Autor Zpráva
PavelF
Profil *
Zdravím všechny,
ctěl bych se zeptat, co si myslíte ohledně mého eshopu.
www.svetposteli.com

1) Jak na Vás web působí, když na něj vstoupíte
2) Fotky produktů (vím, že většina fotek těch postelí není ideální, v průběhu víkendu je vyměním
3) Texty
atd....

Díky moc za Vaše názory, jsou pro mě dost důležité.

Pavel Frček
pharaon.jh
Profil
Když si přepnu na anglickou verzi tak to nefunguje, a možná bych tam ještě přidal kontakt na viditelné místo, i sídlo firmy, jinak vzhledově dobrý.
juriad
Profil
1) Místo ikonek vidím jen čtverecek F0XX (FF, linux) Ikonky už se srovnaly; možná chyba při stahování fontu
2) Stránka je příliš široká kvůli tomu slideshow
3) Text ve vyhledávacím poli je nečitelný
4) Proč se kategorie v menu neotevře, když na ní kliknu? Musím ještě kliknout na tu divnou šipku napravo.
5) Přidám produkt ke srovnání a stránka mi kus odscroluje, proč?
6) Ve srovnání máš "kˇod produktu" (malé písmeno, a překlep v ó)
7) Tlačítko "Dát do košíku" nedá produkt do košíku, přesměruje na jeho detail
8) Telefon kontaktujte nás v patičce se při určité velikosti okna zalomí
9) Mám dvě položky v přáních, ale pro jejich zobrazení to chce účet, divné
10) Pokud se registrujete - máš tam překlep
11) Proč se sakra o všech důležitých věcech (akční nabídky, poukazy) dozvím z patičky. Nevšimnul bych si nebýt toho, že se snažím hledat chyby.
12) Zkusil jsi si někdy přečíst celé podmínky?
13) Mám problém s fontem "Nový zákazník", délka čárek je nedostatečná, připadam si jak Ostravak.
14) Detaily platby - nechceš ten formulář nějak zkrátit (vizuálně)?
15) Barva textu (vlastně všude) není dostatečně kontrastní; není dostatečně černá
16) Když uvidím úvodní stránku, na většině obrazovky jsou obrázky, chybí mi jasný navigační prvek (něco jako: tady si vyber kategorii)
17) Stránka je pomalá
18) "Téma dárkového certifikátu" - jednotlivé možnosi přelož do češtiny
19) Odstraň tlačítko pokračovat, pokud směřuje na úvodní stránku; pořád očekávám, že se dozvím víc
20) "Pokoje pro deti" - chybí háček nad e
21) V levém sloupci je moc informačních boxíků; vůbec mě nezajímají
22) Zobrazeny položky 1 až 43 z 43 (1 stránek)
23) V seznamu produktrů je první produkt až pod půlkou obrazovky (moc dole); hlavička je příliš vysoká, to místo nad stránkou je zbytečné
24) Breadcrumb, nadpis kategorie a řazení by mohlo jít zkompaktnit; opět docela zbytečně prodlužuje stránku.

25) Znaky s diakritikou v menu vypadají jinak než ASCII znaky
26) Rozměr na zakázku: ať se text chová jako placeholder

Design je myslím povedený, líbí se mi. Fakt. Nejsem grafik, takže případné chyby v té oblasti ti nepovím.
Přeuspořádáno a očíslováno, tak aby odpovídalo číslování v [#4].
PavelF
Profil *
Díky za reakce
juriad:
1 Ty znaky na úvodní stránce nevím, proč se někdy nezobrazí, pokusím se to vyřešit
2 O problémech se slideshow vím, protože když jsem se díval v internet exploreru, tak to tam bylo roztažený úplně, ale nevím, tedy jakou velikost nastavit
3 Text ve vyhledávacím poli změním, nevšiml jsem si toho
4 Už jsem o tom přemýšlel taky, ale nevím jak to udělat, poradí mi někdo? Díky
5 Scrollování vyřeším
6 opravím
7 To je proto, že zákazník si musí vybrat velikost popř. moření apod. bez výběru objednat nejde
8 Toho telefonu jsem si všiml také, neví někdo jak to vyřešit?
9 To je proto, že se ti to vlastně uloží do tvého účtu a najdeš je tam po příštím přihlášení
10 Opravím
11 Dám to do hlavního menu
12 Můžu se zeptat proč? Něco je špatně?
13 opravím
14 podívám se
15 barvu upravím
16 Teď nevím co myslíte
17 v noci stěhuji k for.si, wed.s je hrozně pomalej
18 přeložím
19 odstraním
20 přidám
21 předělám
22 předělám
23 upravím
24 nevím, co myslíš

