Autor Zpráva
Náročný uživatel
Profil *
tak sem taky dám něco na ukázku, ať jenom nekritizuju, snad se dozvim nějaký nový tipy a triky :) pro začátek něco jednoduchýho a malinkýho - celý to dílo včetně obrázků a pdf má 0,5 MB:
http://ekonomickyantivirus.cz/
jenom upozorňuju, že moje práce je čistě HTML a CSS, s grafickym návrhem a textama nemám nic společnýho, ale zdrbnout to samozřejmě můžete všechno...
ještě by asi bylo dobrý zmínit, že všechny moje weby se zobrazujou správně i ve starších prohlížečích, ovšem ne v přestárlejch (to sem píšu hlavně kvůli historickejm explorerům, takže žádný flejmování kolem toho :D)
_es
Profil
Náročný uživatel:
Skontroluj si stránku v IE8. Viď príbuzné vlákno Proč se mi nezobrazuje web v MSIE 7 a vyšši?.
juriad
Profil
1) Web má u mě zbytečně horizontální posuvník. To je dekorace (šedivá mapa) tak důležitá?
2) Text „10 let činnosti, 20 specialistů, 30 tisíc případů ročně“ překrývá obsah stránky. Přes celý odstavec „Za více ...“. Na každé stránce kromě „Naše služby“.
3) Proč je klikací část hlavičky jen taková mrňavá a navíc na tak divném místě?
4) Nelíbí se mi příliš malá velikost h2.

1) Proč zbytečně používáš selektory, které nefungují v IE8?
2) Proč používáš elementy aside, footer a další, když nefungují v IE8?
3) main>div>section: co to je za masturbaci?
4) Ty záporné marginy fakt nejsou nutné. K tomuto slouží pozicování. Sleduj co se děje [alt=sticky] při zvětšování písma.
5) Místo stylů typu article > div raději tomu divu přidej třídu. I při drobné změně webu se ti jinak design rozpadne.
To samé platí pro troufalé nastavení float: right všem obrázkům. To opravdu není chytré.
Atribut alt neslouží k adresování obrázku pro stylování; používej třídy.
Náročný uživatel
Profil *
juriad:
1), 2) v jakym rozlišení a prohlížeči se na to díváš?
3) klikací je jenom logo, tak malý bylo už v předloze
4) taky bych je udělal o něco větší
=====
1), 2) stránky sou dělaný pro explorer (9)/10/11
3) nikde nic takovýho nevidim
4) je lepší pozicování? a pokud jo, v čem konkrétně? myslim konkrétně v tomhle případě
5) tady se nic měnit nebude a i kdyby, tak v úpravě pár drobnejch selekcí nevidim problém
to samý platí pro obrázky, když by se snad někdy vyskytnul další, co by měl mít jinej float, tak se mu jednoduše přidá (ale viz bod 5, nic takovýho neni ani dlouhodobě v plánu)... nebo je s tim snad nějakej problém?
dík za reakci :)


ještě k tomu druhýmu bodu 4:
Sleduj co se děje [alt=sticky] při zvětšování písma.
s alt=sticky se neděje nic, velikost písma mám nastavenou napevno v css a změna v prohlížeči na to nemá vliv (aspoň co sem narychlo zkoušel v chromu), ale koukám, že při oddálení (zmenšení) stránky v desktopovym prohlížeči text v aside změní pozici, možná si myslel tohle... na druhou stranu jakej to má praktickej význam? proč by si někdo zmenšoval text, když už takhle je celkem malej?
každopádně dík za postřeh, toho sem si nevšimnul :D
juriad
Profil
1, 2) Firefox 27.0.1; Linux; šířka okna 1085px; výška okna 899px
3) OK; překvapilo mě to; já celou hlavičku považoval za logo. Nekouknout se do zdrojáku, netuším, že existuje oblast, která je klikací.
=====
1, 2) A je nějaký důvod nepoužít selektory a elementy, které fungují i v IE8? Změna by byla opravdu jednoduchá.
3) Tím jsem chtěl naznačit, že main má jediného potomka div, ve kterém je jen section. Přijde mi to zbytečně hluboko zanořené.
4) Protože ty obrázky „Chráníme vás ...“ a propiska s klíčem nemají na stránce zabírat žádné místo. Mají stránku překrýt.
Pokud bys jen napozicoval (absolutně samozřejmě), nemusíš si hrát s marginy, které kompenzují jejich velikost. Oni by neměly při pozicování vůbec žádnou velikost.
5) Ono to funguje, ale je to takové chlupaté.
Návštěvník s hlasovou čtečkou se dozví, že na stránce je obrázek „sticky“. To není přílíš přivětivé, co? Alt by měl obsahovat text, který je na obrázku vykreslený. Změnou altu (který slouží pro situace, kdy nelze obrázek vykreslit) přestane fungovat zacílení pomocí CSS.
Nastavováním vlastností přímo elementům si koleduješ o záchvaty vsteku člověka, který přijde po tobě a bude muset něco změnit. Přidá obrázek a on se nechová normálně. Bude muset buď změnit tvůj kód, nebo zbytečně rušit float hodnotou static.
Selektory by měly bůt deskriptivní. article > a:last-of-type vůbec nevyjadřuje svůj účel. Poslední odkaz ve článku. Co když přibyde na nějakou stránku obyčejný odkaz? Najednou se na něj začne aplikovat toto nežádoucí pravidlo.
Přitom důvodem k tomuto je jen posun obrázku na stránce se vzorem zprávy.

