Autor Zpráva
DVD
Profil
Přeji pěkný večer,

kamarád mě oslovil, že má zajímavý produkt, a zad bych mu mohl udělat menší webovou prezentaci.
Jsem začátečník, ale něco jsem splodil, zajímal by mě váš názor na grafiku a přehlednost stránky.

Děkuji moc za případné připomínky.
www.curejvestoje.cz
pavuk
Profil
Pro močení kombinace barev webu asi odpovídající, mě osobně ty barvy dohromady moc nejdou. Náhledy obrázků dole neodpovídají skutečnejm obrázkům, a otvírají se do novýho okna, což mě trýzní, pořád nahoře hledat křížek... Absolutně nutný FB tlačítko si v layoutu rozpačitě trčí... asi cítí že na úvodní místo každý stránky nepatří
poustevnik
Profil
Mě se ta kombinace barev moc nelíbí ale to je spíš věcí individuálního vkusu. Spíš mi přijde problém, že celkově je to nepřehledné, hlavní menu dost zaniká a "chvíli mi trvalo" ho vůbec najít, stejně tak mi zabralo "dost času" vůbec zjistit o čem ta stránka je. Což je alfa a omega práce designéra a copywritera.

Obrázky jak už psal pavuk, jsou píše pro ostudu

1. náhled musí odpovídat obrázku po rozkliku
2. neotevírat v novém okně
3. použít nějaký jednoduchý lightbox nebo galerii, která se zobrazí při rozkliknutí kteréhokoliv z obrázků
4. popisek na obrázku nepoužívat v miniaturách, pokud je nutný, tak jen při zvětšení

Možná by stálo zato
1. trochu zmenšit / odlehčit písmo
2. zvýraznit hlavní menu / zvětšit písmo / tuně / etc.
3. odstranit facebookové tlačítko někam úplně na okraj prohlížeče
4.a úplně zrušit ty růžové pásky pokud to jde. tento:

4.b pokud to opravdu nejde, alespoň dej jen jedno, roztáhni na 100% aby to lícovalo s textem.. sladit barvy např:

5. zrušit oblé tvrary obrázků
6. k zápatí přiřadit o odstín tmavší barvu
7. odkazy nedělat modře (ta barva se k ostatním nehodí) - použij tu růžovou nahoře, nebo stejně jak je tlačítko koupit
8. uváděj správné přípony obrázků obrázek curatko4 je ve formátu jpg, ale příponu máš png

To je ale všechno samozřejmě jen návrh... ;-)
Tori
Profil
Čurikap nepoužívám, ale slyšela jsem o tom, takže identifikovat téma webu mi netrvalo nijak dlouho. Poznámky:
Některé obrázky v plné velikosti neexistují (vlastně podle poustevnika asi jen mají jinou příponu, ale proč bych to měla zkoušet?). Co se týká obrázku "curatko7.png", dejme tomu ok, ale proč tam je ten kluk, co přes čurikap pije pivo?? WTF a dost ulítlé, řekla bych. „onemocnění způsobená bakteriemi salmonely či E.coli...“ - tady chybí mezera za zkratkou "E.". Logo se mi dost líbí. :) Článek na novinky.cz de facto není o vás (tj. o webu ani o jeho provozovateli), nýbrž o té pomůcce samotné, ale asi to nevadí.

Na stránce koupit.php, k větě „Balení 5ti redukcí, složených v elegantní obálce.“: Jaké "redukce" - nikde jinde na webu tohle slovo nepoužíváte. Dala bych tam "Balení pěti kusů"; výraz "5ti" je patvar.

