Autor Zpráva
maj74
Profil *
Zdravím,
prosím o názor na stránky http://www.aitia.cz
Budu rád za každou připomínku ohledně grafiky, přehlednosti a funkčnosti webu.
Jsem v dělání stránek amatér a chtěl bych se ještě zeptat, jestli bude nutné stránky upravit pro mobily nebo ipady atd.
Předem děkuju.
lionel messi
Profil
maj74:
1. Vyhoď ikonky o validite (chcem si objednať dom, nie riešiť XHTML).
2. Aktívna položka v menu a hover efekt sa mi nepozdávajú. Podľa mňa by totiž aktívna položka/hover mali byť zvýraznené, takéto „zmenšovanie“ je však trošku kontraproduktívne, radšej by som ich zväčšil, keď už chceš meniť veľkosť.
3. Logo by malo byť klikacie (odkaz na hl. stránku webu).
4. Žltá farba v tabuľke „tradiční domy“ v sekcii Ceník mi nejde dohromady s bielym písmom a červená nižšie zas trochu ťahá oči.
5. Neprišiel som na to, ako sa mám po zobrazení detailu fotky vo fotogalérii vrátiť naspäť bez použitia tlačidla "Späť" v prehliadači, až kým som neklikol na "Náhled" - chcelo by to premenovať (trebárs "Zpět na galerii"), príde mi to trochu mätúce.
6. Ten zeleno-červený okraj na hl. stránke pôsobí rušivo.
7. Červenej farbe by som na celom webe dal zľahka tlmenejší nádych.
8. Logo mi príde máličko rozostrené. (text Aitia)
Marschmallow
Profil
maj74:
Především - stránky prohlížím na iPadu

1.) Vlevo mám asi centimetrový zelený proužek a červený proužek
2.) U Technologií se mi nelíbí jiné modré písmo - Times New Roman - než je ostatní text. To samé platí i u Dodávky a Kontaktu
3.) V katalogu by se nemuselo klikat jen na "Více informací", ale třeba i na obrázek a nadpis
4.) Fotogalerie by mohla být dělána pomocí lightboxu
5.) V Ceníku se mi vůbec nelíbí ty barvy těch tabulek
6.) Žádná ze stránek (kromě Kontaktů a Katalogu) nemají title. Což působí nehezky.
maj74
Profil *
Děkuju moc za první reakce.
Je toho hodně tak snad se v tom neztratím.
lionel messi:

1. Vyhodím, to je pravda.
2. Zkusím to zvětšit, já už jsem se na to díval a zkoušel to, aby aktvivní plocha byla přes celí tlačítko, ale zatím na to nemůžu přijít.
3. Logo je klikací všude, kromě úvodní stránky.
4. Zkusím změnit barvy.
5. Zkusím to zatím přejmenovat, ale asi udělám fotogalerií v lightboxu jak radí Marschmallow, když už to máme koupený.
6. Mysleli jsme, že to bude takový firemní znak použitý na propagačních letácích a podobně, ale zkusím to dát pryč.
7. Myslíte tmavější červenou pastelovou?
8. No s tím logem se trápím protože se mě H1 nevejde jinam tak sem to nacpal do loga. Tak nevím co s tím.
Díky moc za podněty.

Marschmallow:

1. Měl by tam být, ale jak jsem psal výše dám ho pryč, je pravda, že tam nemá co dělat.
2. Mě se to zobrazuje stejně tedy Arial. Pomohlo by, že bych ve style definoval jenom v body písmo Arial pro celí style?
3. To je super nápad, kdyby to někdo nepochopil.
4. Díky, půjdu na to, to je fakt.
5. Jaký by bylo lepší řešení, když chc typově domy oddělit?
6. Title je u všech stránek, tady nevím?
Taky moc děkuju.
lionel messi
Profil
maj74:
7. Myslíte tmavější červenou pastelovou?
To by nemusel byť zlý nápad.
Marschmallow
Profil
maj74:
7. Koukněte se na screenshot, ten titulek se mi tam ukazuje jako celá www adresa:

Jink zo můžete zkusit :)
pcmanik
Profil
maj74:
1. Zatiaľ žiadne partnerské weby nemáte, takže aj ten popis na spodku stránky je zbytočný
2. Kedy bola stránka aktualizovaná je absolútne zbytočný údaj
3. Ceny by som uvádzal s aj bez DPH, keď si budem chcet objednať dom, tak si nebudem ešte počitať samotnú DPH
4. Tá ikonka doláru v cenniku nemá čo robiť, používate predsa české koruny
5. V aktualitách pod mesiacmi je prázdny riadok s bunkami.

