Autor Zpráva
han5vk
Profil
Zdravím, pracujem na novom webe, tentokrát s iným menom (Hanetar je snaha o niečo podobné han5vk, čo sa dá aj vysloviť :). Zatiaľ som vypracoval šablónu hlavnej stránky a podstránky s článkom.

Je to môj prvý pokus o niečo responzívne, fungujúce v rôznych prehliadačoch. Opakujem, jedná sa len o šablónu, takže netreba riešiť, že tam nie sú zmysluplné texty a odkazy nemieria nikam (teda okrem nadpisov článkov a "Čitaj viac" odkazov). Pracujem na vlastnom RS, po dokončení nahodím šablóny doň (a potom prídem zas pre kritiku).

Čo by ste upravili, zmenili, pridali, zmazali?
Odkaz na web

Ďakujem :)
jefitto44
Profil
Skilleri na tomto fóre ma budú kritizovať, lebo vedia, že som megalama...

Podľa môjho názoru však, je to všetko príliš kockaté...
Logo hanetar by som urobil tak, aby pri :hover sa nemenila farba. Asi to máš cez opacity, tak nastav aj v hoveri opacity rovnaké, ako je pri a:link

Pozadie footera roztiahni po celej šírke stránky, s tým, že text ostane iba takej šírky a takého umiestnenia, ako je teraz. Taktiež ju nalep tak, aby šla až úplne do dola stránky.

Menu sa mi vôbec nepáči, možno aktívnu záložku menu by som skôr riešil zmenou farby pozadia, než borderom. Skús položkám menu zrušiť margin-bottom, nalepia sa na seba a ten čierny pásik bude celistvý. Potom môžeš nastaviť hover tak, aby sa menil iba ten čierny pásik na povedzme oranžový (alebo aká farba sa ti páči) a to isté nastavíš pre aktívnu záložku menu. Čiže hover, aj aktívny link sa budú odlišovať len farbou čierného pásika (asi to máš cez border). Taktiež skús odstrániť border-right, ktorý ide po celej dĺžke layoutu s navigáciou. Nech sa tam len zmení farba, ale ten border to tam dosť špatí.

Taktiež skús použiť iný font, minimálne na položky menu a na <h1> nadpisy v contente

A v contente by som skúsil dať nejaký border-radius tým borderom, aspoň 3px;

Toľko môj názor
anonymníí
Profil *
han5vk:
http://www.han5vk.php5.sk/lib/images/logo.png - to si děláš srandu? :-)
jenikkozak
Profil
han5vk:
1) Položky v seznamu by neměly být obalené odkazem, ale tyto položky by měly odkaz obsahovat.
2) Nadpis druhé úrovně by neměl být podmnožinou prvku s nadpisem čtvrté úrovně. Je to jen pochybná snaha o manipulaci vyhledavače. Lepší efekt by mělo rozumné vyplnění popisu a nadpisu stránky.
3) Co se vzhledu týče, moc se mi nelíbí. Jednak je takový „programátorský“, nemám rád univerzální vzhledy (myslím si o nich, že se dají použít na všechno, ale zároveň u ničeho nebudou vypadat hezky jako na míru vytvořený design). Nemyslím si, že někdy nastane doba, kdy budou lidé libovolnou čmáranici považovat za něco kvalitního. Ať mi nikdo netvrdí, že nad „logem“ přemýšlel déle než půl minuty. Je tam prostě pláclých pár efektů, které padly autorovi pod ruku.
4) Nemyslím si, že stránkování provedené pomocí teček je dostatečně intuitivní.
5) Lupa se tváří, jako kdyby s vyhledávacím políčkem nechtěla mít nic společného.
jefitto44
Profil
A v pätičke, tvoj e-mail by mal odkazovať na mailto: , nikoliv na home.html
Je celkom blbé, nemať nastavený index.html za home, ale mať index.php, ktorý je niečo iné ako index.html
han5vk
Profil
jefitto44:
ad pásik pri navigácii: Nejako takto? Nepríde mi to veľmi prehľadnejšie či krajšie, no ako myslíš.
ad menu: Takže položky spojiť? Vyskúšam. Zmena farebného pásu pri hover je fakt dobrý nápad :)
ad font: Máš nejaký lepší na nadpisy a menu? Aký iný na obsah ako Arial? Poprosil by som nejaké návrhy, očividne asi nemám dobrý vkus...
ad footer: Viem čo myslíš, videl som to na viacero weboch. Avšak všade bol aj hlavný obsah na celú šírku (resp. nie text, ale pozadie bolo celé biele a pod.). Takto, ako mám teraz na pozadí tie tehly tak mi to príde, že by to bolo nekonzistenté, ale môžem vyskúšať.
ad mail v pätičke: v hotovej verzii som ho chcel nastaviť na kontaktný formulár, kedže ja napríklad nemám žiadneho email klienta, a mailto mi nejako nefunguje. Uvidím. Mimochodom, teraz tam nie je odkaz na home.html, ale prázdny href.
index.php je úvodná stránka codeigniteru, nemám hotovú šablónu, tak som nenastavoval defaultnu šablónu na home.html.

anonymníí
Predpokladám, že narážaš na veľkosť toho obrázku... :) Očividne som sa trocha sekol pri exporte... Zmenším. Ak narážaš na jeho jednoduchosť, viď. reakcia na jennikozaka

jenikkozak:
1, Tak som to najprv mal, ale potom to obsahuje len text. Ako teda spraviť, aby boli klikateľné celé obdĺžniky? Je sa do nich ľahšie trafiť, ako na text.
2, Texty som veľmi ešte neriešil, takže ani title či description. Niečo zmysluplné tam určite bude. Čo sa týka h4, je možnosť nahradiť to spanom a naštýlovať? Alebo to dať ako H2 a nadpisy článkov potom úroveń nižšie, H3?
3, Neviem čo myslíš pod "univerzální vzhledy". Je to len môj, osobný web, kde budem pracovať na RS. Na logo som nemal veľmi unikátny nápad, kedže web nemá žiadnu tému ako trebars "výroba samurajských mečov", takže sa môže zdať, že dizajn je neunikátny...
4, Najprv som rozmýšľal tak, že na úvodnej stránke sa budú zobrazovať len tri stránky (tri bodky) a na tretej sa zobrazí odkaz na archív. Nepáčilo sa mi veľmi to robiť číslami, lebo na úvodnej stránke sa mali pôvodne zobrazovať články zo všetkých rubrík, podľa najnovších. Avšak rozmýšľam, že úvod bude samostatná sekcia, kde sa budú celkovo novinky o webe a podobne. Ale potom neviem, ako propagovať dostatočne najnovšie články v ostatných rubrikách. Každopádne beriem túto pripomienku a tak či tak to asi prerobím na číslované stránkovanie.
5, Čo presne týmto myslíš, a ako to opraviť? Nerozumel som ti veľmi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0