Autor Zpráva
clousseau
Profil
Ahoj, ve volném čase se sažím 'tvořit' inzertní server www.blesarna.cz, není zdaleka hotov, ale již prosim o feedback.
Rozhodoval jsem se mezi řádkovým zobrazením položek a tím, který jsem nakonec implementoval. Je to dostatečně přehledné?
Chtěl bych docílít co možná nejjednoduššího zobrazení bez zbytečných serepetiček.

Nekomentujte prosím kód, ten je zatím velice nedoladěný, až budu mít zafixovany design, provedu v rámci svých omezených znalostí optimalizaci.
Děkuji moc za jakýkoliv názor
vojtan
Profil
Ahoj, mám pár posřehů, jako grafik jsem trochu ujetý na modernější design :))

- Logo je takové nijaké, spíše zastaralé, chtělo by to něco jenoduchého, zapamatovatelného a trochu větší, ať je vidět

- Moc se mi tam nelíbí hnědá barva u titulků, ani ty zahnutý rohy a stínování, to už se dnes moc nepoužívá, cool jsou klasické tvary a pastelové barvy + jemné linky

- některé obrázky v kategoriích jsou zderformované, což nepůsobí moc hezky, chtělo by to doladit skript na vkládání obrázků, buď dělat čtvercové výřezy, nebo přizpůsobit pouze jeden rozměr (šířku) obrázku

- stínování písma se taky už moc nevyužívá, působí to lacině

Jinak struktura se mi zdá v pohodě, je to přehledné, žádný chaos. Tak zkus ještě doladit barvy, vymyslet lepší logo a bude to super
clousseau
Profil
Děkuji moc za postřehy, hnědou jsem zrušil, ale jelikož nad barvou bádám od samého začátku a na nic koloudnýho jsem nepřišel, předělal jsem to do jemně šedý, snad to není moc fádní.

Logo je takový první nástřel co mě napadl, mělo by být jednoduché, ještě si s tím ale určitě pohraju.

obrázky bodou samozřejmě zmenšené (kb) a nahledové, toto je zatím provizorium, budou ale zabírat celou vyhrazenou plochu s boxu

stínování se mě osobně v rozumné míře líbí, mám to jenom v názvu položky, ale děkuji, možná to odstranim

tak nějak tuším, jaké jsou aktulní trendy ve webdesignu, ale pro můj záměr mi přijdou pastelové barvy příliš agresivní, ale jestli vás nějaká napadne, která by šla u mě použít, sem sni ;-)
clousseau
Profil
design jsem už tak nějak ustálil a zafixoval, prosim o ještě jednou o připomínky - nyní lze položky zobrazit jak v boxech, tak i přepnout do řádkového zobrazení, děkuji za jakékoliv komenty
clousseau
Profil
Cele jsem to prekopal a zvolil uplne odlisny styl, je to zatim jenom nastrel, ale budou uz jenom pridano par prvku, prosim o kritiku na www.blesarna.cz

Dekuji moc
lachim15
Profil
Celkem slabší grafika a pro mě celkem nepřehledné.
Text v patičce splývá s pozadím (http://imageshack.com/a/img811/1811/d7u2.jpg)
Doporučuji kontrolu html a css:
http://validator.w3.org/
clousseau
Profil
Dekuji, grafika chuda, ale tak je to zamysleno, jina barevna kombinace by to asi vylepsila, jenom nemohu kapnout na tu pravou. Paticku poresim uplne jinak, bude tam vic info a zapadne do celkoveho designu stranek. Pres validator to prozenu, diky, ale az to bude komplet.
aDAm
Profil
graficky nepoužitelné, roztečené....nezaujme
clousseau
Profil
dal jsem na nekolik dobre mirenych rad a kapicku to upravil, hlavne vycentroval, snad uz je to lepsi a prehlednejsi
Manny
Profil
clousseau:
Mně se to nevšední řešení celkem líbí. Graficky by to mělo být strohé, to je účel. Jen...
...to šedivé pozadí bych zesvětlil (alespoň tak, jak je tady na djpw) a hlavně obě poloviny stejným odstínem
...ten obrázek na pozadí je neostrý, špatně ořezaný. Nahradil bych ho třeba logem, ale kontrastním, jen ve 2 barvách
...levé menu s kategoriemi bych možná udělal plovoucí, ale muselo by být stručnější a rozklikávací
...hover na kategoriích menu by mohl být také zaoblený
...hover vpravo na nadpisu položky by stačil underline místo stínování
... a proklik do podrobnosti položky by mohl být z celého boxu a ne jen z nadpisu a obrázku
... proč je pod patičkou taková díra?
clousseau
Profil
Diky moc Manny