Marschmallow:
A mne sa titulok v Safari zobrazuje normálne, takže to skôr bude chyba toho chromu...
maj74
Profil *
Mohl by jste se prosím podívat na zdrojový kod ve Vašem prohlížeči co tam je v title na této stránce jinak než třeba v kontaktech kde se Vám to zobrazuje? Mě nic nenapadá.
Děkuju
Marschmallow
Profil
maj74:
Teď už to je v pořádku.
A omlouvám se za tak velký obrázek
maj74
Profil *
pcmanik:

1. Ano, zatím odstraním.
2. Také pravda doufám, že mě na webu zbude nějaký obsah :-)
3. Všechny ceny jsou bez DPH je to uvedené pod tabulkama, možná je matoucí slovo (včetně základové desky) za cenou. Zkusíme něco vymyslet.
4. Pěkný obrázek to byl, ale taky půjde do propadliště času. Smažu.
5. To mám vymyšlený tak, že jak skončí měsíc a bude v aktualitách např. 10 článků tak bude v té buňce číslo 10, ale už klikací jako archív.
Teď s tím teprv začínáme.
Taky děkuju moc za rady
Bubák
Profil
1. Pro obrázky nevhodně používáš JPEG formát s nastavením kvality 100 a s podvzorkováním barev. Vysoké nastavení kvality má za následek zvýšení datové velikosti obrázků. Podvzorkování barev se negativně projeví u ostrých barevných přechodů, což se projevuje třeba u loga nebo na stránce http://www.aitia.cz/konstrukce.html, na kterou ze záhadných důvodů vede položka menu TECHNOLOGIE.
2. Pro obrázky na stránce http://www.aitia.cz/konstrukce.html by se hodil formát PNG, ovšem za předpokladu, že máš původní, nezkliplené obrázky, protože převod JPEGů do PNG nic nepřinese.
3. Obrázky (pod horním menu) o rozměrech 200×200px necháváš zmenšit prohlížečem na 100×170px, to je další důvod, proč vypadají rozplizle.
4. Pozadí položek menu má o poznání menší klikací oblast, než je oblast hoveru, česky řečeno najedu na položku, pozadí se změní, ale když kliknu, nic se nestane, dokud nenajedu a nekliknu na samotný text.
5. Pod pojmem dodávky si představím dodávky.
6. Text "S těmito technologiemi máme dlouholeté zkušenosti" je samostatná položka menu, ale nedává mi smysl.
7. Nad patičkou je osamocená miniatura bez jakéhokoliv vysvětlení, o co jde.
8. Kód je prošpikován přímými styly a se spoustou "přemnožených tříd".
maj74
Profil *
Bubák:

1. To jsou pro mě nové informace. Tady se budu muset tím prokousat. Já to dělám tak, že otec mě pošle obrázek vytvořený v projekčním programu Archline v souboru JPG nebo BMP ve velkým rozlišení a já to v Corelu paint 11 převzorkuju na menší velikost s tím, že tam mám v nabídce změna rozlišení, vyhladit roztřepení. Převzorkuju např. 800x600 px. Pak dám nástroj pro optimalizaci obrázků www, kde je nabídka uložení z formátu: Gif, Jpeg, JP2 stanfart, JP2 Cedestream, Png 8, PNG 24. Potom tam je na výběr od nejnižší kvality až po nejvyšší s možností progresivní. Ještě volba komprese, vyhlazování. To podvzorkování barev je myšleno co?
Ano konstrukci budu muset přejmenovat na technologii, je to matoucí.

2. Zkusím je předělat.

3. A jejda tak to jsem si nevšiml. Předělám.

4. Budu předělávat, kluci nahoře už mě o tom říkali.

5. Tak to mě netrklo, v tom prvním menu je málo místa, abych tam dal rozsah dodávky, budem muset něco vymyslet.

6. Ano ta věta by měla navazovat na předešlou a tedy by měla být bez li. Opravím.

7. Tam bych chtěl postupně přidávat certifikáty a podobně. Myslíte to nějak nazvat nebo něco jinýho s tím províst?

8. Beru si k srdci, ale jsem opravdu laik, takže si to budu muset nastudovat a pak opravím, jestli to zvládnu.
Děkuju moc za připomínky, hlavně ohledně těch obrázků tam se opravdu trápím. Díky
Bubák
Profil
1. Podvzorkování barev, http://en.wikipedia.org/wiki/Chroma_subsampling
Nižší rorlišení pro barvy, než pro jasový kanál, u běžných fotek nevadí, ba právě naopak, sníží se datová velikost obrázku bez pozorovatelné ztráty kvality. Docela bych se divil, kdyby Corel PHOTO-PAINT možností nastavení podvzorkování barev nedisponoval.

8. Doporučuji tomuto bodu dát nízkou prioritu, strávíš tím spoustu času a skoro nic nezískáš, akorát že se stránky načtou o pár zanedbatelných procent rychleji.
maj74
Profil *
Bubák:

1. To je přesně co mě to dělá, rozmazaný okraje obrázků. Corel to bude asi podporovat, budu se na to kouknout.

Zatím moc děkuju a všem ostatním, práce mám až hanba.
pcmanik
Profil
maj74:
Áno ja chápem že ceny sú bez DPh, ale som zvyknutý na to, že všade vidím ceny s aj bez DPH. Kedže ja dph musím platiť, tak by som rád videl aj cenu s DPH.

Ale inak web je pekný :)
maj74
Profil *
pcmanik:

Tak jsem to pochopil opačně, takže ještě dát ceny s DPH. Jasný.
Jinak díky, za to že se to líbí, to bylo taky dní a hodin, než jsem to nějak sesmolil. Vlastně rok :-)
Teď jsem přitáhnul z hraní tak mažu směr pelest.
Díky a měj te se.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0