?
anonymníí
Profil *
Karel Hruškaa:
pomocí klávesníce či myši procházet zvětšeninami, jednu po druhé
lightbox
margin
Profil *
Karel Hruškaa:
Kolik tak kB snáší sítě pro foto?
cca 10 kilo až 10 mega, záleží na tom, jaké má návštěvník připojení.
lionel messi
Profil
Karel Hruškaa:
Kolik tak kB snáší sítě pro foto?
Je to každého názor, ale ja by som nešiel nad 100–1000KB, určite nie nad 2MB (záleží od účelu).
jenikkozak
Profil
Karel Hruškaa:
„texty jsou obsáhlé, ..... Při jejich procházení neruší ani vyšší míra chyb.“
- prosím, nacházíte v textech pravopisné chyby?
Chyby ve vyšší míře tam neruší, protože tam ve vyšší míře nejsou. Z přechozí návštěvy si pamatuji, že tam bylo pár (ale možná i jen jedna) nadbytečných čárek před spojkou nebo mezi členy, které nebyly ve vylučovacím poměru.

považujete za užitečné zde, doslova pod čarou, vypsat na několik řádků, přibližně 6 - 15 ks "Nejčastějších dotazů" na palivové dřevo, coby odkazů dovnitř webu? Na všech stránkách webu stejně, nebo raději pouze na indexu, protože nekalé praktiky?
Nekalá praktika to není. Ale nedělal bych to, protože si nemyslím, že by to pomohlo v přehlednosti, spíše naopak. Kdyby se ty odkazy zobrazovaly jen na úvodní stránce (kde by tolik nevadily), myslím si, že by jim lidé nevěnovali moc pozornosti, protože by se zobrazovaly až „pod ohybem“ (pro jejich zobrazení by musel návštěvník rolovat) a navíc pod obrázkem. Běžný uživatel mrkne na začátek úvodní stránky, koukne do menu a klikne na první odkaz, který jakž takž vyhovuje. Nezdržuje se tím, že by prohlížel všechny odkazy a pak složitě vybíral, na který z nich klikne.

pokoušel jsem se to v minulosti tvořit pomocí
#odsazeni {
margin-left : 30px;
}
ale nedařilo se mně.
Existuje víc způsobů, jak toho dosáhnout, ale všemi budete více či méně spolehlivě simulovat tabulku. Nejjednodušší bude ji přímo použít. V tomto případě na ní nevidím nic špatného.

Rád bych totiž uživatelům nabídl možnost zvětšení/zmenšení písma.
Pokud si budou uživatelé chtít písmo zvětšovat, stisknou Ctrl a zarolují kolečkem myši.

Dále zvažuju možnost volitelně tmavé/světlé pozadí, máte s tím někdo již zkušenosti?
Dříve se to nabízelo jako přidaná hodnota, ale postupně se od toho ustupovalo, protože autoři přišli na to, že je to zbytečné. Že je lepší vytvořit verzi, která bude vyhovovat co největší skupině lidí. Je sice pravda, že žádní dva lidé nevidí stejně, ale jsou pravidla, která platí víceméně u všech, přestože si to třeba neuvědomují - při dívání se ze světla do tmy se oči přizpůsobují světlu a ve tmě nevidí; při opačné kombinaci se oči přizpůsobí tmě a světlá místa je poškozují (proto se černé písmo na světlém pozadí čte snáze než převrácená varianta); na rozhraní červené a zelené, červené a modré, červené a šedé (případně dalších kombinací, které pak závisí na konkrétním oku) dochází k „chromatické aberaci“, kdy se v důsledku rozdílné vlnové délky barev zdá, že některá z plochy vystupuje.

Přátelé mně dále doporučují překlikávat dvě verse: pro ženy/pro muže. ((??)vítám názory)
Pokud by se lidé z důvodu jiné činnosti přihlašovali, možná by šlo o zajímavé zpestření, kterého by si nejspíš ale vědomě nevšimli. V případě, že nejsou na stránku přihlášení, by se jednalo o zbytečné nastavení, které by jen přispívalo ke zmatení návštěvníků.
lionel messi
Profil
Karel Hruškaa:
Neviem, či privítate ešte pár ďalších postrehov:

1. Medzi zvýraznenou aktívnou položkou v menu a neaktívnou je príliš veľký rozdiel, skoro akoby sa jednalo o 2 diametrálne odlišné weby. Hl. menu by som štylizoval možno podobne ako menu "Fotogalerie, Měření vlhkosti a Přepočty jednotek"
2. V sekcii proč a jak nie sú odlíšené horné odkazy na záložky od bežného textu, čo pôsobí mätúco - čo takto podčiarkovať alebo zobraziť inou farbou, možno kurzívou, keď chcem dať najavo, že ide iba o odkaz na záložku?
3. Možno by som na čiernom pozadí privítal bielu farbu písma, nie "šedivú", zvýšilo by to kontrast.
4. Tie šípky po ľavej strane, kt. ma majú hodiť na začiatok stránky nie sú najlepší nápad - graficky sa myslím na web nehodia, neustále sa opakujú. Dalo by sa to spraviť trebárs fixovaným pozicovaním (eventuálne v kombinácii s javascriptom) aby sa to zjednodušilo na jednu šípku.
5. Prečo dávať telefónne číslo do hlavičky? Pôsobí tam na mňa trochu rušivo.
6. Odkaz "O stránku zpět" v patičke z nejakého dôvodu nemá kurzor ručičky.
7. Na stránke "Proč a jak" je naozaj príliš veľa informácií, ktoré by si zaslúžili vlastnú stránku. Viac by upútali a sekcia by nepôsobila ako "omáčka".
Karel Hruškaa
Profil *
lionel messi:
Velice vítám jakékoliv poznámky. Děkuju za jakékoliv připomínky, teď už mně zbývá je pouze zpracovat. Ten web je jedním z mála mých koníčků.
7. Na stránke "Proč a jak" je naozaj príliš veľa informácií, ktoré by si zaslúžili vlastnú stránku. Viac by upútali a sekcia by nepôsobila ako "omáčka".
- teď jen k této stránce - ano, je to hustý guláš. A trápí mně. "Proč a jak" je mojí stránkou s nejvyšší "Prům. doba na stránce" : 5:05; a nejvyšší "Míra okamžitého opuštění" : 70%; 480 vstupů, 995 zobrazení za poslední měsíc. Děkuju všem za veškeré postřehy a („anonymníí:lightbox“posunutí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0