- sedive pozadi zatim takto ponecham, ale necham si to zeslevtleni projit hlavou, urcite ale necham obe poloviny v jinem odstinu, to mi dela stranky takovymi, jake jsou
- obrazky na pozadi jsou docasne, budou originalnim dilem grafika, rucne kresleny, ale jiz nyni je videt, jaky je zamer, kazda kategorie (a v budoucnu i subkategorie) ma vlastni obrazek, orezani je trosku problem, kvuli ruznym pomerum stran u ruznych rozliseni
- premyslel jsem na plovoucim, ale kategorii bude hodne a pod menu chci zakomponovat dalsi prvky, jako napr. doporucene polozky, podobne polozky atd. pripadne i reklamu
- hover jsem zaoblil, je to lepsi
- cele boxy poresim, diky
- prave sedim nad tim, jak paticku zafixovat dole, tedy kdyz bude stranka dlouha, nebude videt, ale kdyz bude kratka, bude dole, jak to nejlepe zaridit, netusite?

Diky moc za nazory a nakopnuti

P.S. až po dopsání jsem si už po několikáte uvědomil, že zapomínam na diaktriku, slibuji, že se už polepšim, přepopisovat to už nemám sil, děkuji za pochopení


ještě k tomu underlinu u hoveru titulku položky - nějak mám k underlinům odpor (a ani se mi to moc sem nehodí, nikde jinde to použité není), ani nevím proč, zkusim jenom změnit barvu
Manny
Profil
clousseau:
- světlý hover na menu mám pořád hranatý
- proč je hover na "vložte inzerát zdarma" jen černý text a vedle na "zaregistrujte se" i bílé pozadí?
- špatný kontrast u položek na odkazech "přihodit", "koupit" ...
- přeháníš to s těmi stíny

Já taky nejsem z podtržených odkazů odvázaný, ale je to to nejefektivnější jak říct "já jsem odkaz, klikni na mně"
Ten stín u položky se mi vyloženě nelíbí a při pouhé změny barvy bacha na přístupnost. Spousta lidí má broblémy s barvocitem a něco takového prostě nevidí.
clousseau
Profil
diky
- svetly (i puvodni a) hover je hranaty jenom napravo, zkusil jsem to zakulatit cele, ale je to takove moc kulate
- opraveno, melo to jiny styl
- toto je tam tak neja schvalne, moc nechci, aby na to lidi klikali bez prohlidnuti detailu, ma to byt jenom info, co ktera cena znamena, ale uznavam, ze ta bila je nestastna, zkusim zmenit
- stiny jsou moje smrt, nekam se hodi, nekde to hyzdi, jeste se s tim poperu
- stin u polozky je skutecne divny, i ta bila barva, zmenil jsem to na cernou
clousseau
Profil
předělal jsem logo, houpá se ve větru, co na to říkáte? ptám se proto, ze všichni doporučují - hlavně at se nic na stránce nehejbá :-) což je i můj názor, ale tady se mi to docela líbí?
clousseau
Profil
Blešárna je spuštěna. Rád bych vás seznámil a zároveň prosím o váš názor na nový tip aukce, kterou nyní na Blešárně vystavujeme a tím zakládáme naší bleší tradici. Jedná se o dobročinné aukce.
Děkuji předem za jakékoliv reakce a připomínky.
Fisir
Profil
Reaguji na clousseau:
Logo asi nemá co na práci a tak se pohupuje ze strany na stranu, přičemž by mohlo tu energii vložit do lepšího vyhlazování (IE 11, Windows 8.1).

Marschmallow
Profil
clousseau:
předělal jsem logo
Po najetí na logo zešedivý i ta lišta na logem jako u ostatních kategorií. To se mi nelíbí.
clousseau
Profil
Díky, trošku nám v blešárně fouká ;-)
S logem bojuju, resp. s nalezením kompromisu mezi velikostí souboru a kvalitou zobrazení. Však já se s tím ještě poperu.