Díky za další vyjádření a rady

Frček


pharaon.jh:
Když si přepnu na anglickou verzi tak to nefunguje, a možná bych tam ještě přidal kontakt na viditelné místo, i sídlo firmy, jinak vzhledově dobrý.

Díky za vyjádření, anglická verze se stejně bude mazat, bude německá, slovenská a česká
Moderátor jenikkozak: Není nutné citovat celý článek, zobrazuje se hned nad tvým příspěvkem.
okolojsoucí
Profil
Nějak ti to nefunguje


PavelF:
24 nevím, co myslíš
Toto - http://kod.djpw.cz/xcbb, hlavně se podívej na ten rozdíl
PavelF
Profil *
okolojsoucí
už to řeším, ale mě se to někdy zobrazí a někdy ne
pcmanik
Profil
PavelF:
Neviem čo to s tou stránkou je, ale nejaké je scrollovanie spomalené. Scrollovanie neseká, ale proste keď posuniem stránku, tak prejde o menší kúsok ako na iných weboch. Dokonca mi stránka zhodila safari.
Testované na iPade.

Moc sa mi tam nehodí ten šedý prúžok na vrchu stránky.
Kǎzdý z troch boxov (Matrace, pokoje pro deti, postele z masivu) má inú veľkosť.
Keď kliknem na postel na hlavnej stránke, tak zboží nenalezeno!
Text hledat vo vyhľadávacom poli je zle čitateľný.
Na spodu stránky je mobilné čislo rozdelené na dva riadky.
PavelF
Profil *
většinu toho, co psal juriad jsem opravil, udělal jsem i ten placeholder, ten telefon i snížení té volné plochy nad stránkou, opravil jsem i překlepy, skoro všechno co jste napsali, díky moc za reakce a budu rád za další hodnocení či námityky k mému shopu.

PF
jenikkozak
Profil
1) Web je pomalý. Čekat dvě a půl sekundy na odezvu ze serveru mě nebaví. (K této dlouhé prodlevě nedochází vždy.)
2) Placeholder se téměř čtvrtině uživatelů nezobrazí.
3) IE je přepnuté do quirku, v němž je stránka rozpadená.
4) Mezi částku a jednotku měny vložte mezeru. Zvlášť když jsou tisíce odděleny, částka nevypadá jako celek.
5) Úvodní text je nezajímavý, jde o podivnou snahu přesvědčit vyhledavače, že je ten web zajímavý, živého člověka však zklame.
6) Přepínač jazyků je rozbitý (vyhazuje chybovou hlášku), že texty nejsou ještě přeložené, chápu.
7) V textech jsou chyby (překlepy, chyby v čárkách). Nevyskytují se v přímo obtěžující míře, ale je divné, když v popisu zboží s cenou přes deset tisíc máte dva překlepy v jedné větě.
8) Zvýšil bych kontrast písma. Světle šedé texty jsou pro mnoho lidí téměř nečitelné.
9) Nevadí lidem, že tlačíka nepůsobí jako tlačítka (například prvek na odeslání košíku k objednávání)?
PavelF
Profil *
jenikkozak:

díky za názor, ale

9) na ty tlačítka si mi zákazníci neštěžovali
8) pokusím se
7) můžu se zeptat, kde jsou největší překlepy?
6) ten zatím půjde pryč
5) tvůj názor, ale pokusím se ho přepsat
4) uděláno
3) tohle v tom IE vím, ale nevím jak to vyřešit, poradí někdo?
2) prostuduju to a kdyztak to vratim na value
1) web presouvam k forp.i