Objednávka: Má tam být "Musíte vyplnit všechna pole formuláře.". Když nevyplním některé políčko formuláře, zobrazí se mi jen ta hláška a musím klikat na tlačítko Zpět - nedalo by se udělat, abych i při chybě pořád viděla ten formulář?
A pardon, že nekomentuju ani grafiku ani přehlednost stránky, asi mi tam nic tak zásadně nevadilo.
Bubák
Profil
Použité písmo neobsahuje, až na pár výjimek áéíóú české národní znaky, chybí (ěůčďřšťůž).
Náročný uživatel
Profil *
myšlenka designu pěkná - velký čistý barevný plochy, jednoduchý, přehledný, ale samozřejmě je co zlepšovat, tak tady je mejch 10 náhodnejch postřehů:
1) je tam moře chyb, z větší části v tom prasáckym bootstrapu
2) responzivní zobrazení je dost nedotažený - ať už de o divný změny v objednávkovym formuláři nebo jenom o zobrazování horizontálního posuvníku od určitý chvíle, těch problémů a nelogickýho chování je tam celá řada, stačí hejbat se šířkou okna
3) type='text/css' stejně jako jakýkoliv jiný výchozí hodnoty netřeba psát
4) chybí rozdělení na header, main a footer, popř. nav, section apod.
5) <html lang="en"> - vážně en?
6) pokud je web responzivní, bylo by vhodný ho adaptovat nejen na obrazovky menší, ale i na ty větší, takhle nevypadá úplně ideální využití místa
7) když se někomu objeví v adresním řádku "curatko", tak je to prostě divný... a je jedno, že je to možná výstižný, prostě je to divný :D
8) máš tam zbytečně css inline zápisy, css má bejt v souboru s css, prasit html kód csskem je čuňárna
9) k počtu balíčků by měl bejt input type="number"
10) validaci formuláře bych řešil přes required, teď když něco nevyplnim, pošle mě to na stránku, kde je napsáno "Musíte vyplnit všechna pole formuláře.", pak se přes prohlížeč musim vracet zpátky a celkově je to uživatelsky nepohodlný...
abych to nějak shrnul - máš co opravovat... nebo se příště vykašli na nějakej (neslušný slovo) bootstrap... početná skupina koderů si myslí, že bootstrap je spása, že v něm je nějaká magie, co sama všechno vyřeší, že tam plácnou pář řádku svýho kódu a mají hotovo... jenomže ono je to přesně naopak :D řada věcí se dá udělat daleko snáz, jenom místo bootstrapáckejch classů použiješ pokročilý selektory a ve výsledku získáš dokonalý řešení, čistý a elegantní, přesně na míru... ono neni těžký udělat responzivní web, je ale těžký udělat responzivní web kvalitně a chytře, takže testovat, testovat a testovat :)
aDAm
Profil
Náročný uživatel:
někde je uvedeno že se má jednat o responzivní web?

PS: sem zvědav na reakci chamurapiho na [#6] Náročný uživatel ;)
DVD
Profil
Děkuji všem za věcné připomínky, jsem rád že jste si vůbec udělali čas a web si prohlídli a zamysleli se nad ním.
Některé věci jsem opravil hned na zbylých pracuji...
Měl bych, ale jeden, asi nejdůležitější dotaz, jedná se o to fb like tlačítko, dříve jsem ho měl na každé stránce uprostřed, sám se si nebyl jistý, psali jste, že tam to není dobré, tak jsem ho oddělal, ovšem ted je dole na konci stránky a mám pocit, že tam o málokdo najde... Nebylo by přece jen lepší, ihned nahoře na očích?
Jsem totiž velký fanda Show Jana Krause na primě, a ten na svých, profi stránkách ho má také nahoře uprostřed.

Děkuji za rady.
Náročný uživatel
Profil *
aDAm:
responzivní weby na sobě obvykle nikde napsáno nemají, že sou responzivní, ale je pravda, že zrovna u tohohle by se to ale hodilo, protože:
11) v html sice je <link href="css/bootstrap-responsive.css" rel="stylesheet">, ale soubor na ftp chybí nebo je adresa chybně
12) a pak na webu chybí <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
no a výsledek je takovej, že na desktopu při změně velikosti okna to něco (zvláštního) dělá, ale na mobilu je efekt nulovej, resp. horní menu je rozhozený na dva řádky a celej obsah posunutej mírně doleva...
aDAm
Profil
Náročný uživatel:
ani tak nejde o nálepku jako o to že by třeba zadavatel chtěl hodnotit responzivitu. Ok použil bootstrap tak se možná může zdát že web chtěl mít responsivní, to že vytvořil hlavičku jakou vytvořil je věc druhá, prosté kopírování template BS na které to zřejmě vzniklo.
Ivy
Profil
DVD:
zajímavý produkt

Já z toho mám dojem že je to nějaká legrace. To myslíte vážně?

Tori:
onemocnění způsobená bakteriemi salmonely či E.coli...
Tuto větu jsem na stránce nebyla schopná najít. Pokud tam ale je, tak mě to jen utvrzuje v tom že je to nějaká čurina. Šance chytit salmonelu ze sedátka na veřejném záchodku je asi tak pravděpodobná jako chytit kapavku z vlastní ledničky - limitně se blížící nule.
aDAm
Profil
Ivy:
proč myslíš že to není reálný produkt?
Ivy
Profil
aDAm:
reálný produkt
Protože si nedovedu reálně představit na co by mě to bylo. Čistě z marketingového hlediska je jen kousek vedle daleko reálnější trh.
Tori
Profil
Ivy:
Hned na úvodní straně, pod nadpisem „Proč CurejVeStoje.cz?“, konec druhého odst. Se salmonelou nevim, ale jsou lidi, co si ze záchodu nemejou ruce, takže čert ví, třeba to jde.
Jinak mně to připadá reálné, slyšela jsem o téhle pomůcce i od ségry už tak před rokem.
aDAm
Profil
tak o tomhle okapu se mluví už poměrně douho jen do čr to přichází nějak pomalu.

Ivy:
hele pokud seš vybavena "hadicí" tak to samo nepotřebuješ ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0