Nyní by mě spíš zajímal názor na pořádání dobročinných aukcí, jaký na to máte názor a jestli tento může mezi veřejností uspět. Nedělám to kvůli zisku, bude to strátová aktivita, spíš jako podporu propagace blešárny a také pro dobrý pocit. Děkuji
Taurus
Profil
Bohužel, pokud si pamatuju i tvé jiné výtvory, je to stále podobně nehezké, šedé a nepřehledné. Potřeboval bys na grafiku někoho dalšího přes UX. Máš tam plno prázdného prostoru, špatně čitelné texty, logo se houpe nepřirozeně a vypadá to kýčově. Ta kopa červenočerných odkazů nahoře je taky bída. Raději odznova... a s inspirací.
jenikkozak
Profil
Souhlasím s Taurem, že grafiku by měl dělat grafik.

Měl jsem sepsanou podrobnou reakci, ale přešel jsem k jinému počítači. Jak se tu množily clousseauovy propagační příspěvky, postupně jsem ztrácel chuť svůj původní příspěvek rekonstruovat. Zmíním jen jeden další bod:
Stránky jsou nedůvěryhodné. V kontaktech jsou jen dva anonymní e-maily; v části Kdo jsme není napsáno, kdo jste; na stránce O Nás (správně by to mělo být s malým „n“) není napsáno nic o vás; Podmínky & Použití (opět správně s malým „p“ a ideálně bez toho kůl znaku) se vážou na neexistující společnost – není zapsaná v obchodním rejstříku. Na bankovky z Dostihů a sázek to stačí, na moje skutečné peníze ale ne.

Chtěl bych docílít co možná nejjednoduššího zobrazení bez zbytečných serepetiček.
Tato myšlenka se při vývoji už úplně vytratila. Podle mě je to překombinované.
clousseau
Profil
Dekuji za nazor,
stranky urcite spojim s existujici spolecnosti, zatim se rozhoduju, jestli je budu provozovat na ZL nebo jinou formu. V kazdem pripade blesarna zatim nepracuje se skutecnymi penezi, nikde se blesarne nic neplati a to ani v pripade dobrocinnych aukci, penize jdou od vyherce aukce primo na ucet charitativnim organizacim.
Na blesarne nemam ani nebudu mit zadne placene reklamy.
clousseau
Profil
Oživuji téma, páč jsem změnil barevné pojetí, logo i zobrazení menu. Není to velká změna, ale vypadá to jinak, podle mě lépe, díky za reakce
http://www.blesarna.cz (v případě zájmu i na změněný design portálu bleších trhů http://trhy.blesarna.cz)

Zároveň se můžete, jestli máte chuť, podívat i na weby pojednávající o výrobě edýmek http://www.fitpipes.com a http://forum.fitpipes.com (podotýkám, že ten eshop není spuštěn do ostrého provozu, proto taky zatím neobsahuje zákonem dané infomace)

opustil jsem šedé a nepřehledné vody designu a chopil se toho z vesela :-D
Tomáš123
Profil
clousseau:

www.blesarna.cz:
Stále sa ti však stránka značne deformuje po priblížení, position fixed a absolute v tomto prípade nie je vhodné riešenie.
Ľavé menu by som urobil položku pod položkou-je to tak prehľadnejšie...

www.trhy.blesarna.cz:
môžme používať:...<acronym>... načo aj <acronym> aj <abbr>, povedal by som, že ten kto tam niečo hľadá nepozná význam ani jedného z týchto tagov
top menu: prečo je submenu hranaté-nepasuje to ku ostatným okrúhlym
clousseau
Profil
díky, názor na to menu mě právě zajíma, protože v původní verzi jsem to měl vertikálně (nebylo fixed) a ohlasy byli, že je to roztahané, ještě mám v záloze variantu, že to rozdělím podle písmen abecedy, tedy každý řádek jiné písmenu, to by to mohlo víc zpřehlednit, co vy na to?
Ta deformace do nepoužitelnosti je jenom při velmi nízkých rozlišeních, tedy na mobilech, na tabletech je to OK, ale stejně budu muset design předělat na responsiv, chystám se na to
Tomáš123
Profil
clousseau:
Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo podľa písmen abecedy, ale môžeš to skúsiť, myslím, že to bude lepšie ako teraz.
DobráKlávesnice
Profil *
1) větší vertikální mezery mezi kategoriemi
2) větší padding u hledání
3) vertikálně vycentrovat Registrace a Přihlášení
4) větší padding u Doporučené nabídky
5) v podrobném hledání rozšířit nadpisy políček, aby nemuseli být na více řádků; místa tam je dost

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0