Díky za názory a budu rád za další

PF
Bubák
Profil
PavelF:
3) tohle v tom IE vím, ale nevím jak to vyřešit, poradí někdo?
Napoví třebas český validátor.
Odstraněním této (první) chyby zmizí i spousta (možná všechny, díval jsem se zběžně) následujících hlášek.
PavelF
Profil *
Bubák:

zběžně jsem se na to díval, ale moc nevim o co go, ale pokusím se nějak ty errory napravit,

díky
Bubák
Profil
Musíš se zbavit nadbytečné BOM signatury, ale jednodušší je nepoužívat BOM vůbec. Pak dostane validátor standardní dokument a nebude vypisovat "zbytečné" errory.
jenikkozak
Profil
PavelF:
9) na ty tlačítka si mi zákazníci neštěžovali
Takhle to nefunguje. Když máte na webu chybu, polovina návštěvníků si to nechá líbit, druhá polovina odejde pryč a ti zbylí hledají kontakt na autora, nahlašují chybu a čekají, až bude opravena.
Nečekejte na odezvu od svých zákazníků, ale od těch, kteří si nákup u Vás rozmysleli.

7) můžu se zeptat, kde jsou největší překlepy?
Neměřím velikost překlepů, ale jsou rozesety skoro všude. V Zopimu máte napsáno: „Potřenujete“. V sekci O nás se v prvním odstavci zmiňujete o mataracích. V popisu Laury (což je zřejmě Váš nejdražší produkt) je uvedeno: „pro přstup do úložného prostoru nutonost…“

5) tvůj názor, ale pokusím se ho přepsat
Věřím z masivu, že spousta lidí z masivu masivní změnu uvítá. A protože masivní zákazník je ten, kdo má peníze z masivu, masivně vyhovět by se mu mělo.
PavelF
Profil *
jenikkozak:

ty překlepy opraveny, ty tlačítka když se na ně zpětně koukám, asi vymyslím něco jiného
Chamurappi
Profil
Reaguji na PavlaF:
Byl jsem zvědavý na ta divná tlačítka, ale stránka mi v Exploreru 7 vůbec nefunguje. Ukáže se jen na chvíli reklamní banner „outdated browser“ a pak všechno zmizí.
Edit: Na telefonu v Exploreru 9 je to celé rozsypané a když rozkliknu nějakou postel, koukám na tři čtverečky. Spoléhat se na ikony dělané písmem je opravdu špatný nápad.
PavelF
Profil *
mě na telefonu s WindowsPhone 7.8 funguje úplně normálně; IE7 jsem vůbec nezkoušel, můžu poprosit o printscreen? Pošlu to na zákaznickou podporu na Tmonster. Díky

EDIT: V IE 8 funguje normálně
Plaváček
Profil
PavelF:

Jen pro info, v IE 9 obdržím tuto stránku: http://postimg.org/image/h6mgc2fct/. Nemyslím, že bych byl schopen něco nakoupit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na PavlaF:
mě na telefonu s WindowsPhone 7.8 funguje úplně normálně
Ikony dělané přes fonty také? WP7 totiž dynamicky stahovaná písma nepodporuje. Takže v něm musí vznikat stejný problém, jako ukazuje okolojsoucí, a nemá jiné řešení, než nepoužívat písmo na obrázky.

IE7 jsem vůbec nezkoušel, můžu poprosit o printscreen?
Viděl bys na něm opravdu jen ten banner a anglicky psanou chybovou hlášku prohlížeče „operace přerušena“, po jejímž odklepnutí stránka zmizí. Může za to nějaký vadný JS, který přidává do stránky obsah dřív, než je celá donačtená. Možná, že ve standardním režimu problém nenastane, těžko říct, zbav se nejdřív toho nadbytečnému BOMu a v pátek ti můžu říct, jestli to pomohlo.

EDIT: V IE 8 funguje normálně
V něm vidím cca totéž, co Plaváček v devítce. Řekl bych, že je to stejné rozsypání, jako jsem viděl v telefonu (koneckonců je to všechno stejný quirk mód kvůli duplicitnímu BOMu).
V osmičce se mi ta chyba, která způsobuje pád stránky v sedmičce, zobrazuje v chybové konzoli.
PavelF
Profil *
Chamurappi:

Díky, všechny podněty jsem poslal programátorovy, který se na to podívá,
ještě se chci zeptat: co byste změnily ještě?

Díky za nápady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0