Autor Zpráva
Shaim
Profil
Dobrý den,

poprosím o kritiku webu:

http://fitboxpardubice.cz/

Jsem si vědom absence textů (bude doplněno). Zajímá mě názor na ostatní záležitosti :)

Děkuji pěkně.
quatzael
Profil
Shaim:
Nechápu co je to teď za móda dělat z přehledných webů totálně nepřehledný. To co jsi vytvořil je jeden z těch webů, jejichž zpracování totálně nesnáším.

Načte se mi stránka a tváří se, že vidím vše co se na stránce nachází. Jediným způsobem jak můžu zjistit, že je níže ještě nějaký obsah, je zkoumat jak je na tom posuvník nebo jednoduše scrollovat dolů.

je to strašně nepřehledný zvláště když na tý stránce prakticky nic není a všechny texty jsou roztahaný od kraje ke kraji obrazovky.
Jestliže máš takhle zpracováný i "Aktuality z Facebooku" tak je to na mě opravdu moc.. To je tak obrovský, že se to ani nedá číst..

To jsem opravdu jedinej, kterýmu se tohle "moderní" zpracování nelíbí?
Nevíte někdo jestli to náhodou nemá i nějakej název?

Je to šílený, protože spoustu webů teď předělávají na tohle. A to i moje oblíbený. Prostě obsah, který by se mohl dát přehledně na jednu viditelnou stránku se roztahá od shora dolu, aby se muselo scrollovat o sto šest..


Chápu, že se teď design dělá hodně na to, aby vyhovoval tabletům, ale nechápu, proč to cpou i do normálních počítáčů..
yamainu
Profil
quatzael: Jsem s tebou. Z těch zvětšených textů, roztažených přes celou stránku se na velkých monitorech rozcházejí oči do stran. A to zbytečné scrollování taky dost nesnáším. Spousta webů není responzivních, ale responzid*bilních.

Shaim: Jak píšu quatzelovi. Zbytečně neroztahuj to minimum informací, které poskytuješ, kamsi až k protinožcům. Hlavně ta viditelná část hlavní stránky je informačně na nule.

PS: Co JLo říká na to, že ti na webu slouží komerčním účelům?
lionel messi
Profil
1. V menu by som zvýraznil aktívnu stránku a možno pridal položkám nejaký hover efekt.
2. Web by som oživil faviconou.
3. Je podľa môjho názoru zbytočné, aby hl. nadpisy všetkých sekcií webu boli klikacie.
4. Zvážil by som čiernu farbu písma namiesto takejto „jemne šedej“ prípadne by som ho možno aj zmenil za niečo iné, nechal by som to bezpatkové, ale tento font mne osobne (podotýkam, že mám istý zrakový hendikep) príde nevýrazný, „tenký“.
5. Mapu by som asi vložil nie ako obrázok, ale interaktívne.
6. Za úvahu by možno stálo doplniť kontaktný formulár (nie je podmienkou).
7. Hoci nezvyknem súhlasiť s quatzaelom, aj mne príde riešenie hlavnej stránky mierne nešikovné.
8. S tým, že by bolo písmo príliš veľké sa nestotožňujem, radšej „slony“ než „trpaslíkov“.
jenikkozak
Profil
Já s Quatzaelovým názorem nesouhlasím. Osobně mi toto rozvržení v ničem nevadí. Myslím si, že svůj účel ten web splnit dokáže. Dole na úvodní stránce stejně žádné nadmíru důležité informace nejsou, takže nevadí, že se zobrazují až „pod ohybem“, kde si je někteří výjimeční lidé jako třeba Quatzael odmítnou přečíst.

- Jako velký problém ale vnímám obrázky, které překrývají text.

Ostatní mé výhrady dobře shromáždil lionel ve svém příspěvku.
Shaim
Profil
quatzael: Škoda, ale názor taky názor. Proto jsem právě tu, abych se dozvěděl i jiné názory, než je ten můj :)

Ten obsah níže je pro lidi, kteří k nám chodí a vědí, že tam tento obsah je. Z toho důvodu bych to nevnímal negativně.

No, ona je to teď taková móda a proto se snažím jít s dobou při tvorbě...

yamainu: Rozumím, informace určitě přibudou, toto je první nástřel toho, jak by to mohlo vypadat.

lionel messi: 1) ano, to je dobrý názor!
2) taky dobrý nápad, zařídíme!
3) to jsme udělali "jen tak", nemá to žádný bližší význam
4) mě ta černá přišla právě moc agresivní na oči
5) já osobně tu interaktivní mapu nemám moc rád, mám raději tento způsob (možná zastaralý), ale zauvažuji o tom
6) ano, to je také dobrý nápad, super!
7) chápu, ale vysvětlil jsem to v reakci na jeho příspěvek
8) ok

jenikkozak: Ony se záměrně zobrazují až tam, kde nejsou vidět. Je to určeno lidem, kteří k nám chodí a vědí, že se tam nachází :) takže je to "ukryté" tímto způsobem. Mohu poprosit screen toho překrývání? Máme tam nastavenou průhlednou celkem dostatečnou, testováno na FF, chrome, IE. Případně za screen budeme rádi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0