Tím jsem chtěl ukázat, jak nešikovně ten web vytváříš. Pozici té červené nálepky odvozuješ od něčeho, co závisí na velikosti textu.
Náročný uživatel
Profil *
1) vždycky sem si řikal, jak moje weby vypadají na linuxu... a je to tady :D já mám windows, grafik osx, ale linux nemáme nikdo... neexistuje nějakej bezplatnej nástroj pro vytváření náhledů z linuxu? že by se mi chtělo linux virtualizovat, to zrovna ani ne :/
=====
1), 2) tak důvod je hlavně ten, že je kód přehlednější, <header> bude vždycky vypadat líp než <div class="header">, nemám rád, když je zbytečně předivováno, stejně tak preferuju víc selektorů, protože si nemusim vymejšlet classy, navíc je to pěkně systematicky začleněný... je mi samozřejmě jasný, že pokud by se systém uspořádání změnil, bude se měnit i selekce v css, ale tohle je úplně malinkatej webík, kde se navíc žádný změny neplánujou... a jak už sem psal, i kdyby, tak změnit nějakou drobnost neni problém
3) ten div je tam proto, že nese barvu, explorer (ani 10 nebo 11) neumí main
4) hm, to je pravda, jinak já (výjimečně) počítal s minimální velikostí okna 1280 (i když se u fixkního layoutu obvykle bere kolem 960px)
Alt by měl obsahovat text, který je na obrázku vykreslený.
já vždycky dával přednost stručnýmu popisu, ale tohle dává celkem smysl
Nastavováním vlastností přímo elementům si koleduješ o záchvaty vzteku člověka, který přijde po tobě a bude muset něco změnit.
po mně snad nikdo jinej nepřijde, nestraš :D
Selektory by měly být deskriptivní. article > a:last-of-type vůbec nevyjadřuje svůj účel. Poslední odkaz ve článku.
tohle sem použil jenom kvůli tomu, že na tom webu se s žádnejma dalšíma změnama nepočítá a de o jediný místo, který ta selekce popisuje, u většího webu by to samozřejmě moh bejt problém
nevim, jestli budu na tomhle webu něco z doporučení (v brzký době) upravovat, rozhodně na to ale budu pamatovat při další tvorbě, tim konkrétně myslim lepší alty a to pozicování v podobnejch situacích... se selektorama si dávám pozor a při jejich používání beru v potaz i možný budoucí úpravy :D
dík za inspiraci :)
Bubák
Profil
Náročný uživatel:
PDF ke stažení zde“ - Otevřell se, prohlížeč Gogle Chrome, výchozí nastavení. Mám za to, že totéž udělá i Firefox od verze 19.
V obrázku v hlavičce jsou červené barvě zřetelně vidět JPRG artefakty, pokud máš k dispozici zdrojový obrázek v neztrátovém formátu, jako PSD, PNG..., doporučuji zložit znova s kvalitou 90 až 95 (nyní cca 94) a hlavně s vypnutým podvzorkováním barev. Též doporučuji uložit bez EXIF informace.
Exif:
Filename - bg_header.jpg
WhitePoint - 0.31
PrimaryChromaticities - 0.64
Zajímá to někoho? Sotva, ale zabírá to zbytečně 3 kilobajty.
Náročný uživatel
Profil *
Bubák:
PDF - jako že se to nestáhne, ale otevře? zkusim u nějakýho dalšího webu navrhnout PDF k zobrazení zde nebo ať vymyslej nějakej jinej popis
zdrojovej obrázek už nemám, ale zas tak zlý to s těma artefaktama snad neni, aspoň na první pohled
jinak dobrej nápad s tim odstraněním exifu :) dík

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0