Autor Zpráva
rudla
Dobré poledne,
chtěl bych znát váš názor na stránky mého projektu s časosběrnou kamerou.
Předem díky za kritiku, vždycky je co vylepšovat. :)

http://zatnaktel.unas.cz/webcam
Marschmallow
rudla:
1.) Jsem zvyklý, že vpravo mám lištu pro posouvání hned u rohu. Teď se do zelené lišty musím marně strefovat myší, nebo používat gesto pro touchpad
2.) Je super se dívat na zahradu, jak někdo věší prádlo, asi vybrat lepší místo pro kameru
3.) Jakkýkoliv text, který označím je zelený a ne modrý. Proč?
4.) Patička je moc dlouhá a veliká. Proč je tam je třeba tohle "WCS12 v4.6.07 (14/3/13)" ?
5.) Docela by se mi líbil hover efekt po najetí na kategorii (prolnutí)
6.) U kategorií na začátku a na konci ti neladí ta světle a tmavě zelená
7.) Když pro scrollování používám šipky, nepěkně se mi web seká a "kostičkuje"

To je snad vše :)
rudla
1) Hm, to je pravda. To mě třeba nenapadlo. Asi by se hodilo to posunout až ke kraji.
2) S prádlem to musím uznat. Bohužel s výhledem je tu trošku problém.
3) Uvažoval jsem o tom, mohlo by se to možná někomu s něčím poplést, když jsou ty bavy stejné, ale nepříjde mi to zas tak hrozné.
4) To je verze mého skriptu, co pohání kamery.
5) Dalo by se to upřesnit? Jako postupný náběh barvy?
6) To je schválně.
7) Seká a kostičkuje? Jak přesně? Mně se nic takového něděje. Co vlastně užíváte za prohlížeč? Fungovalo mi to dokonce i v Exploreru. :)

Díky.
Marschmallow
rudla:
Co vlastně užíváte za prohlížeč?
Nejnovější verzi Mozilla Firefox :)

Jak přesně?
Dělá to jen, když posouvám web pomocí šipek. Po chvíli se ale vše usadí tak, jak má. Tady je screen:
rudla
Marschmallow:
Uáu, tak to se mi nikdy nestalo - odskoušeno i na Firefoxu 26 ve Windows XP.
juriad
Špatně se mi čte písmo se stínem. Obzvláště patička a „would you like...“
Zvětšování písma Ctrl + scroll se chová podivně, spíš to nefunguje.
Používáš nezvyklý scrollbar, je příliš úzký a nepřehledný.
Při spuštění prezentace na stránce Snímky je progress bar nějak posunutý doprava (začíná pozdě a pozdě končí).
Bez JavaScriptu je web nepoužitelný, úplně.
rudla
juriad:
To bude pravděpodobně špatným vykreslováním písma v systému.
O tom vím, scrollbar odchycuje "kolečko".
Progress bar má nastaveno margin: auto;, tudíž nevidím důvod, proč by to mělo tohle dělat.
Proč myslíš? Teda kromě prezentace a načítání některých prvků (počasí), kde to dává smysl. Odkazy mají alternativně nastavenou cestu, takže když je JS vypnutý (k čemuž předpokládám v dnešní době už moc nedochází), stránka se normálně přesměruje.
juriad
Ne, bez JavaScriptu se sice mění URL, ale na každé stránce je pouze Načítání. Nefunguje ani rozbalování menu.
Progressbar: #timer mění velikost od 0 do 800px; ale #timer_player_a je široký jen 640px.
rudla
juriad:
Á, no to je vlastně pravda.
Skutečně by mě ale zajímalo, kolik lidí příjde na můj web s vypnutým JavaScriptem.

Té chyby s progress barem jsem si skutečně nevšiml. S často přepnutým tmavým vzhledem se mi to podařilo přehlédnout. Opraveno, díky.
rudla
Marschmallow:
1.) Jsem zvyklý, že vpravo mám lištu pro posouvání hned u rohu. Teď se do zelené lišty musím marně strefovat myší, nebo používat gesto pro touchpad
Scrollbar už jsem posunul na úplný okraj stránky. Ovládání kurzorem myši už je lepší. :)

juriad:
Bez JavaScriptu je web nepoužitelný, úplně.
I přes to, že to považuju za banalitu, jsem ošetřil "Načítání..." a overflow na stránce (bez JS samozřejmě nefunguje ani JS scrollbar).
Uznávám, že web je, respektive byl, skutečně nepoužitelný bez zapnutého JavaScriptu. Teď už funguje. (otestováno vypnutí JS ve Firefoxu přes about:config) :)

Díky za poukázání na vady. Kdyby našel ještě někdo něco, nechť prosím napíše, zkritizuje. Budu rád. :)
Chamurappi
Reaguji na rudlu:
Nefunguje autoscroll (tzn. že zmáčknu prostřední tlačítko myši v libovolném místě a pohybem kurzoru nahoru/dolu roluji).

bez JS samozřejmě nefunguje ani JS scrollbar
Díky za tip, s vypnutým JS už je to lepší.
rudla
Chamurappi:
Nefunguje autoscroll (tzn. že zmáčknu prostřední tlačítko myši v libovolném místě a pohybem kurzoru nahoru/dolu roluji).
Upřímně, vůbec netuším, jak bych to dělal, tak se do toho v nejbližší době radši nebudu pouštět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: